Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hamarosan vége lehet a háborúnak?

Hamarosan vége lehet a háborúnak?

Figyelt kérdés

Az orosz hadsereg annak ellenére, hogy kapacitásának ki részét vetette be és még a nyugat és Amerika is támogatta fegyverrel Ukrajnában már jelentős területeket foglalt el a szakadár megyékből.


Ha elfoglalja ezen területeket vége lehet a háborúnak?



2022. jún. 13. 22:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%
Amiben ott a -het, -het rag, arra igen a válasz.
2022. jún. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
21%
Nem.az amerikabarát ukrán kormányt meg kell dönteni.ha ez tíz évbe kerül akkor annyiba.
2022. jún. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudni, a hírekre nem lehet alapozni. Mindkét fél úgy hazudik hogy követhetetlen az egész már az első naptól fogva.
2022. jún. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz hivatalosan vége, csak az intenzitása fog csökkenni, de szerintem az oroszok az egész Donyeckre hajtanak, aztán addig még sok mindent kéne elfoglalni. Illetve cél lehet az ukránok meggyengítése is, minél több katona megölése.


Ugyanakkor érdekes, hogy mostanában egyre több szó esik nyugati sajtóban is arról hogy az ukránok is komoly veszteségeket szenvednek és nekik nincs annyi jól képzett katonájuk, aztán így ha egyszer megroppannak akkor lehet hirtelen nagy területeket fognak elveszíteni.

2022. jún. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
43%

Az oroszok gyakorlatilag bevallották, hogy nincs kapacitásuk arra, hogy a háborút a Donyeck-Luhanszk régión kívül folytassák. Az ukránok már többször kijelentették, hogy ők addig harcolnak, amíg vissza nem foglalják az összes elfoglalt területet.


Szerintem nem lesz rövid időn belül lezárva a háború, az oroszok egyszerűen túlságosan lassan nyomulnak előre, óriási veszteségekkel, egyre kisebb frontvonalon (hol van a sok Putyinversteher, akik Februárban még egy óriási átkarolóhadműveletet vizionálták a Krím és Harkiv között?). Ez így Oroszország számára fenntarthatlan: egyáltalán nem lepődnék meg, ha Szeverodonyeck elfoglalása után (már ha egyáltalán elfoglalják, mert az elmúlt hetekben inkább csak szerencsétlenkednek a környéken, a popásznai áttörés is 40km-en belül teljesen kifulladt...) az oroszok be is fejezik az offenzívákat, és berendezkednek egy hosszabb távú védekezésre az elfoglalt területeken. Herszonban már egy ideje terveznek egy "népszavazást" tartani, de ott egyelőre az ukránok nyomulnak előre, simán lehetséges, hogy az ukránok oda fogják átcsoportosítani a Kijev környékéről felszabadult erőiket (hiszen ne felejtsük, az ukránok eddig gyakorlatilag jelentős csapatmozgásokat nem végeztek!).

2022. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

ma 22:41

Az ukránok mivel harcolnak addig amíg vissza nem foglalják? A 2014-ben elcsatolt területeket miért nem foglalták vissza? Akkor most miből gondolod hogy többet tudnak tenni mint 8 éve? Még ha fegyver lenne is de képzett katona is lesz? (én erősen kétlem, mert 30 ezer halottra tuti jut 150-200 ezer sebesült aztán ha így nézzük akkor kb. a hivatásos katonáik fele már harcképtelen)


Oroszország számára szerinted mi a fenntarthatatlan a jelenlegi helyzetben? Ha befagynak a frontvonalak akkor is a szankciók élni fognak, szóval nekik kb. nincs mit veszíteni, mert ennél jobban nem tudják őket szankcionálni. Emberéletben meg talán nem olyan finnyásak mint a nyugat.

2022. jún. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

""oroszok egyszerűen túlságosan lassan nyomulnak előre""


Szerintem egyáltalán nem nyomulnak túlságosan lassan. száz nap alatt elfoglalták Ukrajna 20%-át ami nagyobb mint Olaszország és Franciaország együttvéve.


[link]



Mindez annak ellenére, hogy jelentős fegyverszállítmányok érkeznek folyamatosan Ukrajnába. Ja és nincs totális háború.


Ugye a Németeket sem száz nap alatt győzték le hanem több mint két év alatt az oroszok

2022. jún. 13. 22:53
 8/26 anonim ***** válasza:
16%

"Szerintem egyáltalán nem nyomulnak túlságosan lassan. száz nap alatt elfoglalták Ukrajna 20%-át ami nagyobb mint Olaszország és Franciaország együttvéve."


Ez szép és jó, csak a probléma annyi, hogy Ukrajna 15%-ával rendelkeztek Február 23.-án :D Ugye Zelenszkij a Krímet és a szakadár köztársaságok területét is Ukrajna területének számítja.


Az oroszok Február végén közelebb álltak a győzelemhez, mint most.


"én erősen kétlem, mert 30 ezer halottra"


Sehol nincsen 30 000 halott, nem tudom, miről beszélsz. 30 000 katonát vesztett eddig Ukrajna, ebbe beletartoznak a sebesültek is. A nyugati hírszerzés szerint eddig 10 000 ukrán halott van kétszer ennyi oroszra. Ha a te matekodat használjuk, akkor az orosz haderő gyakorlatilag már megszűnt létezni...

2022. jún. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
22%

Ja, arról nem is beszélve, hogy a Krímet a Donbasszal már március első hetében összekötötték, Március közepén északon Kijevet próbálták körbevenni, délen Mikolajivot ostromolták, keleten pedig Harkivnál folytak a harcok. Na azóta az ukránok északon teljesen kiverték őket, délen Herszonnál mennek már a csatározások, Harkivnál már az orosz határ mentén, a Donbasszban pedig kénytelenek voltak egyre kisebb volumenű hadműveleteket végrehajtani, és azokat is inkább kevesebb, mint több sikerrel. Most már ott tartanak, hogy a popásznai áttörés sem volt sikeres, így egy újabb, ismét kisebb bekerítő hadművelettel próbálkoznak, Szeverodonyeck mellett közvetlenül...


Akár hogy is nézem, én inkább azt látom, hogy az ukránok egyre több helyen állítják meg, vagy egyenesen verik vissza az oroszokat, míg az oroszok egy kénytelenek sorra lemondani az manőverjeiket, mert azok sorra kifulladnak, és egyszerűen szarrálövik a célpontjaikat. De ahogy már máshol is írtam, ez kétélű fegyver: az orosz logisztikai hálózat súlyosan alulmotorizált, nincs elégséges mennyiségű teherautójuk ahhoz, hogy egyszerre végezzenek offenzívákat és fenntartsák a tüzérségi fölényüket, így amikor támadnak, akkor az ukrán tüzérség vissza tud lőni. Pont ez történt Popásznánál: az oroszok három hétig lőtték az ukrán állásokat, az ukrán tüzérség nem tudott visszalőni, az oroszok sikeresen áttörték az ukrán vonalat, majd két nap alatt kifulladt az offenzíva, mert az oroszok nem tudták tartani a tüzérségi fölényt. Ebből így sosem lesz jelentős előrenyomulás. A második világháborús példád ott hibádzik, hogy ott a szovjetek még képesek voltak óriási tüzérségi és légifölény mellett offenzívákat lebonyolítani, ráadásul nagyon hosszú távokon keresztül (lásd Bagratyion-hadművelet), most meg ott tartunk, hogy a haderő képtelen pár napnál tovább manőverharcot folytatni, mert egyszerűen nincs hozzá logisztikai háttér. Nem azért nincs, mert nincs légifölény, vagy mert az partizánok akadályozzák a hadianyag eljutását, hanem azért, mert az orosz doktrína egyszerűen alkalmatlan a feladatra.

2022. jún. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%

Azt is figyelembe kell venni hogy az ukránok kapacitása nem mérhetö az oroszokéhoz.

Nem én állítom hanem több helyröl olvastam nyugati vélekedéseket is.

1.Az ukránok egyszerüen elfogynak.Ezt szó szerint kell érteni.Nincs elég jol képzett emberük és napról napra kevesebb marad.Aki meg csak úgy beáll,az inkább golyófogó,és hamar elesik.Aki ért valamit a hadászathoz,annak ugye nem kell részletezni,hogy mi van ha a sarki fodrásznö molotovkoktélokkal felszerelve beáll védeni a hazát.Szval ezen a szinten ez egy nagy ostobaság ,és aki ilyenre buzdít az meg egyenesen alattomos gyilkos a szememben.

2.A nyugati fegyverek sem elégségesek hogy ezt a háborút megnyerjék.Azaz ellentámadásba menjenek át.Nehány tarack,öjáró löveg,rakétavetö nem fogja megfordítani az eröviszonyokat.Max idöben elhúzza,aminek az eredménye mégtöbb áldozat.

Végül olyan lesz az ukràn helyzet mint Nagy Frigyes katonaállamában,Poroszországban

ahol már szinte nem volt épkézláb férfi.


3.A ruszkik felörlik az ukrànokat

2022. jún. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!