Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért ilyen a helyzet Dagesztá...

Miért ilyen a helyzet Dagesztánban?

Figyelt kérdés

Dagesztán az Orosz Föderáció egyik autonóm Köztársasága, rengeteg nép lakja, a legnagyobb népcsoport is csak 30%-ot tesz ki.

Viszont szinte nem telik el úgy egy hét hogy ne történjen ott valami terrorista merénylet, robbantás, aminek persze rengeteg civil is áldozatul esik. De miért van ez? Miért nem lázadnak fel az ott élők hogy ők nem kérnek a terrorizmusból?

Olvastam valahol hogy az ilyen terrorista merénylők legfőbb célja egy független Dagesztán, nah de ez már túlzás nem?

Hiába szerintem, mert annyi nép lakja hogy közvetítő nyelvként az oroszt használják.


Én egyszer szeretnék eljutni Dagesztán fővárosába Mahacskalába, mert olyan szép, de ilyen viszonyok között kizárt hogy el akarnák menni.


De miért ilyen a helyzet? Szerintetek?


2010. szept. 27. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

A válasz benne van a kérdésedben.


"rengeteg nép lakja, a legnagyobb népcsoport is csak 30%-ot tesz ki."


Mindenki a főnök nép akar lenni, és ez persze nem tetszik az összes többinek. Az Európán túli világ már csak ilyen.

2010. szept. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz. Etnikai konfliktus nincs, sőt már több nemzetiségű miniszterelnök is volt. Csak a terrorizmussal meg a merényletekkel van a gond. Azok ellenb miért nem lázadnak fel?:S
2010. szept. 27. 22:06
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Aztán a terrorizmus ellen, hogy lehet "fellázadni"? A terroristák egyik legfőbb ismertetőjegye, hogy általában civilek közül kerülnek ki, decentralizáltak, rejtőzködnek és nehezen felszámolhatók.
2010. szept. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem lázadnak fel az ott élők hogy ők nem kérnek a terrorizmusból? "


Mert az nem egészen úgy van, ahogy te azt elképzeled. A terrorizmus nem kívánságműsor.

2010. szept. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom, de tüntethetnének ellene.
2010. szept. 28. 06:14
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

"Tudom, de tüntethetnének ellene."


Ja, ha egy szép kis tömeg összegyűlne, jót lehetne robbantani.

2010. szept. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ahogy mondtam, "A terroristák egy független Dagesztánért" küzdenek, így nem a polgárok a célpontjaik hanem az ilyne rendőrség, meg hivatalok, amiknél orosz befolyás is érvényesül. Civil áldozatok mindíg vannak de nem akaratból, mármint az egyszerű hétköznapi embereket nem bántják, csak áldozatul esnek szegények. Nah EZ ellen lehetne fellázadni, mert nem is tudom, szerintem te sem törődnél bele ha úgy kellene végigmenned egy utcán hogy bármikor bármi bárki robbanhat/robbanthat.

Nem törvényszerű hogy az embereknek félelemben kell élniük. (sok helyen mondták és olvastam: etnikai konfliktus viszont nincs)


Ez ellen miért ne lehetne? Ezzel semmit sem érnek el a terroristák, vagy igen?

2010. szept. 28. 18:30
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont szinte nem telik el úgy egy hét hogy ne történjen ott valami terrorista merénylet, robbantás, aminek persze rengeteg civil is áldozatul esik. De miért van ez?"


Etnikai, vallási, politikai konfliktus.


"Olvastam valahol hogy az ilyen terrorista merénylők legfőbb célja egy független Dagesztán"


Sőt, a céljuk maga az Igazságosság, a Boldogság, a Szabadság, az Egyenlőség, a Testvériség és egy Jobb Világ. Mint a világ minden terrorszervezetének. Közben lehet, hogy az egész csak egy drog- vagy fegyverkartell, amely így próbál magának rokonszenves arcot felépíteni.Dagesztánban erős a szervezett bűnözés, én erre tippelek: kiskirályok harcáról van itt szó.


"Én egyszer szeretnék eljutni Dagesztán fővárosába Mahacskalába, mert olyan szép"


Na ne viccelj.


"De miért ilyen a helyzet? Szerintetek?"


A Kaukázusban és Közép-Ázsiában ez megy évezredek óta. Ott ez a normális. Nehogy azt hidd, hogy valaha stabilabb volt az a hely ennél. Sok nép él együtt nehéz terepen, alacsony a gazdasági fejlettség. Ez együtt áttekinthetetlen, nehezen átlátható helyzetet teremt, valamint nincsenek stabilizáló tényezők (a gazdagság mindig stabilizál, mert az embereknek van anyagilag vesztenivalójuk és nem robbantgatnak). Minden helyen, ahol csekély a gazdasági fejlettség és sokféle kultúra keveredik, valamint a táj is kissé barátságtalan (pl. hegyek vannak, kicsi a népsűrűség, kevés az út) ugyanez a műsor. Afganisztán is kiváló példa erre.

2010. szept. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"na ne viccelj"


Nem viccelek. Egyszer szívesen elmennék oda. Amúgy kösz a válaszod.

2010. szept. 28. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!