Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Rubel jelenleg a világ...

A Rubel jelenleg a világ legerősebb valutája?

Figyelt kérdés
2022. jún. 18. 22:40
1 2
 1/13 tobas ***** válasza:
89%
Nem.
2022. jún. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Legjobban teljesítő.
2022. jún. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Igen. Maga a háború is sokat nyomott rajta, de az Eu öntökönlövése még nagyobbat. Ennyire jól talán sohasem álltak az oroszok mint most.


[link]

[link]

[link]

[link]



És a sok fogyinak itt írtam le, mikor a Rubel a mélyponton volt, hogy most kizárólag Rubelbe szabad fektetni. Mit csináltak a gyíkok? Elkeztek eurót venni! Muhahahaha...


[link]

2022. jún. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
nem, a legerősebb a Kuvaiti dínár. A rubel a legjobban teljesítő
2022. jún. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Mivel a rubelt kivonták a devizapiacról így az orosz központi bank annyit mond árfolyamnak amennyit akar de így kvázi játékpénzzé degradálták.
2022. jún. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
2022. jún. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

#5 Ha ki lett volna vonva akkor nem volna árfolyama sem vezetve


én még márciusban váltottam revoluton, már több mint megduplázódott a pénzem vele. El tudom képzelni hogy ezt egyesek nagyban is csinálták. Sokat lehetett vele nyerni. Valószínű ez is közre játszik a szárnyalásában

2022. jún. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

"És a sok fogyinak itt írtam le, mikor a Rubel a mélyponton volt, hogy most kizárólag Rubelbe szabad fektetni. Mit csináltak a gyíkok? Elkeztek eurót venni! Muhahahaha..."


Egy kérdés: tudsz rubelt euróra váltani? :D A rubel a hagyományos kereskedelmi forgalomban elvesztette a konvertibilitását, innentől kezdve nincs miről beszélni.

2022. jún. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Ha lehet eurót rubelre váltani (ahogy pl. a gázt is vesszük), akkor ezt meg is lehet fordítani.
2022. jún. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Miért ne lehetne? Ha lehet eurót rubelre váltani (ahogy pl. a gázt is vesszük), akkor ezt meg is lehet fordítani."


Ne a logikából induljunk ki, hanem a gyakorlatból és a szabályozásokból. Az orosz kormány a háború után egyből kötelezte exportőreit, hogy váltsák be minden devizájukat rubelre és azóta is csak vásárolni szabad a rubelt, mindenféle eladást és kivitelt erősen korlátoznak. A moszkvai tőzsde felügyelőbizottságának tagja is beszámolt róla áprilisban, hogy pl. dolláral a gyakorlati kereskedelmi átváltás ellehetetlenült. [link]


Amiért a rubel továbbra is használatos néhány nemzetgazdasági ügylet lebonyolításához, természetesen lesz árfolyama, de az csak a külkereskedelmi mérleg leképződése lesz, nem pedig egy konvertibilis fizetőeszköz piaci beárazódása.


Az már egy másik kérdés, hogy néhányan arra spekulálnak, hogy feloldják majd a szankciókat és Oroszország nyertesen jön ki a gazdasági háborúból. Jelenleg viszont a rubel árfolyama mögött nincs valódi piaci kereslet és épp ezért nem is csoda, hogy nem hallani semmilyen deviza befektetési hullámról, vagy rubel alapú befektetési portfóliókról.

2022. jún. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!