Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az, hogy amíg az...

Miért van az, hogy amíg az európai hatalmak teljesen jól megférnek egymás mellett, szövetségben állnak egymással, addig az oroszok szinte az összes környező szomszédos néppel háborúskodnak, vagy haragban állnak velük?

Figyelt kérdés
Ők miért nem tudnak békében élni, és az európaiak miért igen?

2022. nov. 26. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Az orosz egy primitív nép.
2022. nov. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Nyugat-Európára a 2. világháború óta igaz ez és kb. az kellett hogy elkezdjenek kialakítani egy olyan rendszert amiben annyira egymásra vannak utalva, hogy ne tudjanak egymással háborúzni. (Európai Szén- és Acélközösség)


Ugyanakkor pl. USA se nagyon jön egymásra uszítani az EU tagokat, míg Oroszország szomszédainál törekszik a saját befolyásának a növelésére, amivel kvázi ellenséges országokká teszi őket az oroszok számára.

2022. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

"Miért van az, hogy amíg az európai hatalmak teljesen jól megférnek egymás mellett"

Végülis csak 2 világháborút robbantottak ki az európai hatalmak, tényleg tök nyugis hely...

2022. nov. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

3-as!

Most komolyan 80 évvel ezelőtti sztorival jössz? Úgy csinálsz, mintha azóta nem változott volna semmit sem a helyzet Európában. Nem véletlen, hogy minden statisztikát Európa vezet, amely biztonsággal kapcsolatos. Az ukrán-orosz és a jugoszláv ügyön kívül semmi jelentős nem történt az elmúlt 80 évben. 1-2 kivételtől eltekintve egy kontinens sem mondhatja el magáról ugyanezt.

2022. nov. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Jugoszlávia megvan neked?

Koszovo?


Szóval miről beszélünk? Az utóbb időben is egy puskaporos hordó volt Európa.

2022. nov. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Az európaiak nem a nyílt hadviselésben jeleskednek, hanem a békefenntartós kontrollban és az alattomos propagandában.
2022. nov. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

"Most komolyan 80 évvel ezelőtti sztorival jössz? Úgy csinálsz, mintha azóta nem változott volna semmit sem a helyzet Európában."

Tehát szerinted az európaiak több ezer év után most, az utolsó 80 évben tanulták meg, hogy hogyan lehet békésen egymás mellett élni? Akkor az oroszoknak is van még idejük, hiszen ha 2-300 év múlva jönnek rá, akkor sem lesznek lényegesen lemaradva az európai felismeréstől :D

Európában kizárólag azért nincs háború, mert a két világháborúban annyira szétcseszték az országok egymást, hogy sem katonai / gazdasági erejük nincs újabb háborúkra, sem az akarat nincs meg rá, hiszen még aktívan él az emberekben a háborús szenvedések emléke. Az egykor erős európai birodalmakat szétverték és feldarabolták, nem nagyon van, akinek lenne ereje szembeszállni a szomszédaival. Béka és egyetértés egyáltalán nincs Erópában, csupán egyfajta patthelyzet alakult ki, ahol egyik ország sem tud erőszakkal fellépni a másik ellen.

De ettől még 20-50-100 év múlva simán lehetnek újabb európai háborúk, semmi sem garantálja hogy akár az EU, akár a NATO ne bomlana fel néhány éven belül. A kontinens történelme pedig egyáltalán nem azt mutatja, hogy az európai népek olyan békésen elférnének egymás mellett függetlenül attól, hogy jelenleg egy gazdasági szövetségben vagyunk egymással. Ami szintén kényszerű helyzet volt, hiszen külön-külön egyetlen európai gazdaság sem erős annyira, hogy akár csak megközelíts a nagyhatalmak befolyását. De ha ez megváltozik, hidd el, egyből fel fog borulni a rendszer.

2022. nov. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

7-es!

Helytálló lenne amit írnál, ha nem esett volna át az emberiség globálisan hatalmas változáson a II. világháború után. Aki képes azt hinni, hogy Európa még mindig ugyanaz a hely, amely 80 éve volt, az szimplán nem érti a világ geopolitikai folyamatait. Olyan nagy változáson esett át a világ, azon belül Európa a globalizációnak köszönhetően, hogy lehetetlen az, amit fent leírtál.


5-ös!

Jugoszláviát említettem, Koszovót szándékosan nem, mivel összesen 3 ezer halottja sem volt a "háborúnak". 80 év alatt csak 2 jelentősebb esemény történt Európában.

2022. nov. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kiegyenlítettebbek az erőviszonyok, más a politikai berendezkedés, demokratikus országokról van szó és ott a NATO, mint katonai tömb.

A nacionalizmus, nemzetiségi kérdés sem merül fel úgy, mint keleten. A Szovjetunió széthullásakor 20 millió orosz került kisebbségbe a környező országokban, ezért az oroszoknak ez egy frissebb trauma. Kicsit olyan ez, mint Magyarországnak Trianon a '30-as, '40-es években. Német kisebbség már csak Elzászban és Lotaringiában van, de már asszimilálták őket nagyrészt.


Ahol még téma a naconalizmus, nemzetiségi kérdés, határok, az a posztszovjet térség mellett a Balkán. Ez is egy hasonló konfliktuszóna.

2022. nov. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
37%
Ennyi tudatlan önbizalomtól feszülő, műveletlen tudálékost! Atya, Ég!
2022. dec. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!