Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország történelmi szuvere...

Oroszország történelmi szuverenenitásminimuma sérült, hogy 2014 óta az ukrán uralmi elitek, híd szerep helyett inkább teljesen szembehelyezkedtek Moszkvával, vagy Putyin akarja visszaállitani a Szovjetuniót?

Figyelt kérdés

2022. szept. 7. 21:07
A kérdező szavazást indított:
Ukrajna jelenleg az európai értékek védőbástyája, a Gorbacsov óta is tartó orosz elnyomás miatt a finlandizáció nem valósulhatott meg.
2014 óta sérül Oroszország történelmi szuverenenitásminimuma.
10 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom értelmezni ezt a "szuverenitásminimumot", mihez s tova Oroszország volt az, aki lerohanta a Krími félszigetet, holott már előtte hivatalosan is elismerték, hogy az Ukrán felségterület. Jahh, hogy sok orosz élt ott? Ez van. Nekünk is fáj, hogy Erdély nem indít szuverenitási polgárháborút, de valahogy mi is megtűrjük ezt a mészárlás mentes állapotot.
2022. szept. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem.

Sőt, a ruszkik 2014-ben a Krím megszállásával megszegtek egy aláírt megállapodást.

Budapesti memorandum, 1994, Ukrajna vállalta, hogy csatlakozva az atomsorompó egyezményhez megszabadul a nukleáris fegyvereitől, cserébe a többi nukleáris nagyhatalom, tehát az oroszok meg az USA is (többek között) aláírták, hogy garanciát vállalnak Ukrajna területi integritására.

Ukrajna nem szegte meg azóta sem az egyezményt, hiszen nincsenek atomfegyverei.

A ruszkik viszont megszegték a megállapodást a Krím megszállásával 2014-ben.

2022. szept. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2#

Értem, de én arra vagyok kíváncsi, hogy Ukrajna Európai Uniós társulási szerződése körüli események miért váltották ki a Krím megszállását.

2022. szept. 7. 22:01
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

#3

Úgy, hogy volt janukovics, aki egy oroszbarát elnök volt, meg putyin haverja, és az utolsó pillanatban megtagadta az aláírását az európai uniós társulásnak, amit amúgy a parlament már jóváhagyott, ennek hatására tüntetések meg zavargások kezdődtek, janukovics besz-rt és lelépett, az oroszok meg ennek ürügyén megszállták a Krímet.

2022. szept. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4#

Tehát Putyin egy oroszbáb ukrán kormányfő segítségével ürügyet kreált egy orosz nemzeti kisebbségek érdekében fedőnevű akciósorozatra. Próbálom összerakni, de a két végletet felvázoló válaszlehetőségem közül, még mindig nem tudom melyik a valószínűbb. Az eszkaláció óta az ukránok még mindig jól állják a sarat, de ha ez a történet az Odessza-Kalinyingrád vonalon túl terjed az tulajdonképpen nukleáris háború.

2022. szept. 7. 22:46
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Nézd, a teljes igazságot, hogy a háttérben melyik nagyhatalom részéről miféle játszmák mentek, arról senki sem tud az illető felek legfelsőbb vezetésén kívül - annyi biztos csak, hogy mentek játszmák.

Tehát ha a teljes igazságot akarod tudni, akkor vagy belenyugszol, hogy nem fogod soha megtudni, vagy elhiszel valami neked szimpatikus konteót.


Épp ezért a lényeg az, amit nyilvánosan aláírtak és vállaltak.

Márpedig Oroszország a nukleáris leszerelésért cserébe vállalta, hogy garantálja Ukrajna területi integritását, és ezt megszegte.

2022. szept. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MDaniel98 ***** válasza:
Na igen, legfeljebb egy történész mához száz évre kikutatja majd ezt a rendelkezésére álló iratok alapján, de az már engem sem nagyon fog érdekelni.
2022. szept. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igen. Hivatalosan Oroszország billentette el az első dominót. A különféle konspirációkat soha nem fogják hivatalos álláspontként értelmezni. Lehet háborúzni lőfegyverek nélkül is. Az egykori keleti blokk népeinek nem ártott volna azonnal észnél lenni, mielőtt kifosztanak minket. Erre viszont sajnos semmi esélyünk nincs és nem is volt.
2022. szept. 10. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!