Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Afrika a gyarmatosítás nélkül...

Afrika a gyarmatosítás nélkül sem lenne érdemben sokkal fejlettebb?

Figyelt kérdés

Sokszor elhangzik ez az érv, hogy Afrika elmaradásáért a gyarmatosítás és az európai hatalmak kizsákmányoló politikája a felelős, de tulajdonképpen előtte és utána sem voltak a topon.

Az arabok és az európaiak sem vihettek volna el valószínűleg közülük olyan sok embert rabszolgának, ha annyira fejlettek lettek volna. Inkább szerintem arról van szó, hogy a társadalmi szervezettség még nagyon törzsi alapokon állt és a munkamorál sem annyira híres, mert egész évben megtermett a szükséges élelmiszer, nagyon nem kellett magukat megerőltetniük.

Lehet hogy rosszul látom, de pl Kína szerintem mindig is egy óriási kulturális, gazdasági hatalom volt és igazából csak az utóbbi pár évszázad volt a kivétel, amikor a nyugat megelőzte, de most visszafordul a dolog. Afrika esetén viszont semmi ilyenről nem olvastam. Szerintem mindenki csak keresztülment rajta és kihasználta, érdemben nem tudta soha felvenni a versenyt a többi kontinenssel. Most viszont a népességrobbanás miatt egyre inkább teret nyer, ezzel nagy kérdés mihez kezd a világ.



2022. nov. 24. 17:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Sokkal fejletlenebb lenne. A gyarmatosítók építettek ott városokat, iskolákat, utakat, bányákat stb.
2022. nov. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Ha neki megfelel kőkorszaki szintén élni akkor ez miért zavar bárkit is európában ?

Az európai ember segitő szándékkal mindenhová odamegy és belepofázik a helyiek dolgába.

Amikor elhajtják a P.csába akkor pedig dúl tombol pusztít háborúzik.

2022. nov. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

Egyenlítői Guineában az átlag IQ 56.

Rendesen retardáltak lakják azt az országot

2022. nov. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, semennyire nem lenne fejlettebb.


Afrika partvidékének feltérképezése és a kontinens kolonizációja között eltelt 400 év, az őslakosok pedig 1480-ban és 1880-ban is sátrakban/kalyibákban éltek és dárdával vadásztak.

2022. nov. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem lenne fejlett... törzsek ölnék egymást.
2022. nov. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Inkább még fejletlenebb lenne. Nem vagyok a gyarmatosítások híve, de Afrika esetében kivételesen jót tett.
2022. nov. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom hogy melyik a jobb, leélni egy életet a dzsungelben tudatlanul, úgy hogy nem hiányzik az Amazon vagy a YouTube,

vagy dolgozni a szemétdombon napi 12 órát hogy enni tudjon.

2022. nov. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 fersk ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy sokkal kevesebben lennének.
2022. nov. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 hypno ***** válasza:
75%

Afrika nem csak sivatagból, meg dzsungelből áll.


Egyiptom pl. Afrikában van. És azért volt idő, mikor ők voltak a csúcs tudományokban, építészetben. Szóval ki tudhatja mik történtek volna, ha nem az történik ami megtörtént?


De Etiópia, vagy Marokkó is komoly történelemmel rendelkezik.

2022. nov. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Isti22 ***** válasza:
22%
Ezt nem lehet így szétválasztani, a különböző kultúrák nem egymástól függetlenül alakulnak. Európa fejlődéséhez ugyanúgy elengedhetetlen Afrika, mint fordítva.
2022. nov. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!