Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajna ahelyett, hogy az...

Ukrajna ahelyett, hogy az EU-tól követeli az embargót, olaj- és gázimport beszüntetését Oroszországból, miért nem zárja el maga a vezetékeket, véget vetve az oroszországi szénhidrogének szállításának?

Figyelt kérdés
Ezzel jelentősen csökkenteni tudná Európa vásárlásait Oroszországból.

2022. márc. 15. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Mert a jónagy tranzit díj az kell neki.
2022. márc. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Mert nagyon sok gázvezeték megkerüli. Lengyelekhez memgy bebloruszon át, németekhez a balti tengeren az északi áramlat, délről is van valamennyi a törökökön keresztül.


Ők önmagukban elzárni nem tudják, csak kikerülné őket. Ha ők elzárják, akkor csak tahók a többiekkel, úgy hogy valódi eredményt el se tudnak érni. Diplomáciai úton kell ezt megoldaniuk

2022. márc. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Mert azt akarják, hogy ezt önként tegyék meg az államok, szövetségeseknek tartja őket, a szövetséges meg nem tesz keresztbe így.

Valamint mert nem hülyék. Barátokat akarnak, nem ellenséget.

2022. márc. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A fő olaj, már nem rajtuk keresztül fut, ezt 12 -talán- már eljátszották egyszer, akkor is gázpara volt.
2022. márc. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 qkker1 ***** válasza:
100%
Mert most végképp szükségük van minden centre! A tranzitdíj pedig nem kevés!
2022. márc. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, biztos vagy benne, hogy meg tudnák tenni az ukránok? Nem lehet, hogy ahol el lehetne zárni az már az oroszok kezén van?

Ha meg simán csak szétrobbantják az nekik okoz veszteséget.

Amúgy más is már írta, ha elzárják akkor ők veszik el a gázt azoktól a nyugati országoktól akiket szövetségesnek akarnának maguk mellé és az inkább szembe fordítaná őket Ukrajnával.

2022. márc. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Mert hála istennek nem tudják megtenni, még csak az hiányozna, így is valahol 700-800 Ft körül van a benzin, ha megteszik felmehet 1000-2000 közé...
2022. márc. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Lehet dumálni a drágaságról, de a háború pénzbe kerül, és már rég tart a háború, csak gazdasági hadszíntéren. Jobb, mintha emberek hullanának, mint a szomszédban, és ha hagyjuk, Putyin tovább is menne.


Remélhetőleg Putyint megállítják a szankciók, bár ennél ehhez tényleg sokkal szigorúbban és következetesebben kellene kiállni. Akkor Putyin is repülne Orbán barátjával együtt.

2022. márc. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Volodymyr zelensky miért nem harcol az oroszok ellen?

Érdekes a szája jár h Ukrajna az utolsó vérig harcolni fog de ő csak beszél... Maga nevében nyilatkozzon

Mi a véleményetek arról hogy az ukránok szerint májusra övék lesz Moszkva?

Az ukrán elnök és társai szerint legyőzték az oroszokat,májusra már Moszkvában is ukrán zászló fog lobogni... Oroszország elbukott, következő megálló Kína majd észak korea?

Ukrajna miért nem akar semleges lenni, mint Finnország?

Érdekes semlegesek és sosem volt nagyobb konfliktus a II. vh óta Finnország és Oroszország között. Ukrajna bezzeg lépne befelé a NATOba minden áron... Jó hogy Putyin ezt fenyegetésnek veszi, ha Oroszország Mexikóba telepítenek csomo fegyvert és rakétákat akkor már rég...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!