Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerinted Amerikában jobban...

Szerinted Amerikában jobban élnek az emberek?

Figyelt kérdés
2008. dec. 25. 19:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%
Attól függ milyen szemszögből nézzük...Szerintem nem...Nézd meg a Kóla,puska,sültkrumpli c. filmet és rájössz mért...
2008. dec. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem azok, akik szakmát vagy diplomát szereztek, jobb életszínvonalat tudnak biztosítani maguknak, mint akik itt dolgoznak szakmával vagy diplomával. Viszont még mindig veszélyesebb szerintem egy amerikai nagyvárosban élni, mint az itteni nagyvárosokban. Bár a főváros már felveheti a versenyt vele szerintem. De ahogy hallottam, az ottani kisvárosok, kertvárosi részek elég biztonságosak, olyannyira, hogy vannak környékek, ahol az emberek az autójukkal az utcán parkolnak és nem zárják be mert nem kell. Igazából ott is megvannak a negatívumok és a pozitívumok, épp mint itthon. Szerintem inkább csak nagyon más, de se jobbnak, se rosszabnak nem tudnám nevezni. Máshogy élnek, de nem hinném, hogy jobban.

Bár én már sokat gondolkoztam rajta, hogy jó lenne kimenni, de én nem tudnám itthagyni a barátaimat és a családomat, és egy idegen világban támasz nélkül próbálkozni egy idegen világban.

2008. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%
Talán jobb volt a 80-as években. Nézd csak meg a Rém rendes családot, egy cipőárus is a középosztályhoz tartozott és volt családi háza gyerekei. Míg idehaza azt a színvonalat csak egy cipőbolti vállalkozó tudná csak tartani, amit amerikában (ismétlem) egy cipőárus.
2008. dec. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

Mihez képest?

Mert a magyar viszonyokat véve alapul feltétlenül jobban élnek "odaát".

2008. dec. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%
Egyértelműen jobban élnek. Ezen azt értem, hogy aki ott átlagos, az normális körülmények között él: ház, autó (nem erőn felül, hanem természetesen), stb. Az itteni átlagember komoly napi gondokkal küzd. Ott is elvárnak egy átlagembertől egy bizonyos fogyasztást - de ez nem olyan jellegű kényszer, mint itt: hogy lesz-e számlára pénz a hó végén. Amúgy ott a munkahelyek is biztosabbak - ha pedig gond van, egy fél kontinens áll TÉNYLEGESEN (nem csak egy város, és nem csak elméletben) a rendelkezésére, hogy elhelyezkedjen.
2008. dec. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
88%

többet keresel ugyanazzal a munkával, ez így van. De a kiadások is mások. Pl. ha eltörik a lábad és nem fizetted a biztosításodat Bush bácsi benyújtja neked a számlát amit több lesz mint a többhavi átlagfizetésed.


Van egy baráti család akik már vagy 6 éve kanadában élnek. A szülőknek baromi nehéz volt, de most már mindketten jól keresnek és jobb szinvonalon élnek mint itthon tették 2 étteremmel(!!), míg kint mindkettő alkalmazott. Csakhogy ők dolgos emberek, napi 10-14 óra munkával.


Ha ezért kérdezted mert kimennél, akkor gondold végig hogyan fogod érezni magad teljesen más kultúrális közegben ahol nagyon sokáig nagyon sokan le fognak nézni. De ha kitartó vagy és dolgos jobb életed lesz mint itthon.

2008. dec. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat...

És még annyit, hogy egy átlagember szerintetek mennyit keres( mondjuk aki egy cégnek dolgozik vagy ilyesmi),

gondolom azért több a kiadás...

2008. dec. 26. 12:55
 8/27 anonim ***** válasza:
92%

Én 6 éve élek kint és a válaszom kategorikus IGEN. Ha filmek alapján akarsz erre a kérdésre válaszolni, akkor az olyan mintha kocsivásárláskor az egyedüli kritérium a kocsi színe lenne - mert ugye egy fehér Trabi és egy fehér Merci között az avatatlan szem is felfedez egy-két eltérést. Vannak olyan nagyvárások, ahova normális ember nem költözik (pl Detroit, Phoenix), ahol fényes nappal is lövöldözések vannak. De ez nem az átlag. A kocsimat nyáron én is az utcám parkolom de nemcsak, hogy a kocsit nem zárom be, hanem van amikor a ház is nyitva marad és amióta itt élek soha nem hallottam betörésről a környéken - amúgy inkább a belvároshoz lakom közel, mint a kertvárosi részhez. Amikor kikerültem két diplomával a zsebemben segédmunkásként kezdtem el dolgozni és kevesebb mint egy év mulva megvettem az első kocsimat amit teljes egészében készpénzzel fizettem ki. A kocsi akkor 4 éves volt és (átszámolva) még nem volt benne a 100 ezer km. Olvastam pár bődületes dolgot, ezekről is írnék pár sort: ha eltörik a kezed-lábad előszöris bevisznek az ügyeletre és ellátnak a legjobb tudásuk szerint. Ha nincs biztosításod, akkor megmondják mekkora összeggel tartozol, amit akár 10 évig is törleszthetel. Nekem szerencsétlenségemre van már egy jókora kerámia darab a könyökomben, titánium erősítéssel és fizetek havi 204 dollárt, ugyanis nekem sem volt biztosításom. Ez a pénz kicsivel kevesebb, mint az egynapi fizetésem. A lenézést pedig indulásból felejtsük el, mert nem igaz. Nem kevés itteni ismerősöm ill munkatársam fejtette már ki, milyen érdekes, hogy én dolgozom és mindenem megvan ami kell, míg sok itteni van, aki abból él, hogy kocsikerekeket lop és füves cigiket árul, a priusza pedig akkora mint egy nagycsalád karácsonyi bevásárló listája.

Kellemes Karácsonyt kivánok mindenkinek!

2008. dec. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
Egy átlagember (lehet akár kétkezi munkás is) abban az államban ahol én lakom 3 és 6000 között visz haza havonta. Ez mondjuk nem a Mekiben egy eladó, mert azok az ingyen kajáért mennek oda inkább és a kevés melóért :)
2008. dec. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
61%

Az előző válaszolónak: teljesen igazad van. De az "átlag" amerikai/angol igenis lenéz téged. Nem tudják hol van az ország ahonnan jöttél és nem is érdeklni őket. Abban a kultúrában úgy nevelkedtek fel, h az ő országuk a legjobb, a leghatalmasabb, leggazdagabbak egyike.


Az már egy teljesen másik dolog, hogy az értelmes ember nyilván felismeri a különbséget az elbutított saját fajtája és az előre jutni akaró és szorgalmas külföldi között.


Az orvosi kezelés biztosítás nélkül csak a közvetlen életveszélyt hárítja el díjmentesen.

Ha pedig a rendes kezelést választod, fizetsz. Hogy 120 hónap alatt törlesztesz X % kamatra, vagy egyben kifizeted azt már te dönötted el. Így vagy úgy.... fizettél. :)

2008. dec. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!