Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » "Szellőztessék a ruhákat, ne...

"Szellőztessék a ruhákat, ne mossák". Megfogadod Timmermanns tanácsát, hogy betartsál Putyinnak?

Figyelt kérdés

Fűtsenek kevesebbet, járjanak biciklivel és mosás helyett szellőztessék ki inkább a ruhákat. Ezt javasolta az európaiaknak Frans Timmermans, a zöld átállásért felelős bizottsági alelnök az Európai Parlament Környezetvédelmi Bizottságának ülésén.


"Miért helyezem nyomás alá a háztartásokat? Én nem helyezek extra nyomást a háztartásokra, csak a polgártársaimnak azt mondtam, hogy ők is tehetnek valamit azért, hogy kevesebb pénz vándoroljon Putyin zsebébe. Persze választhatják azt is, hogy nem csinálnak semmit, de dönthetnek úgy is, hogy kevésbé fűtenek, inkább biciklivel mennek, nem autóval, rövidebb ideig zuhanyoznak, hogy a ruháikat kiszellőztetik ahelyett, hogy kimosnák." [link]



2022. ápr. 29. 15:36
A kérdező szavazást indított:
igen
talán
Nem.
50 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
45%
Ki kell lépni ebből a gittegyletből. Ezek egyre hülyébbek.
2022. ápr. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
61%

888, szóval meg se nyitom.

Szerintem egészen mást mondott eredetileg, konkrétabban, hogy ne szárítógépezzünk, hanem teregessünk, és igen, ez simán belefér, én most is így teszek, nincs is szárítógépünk.

2022. ápr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Májustól Olaszországban tilos 25 fok alá hűteni iskolákban és középületekben, télen 19 fok fölé felfűteni a középületeket. Timmermans az ülés elején azt kérte, hogy a polgárok kapcsolják ki a fűtést az otthonaikban. Európai szinten is hasonló intézkedéseket kezdeményez az EU? És elő akarja-e írni, hogy hány fokra akarják fűteni az épületeket? A gyakorlatban hogyan akarják ezt llenőrizni?


Frans Timmermans, bizottsági elnök válasza Tóth Edinának:


Miért helyezem nyomás alá a háztartásokat? Én nem helyezek extra nyomást a háztartásokra, csak a polgártársaimnak azt mondtam, hogy ők is tehetnek valamit azért, hogy kevesebb pénz vándoroljon Putyin zsebébe. Persze válszthatják azt is, hogy nem csinálnak semmit, de dönthetnek úgy is, hogy kevésbé fűtenek, inkább biciklivel mennek, nem autóval, rövidebb ideig zuhanyoznak, hogy a ruhákaikat kiszellőztetik ahelyett, hogy kismosnák.

2022. ápr. 29. 15:49
 4/27 anonim ***** válasza:
38%
Az eu-ban a klíma bolondok meg az amerikaiak átvették az irányítást. Csak és kizárólag amerikai érdekeket képviselnek. Szörnyű ezt mondani de az EU területét vagy országosan vagy egyénileg el kell hagyni.
2022. ápr. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 tobas ***** válasza:
67%
Nem, sőt inkább minél többször, hogy növekedjen az MVM vesztesége.
2022. ápr. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
97%

Miért is kellene nyáron 22 alá hűteni a közintézményeket, mikor télen meg morgunk, ha 22 fok van a szobában, és fázunk? Miért nem jó a 25 fok?

A 19 fok valóban lehet kicsit hideg, azon lehet, hogy változtatnak, de az is lehet, hogy a fordítás pontatlan, pl. a fűtés fajtájára vonatkozik, kiegészítőfűtésre nem.

2022. ápr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
60%

Természetesen megfogadom.

Azért léptünk be az eu-ba, hogy jobban éljünk, erre kezdik nekünk elmagyarázni, hogy hamarosan olyan Kánaán lesz, mint a 80as évek romániájában, és ennek örülnünk kell. No comment.

2022. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%

Nem mellesleg Tényleg jó javaslatok amúgy így klímaválság idején Putyintól függetlenül is.


Igen, elég sok dolgot át kell gondolni, hogy hogyan lehet kevesebb energiát felhasználni, miről lehet ésszerű módon lemondani. Ez konkrétan kb. az a szint, ami tényleg minimálisan elvárható lenne.

2022. ápr. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút támogatom az ész nélküli légkondihasználat visszaszorítását. Elegem van, hogy júliusban jobban fázom, mint télen, ha nem viszek magammal pulóvert mindenhova.
2022. ápr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
44%
Timmermanns úr adja nekem a vagyonának a felét, az eldugott vagyonét is! Abból majd építettek magamnak egy frankó, modern passzívházat. Addig ne ugasson! Ha annyira fontos a klíma, meg az oroszok leválasztása, akkor adjon lóvét!
2022. ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!