Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jó tendencia, hogy egyre...

Jó tendencia, hogy egyre kevesebb meleg karakter kerül a filmekbe?

Figyelt kérdés

[link]


A HVG szerint csúfosan megbuktak a hollywoodi nagy stúdiók, mert érezhetően csökkent az elmúlt évben a meleg karakterek száma a filmekben.



2022. dec. 21. 07:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 anonim ***** válasza:
66%

Ha a film nem a melegekről szól akkor mi a büdös p.csának kell bele meleg karatert írni ?

Egyébként a Star Wars 6 részében van bárhol is meleg karakter ? Elég sok szereplő megfordul benne.

2022. dec. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/85 anonim ***** válasza:
71%

11es, de ezen szakadok, amióta ez a "téma" egyáltalán előtérbekerült.


Az oktatás romokban, az egészségügy romokban, a 14 éves gyereknek az egyetlen jövőképe, ha normális életet akar magának, hogy lelép külföldre, amikor lehetősége lesz rá, mert itt azt elfelejtheti. Ez megint csak a valódi problémák elbagatelizálására szolgál és mi meg adjuk alá a lovat, azzal, hogy foglalkozunk vele! Holott, sokkal nagyobb prolémái vannak a gyerekeknek ebben az országban. Lásd aszódi gyerekgyilkosság, ahol bebizonyosodott, hogy az egész rendszer fos és egy ilyen eset után, a teljes gyerkevédelminek hazudott propagandagépezetnek, le kellene mondania!

2022. dec. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/85 anonim ***** válasza:
35%

10#

Nem az a probléma,hogy lát, hanem,hogy normális, követendő dologként van propagandálva.

Ha lenne, de más fényben lenne bemutatva, nem lenne probléma.

2022. dec. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/85 anonim ***** válasza:
11%
#12 A hozzád hasonló hazug propagandistáknak kellene "lemondania" és eltűnnie végre, de hát tudjuk jól, van ott pénz bőven ahol titeket fizetnek hogy naphosszat hazudozzatok.
2022. dec. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/85 anonim ***** válasza:
78%
13as, nem az a probléma, hogy ezen lovagoltok, de a védőnői hálózat lezüllesztése, vagy a gyámügy, vagy a családügy, az nem létező fogalom számotokra. Ezen kéne pörögni és nem a Disney+-on!
2022. dec. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 anonim ***** válasza:
32%
14, én már lemondtam az országról rég, lépjünk túl rajtam és beszéljünk a valódi problémákról, beszéljünk arról, hogy történhetetett meg az aszódi eset!
2022. dec. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 anonim ***** válasza:
77%

Ez a jelenség a dolog normális lefutása.

Régen is voltak nem-heteró karakterek sorozatokban, filmekben, a kutyát nem zavarta (pl Jóbarátok, HIMYM, Harry Potter stb...). Most, hogy volt egy lobbi arra, hogy elfogadják őket, így eltolták a sarokig a dolgot, felmérték az "erőviszonyokat" és most visszacsökken, normalizálódik a dolog.

Normalizálódik, azaz megtalálja a helyét. Mert van neki. Ahogy mi is éljük úgy az életünket, hogy időnként összefutunk nem-heteró emberekkel és nem a szexualitás körül forog a dolog, úgy ez a filmekbne, sorozatokban is teljesen okés. Naoszt mi van akkor, ha a varázslóiskola bölcs, öreg igazgatója saját kapura játszik? Semmi.

Ahogy pl a Jóbarátokban is ott egy karakter és a szexualitása akkor válik témává, amikor az releváns, azaz amikor házasodna, gyereket vállalna, nem pedig akkor, amikor az a téma hova költözzön, hogyan rendezze be a lakását.


Állítólag a Star Wars 6-ban a vége-örömködésnél elcsattan egy leszbikus csók, de őszintén én milliószor láttam azt a filmet, szerintem a saga legjobbja, még sosem figyeltem fel rá, szerintem csak azoknak tűnt fel, akik annyira rá vannak hergelve, hogy vadásszák az ilyesmit:D Azaz csak azt fogja zavarni, aki akarja, hogy zavarja. Egy átlag embert vagy egy gyereket nem fog.


És ez a cél. Hogy tök okésnak, átlagosnak kezeljük a dolgot, ahogy a valóságban sem csinálnak a normális emberek ügyet abból, hogy ki hova vonzódik egészen addig, amíg nem akarunk tőle valamit.

2022. dec. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/85 anonim ***** válasza:
73%

#3

Nem fél senki semmitől, egyszerűen irritáló, mikor a sorozatokban/filmekben a kvóta LMBTQ dráma jelenet az arcodba mászik, edukáló célzattal, oda nem illő módon. Sok sorozatban ott a helye, Sex education vagy Orange is the new black pl. két példa, ami eszembe jutott, de ugyanakkor pl. Luciferben, Lucifer időből visszajövő leszbi lánya, s a rasszizmus ellen harcoló, új néger Isten sok volt, s egy remekül összerakott mű minőségét rontotta.


S mikor azt érzem, hogy egy sorozat nem szórakoztatni akar, hanem jóemberkedésből oktatni bújtatott és eröltetett jelenetekben, az nyílván nem tetszik.

2022. dec. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 anonim ***** válasza:
72%
Így hátha érthető ellenzékieknek is: mikor jön a kvóta LMBTQ jelent, valami olyat érzek, mint mikor Facen Bohár Dani ugrik az arcotokba.
2022. dec. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/85 anonim ***** válasza:
51%
19, hát te most jól összemostad a párt-hovatartozást ezzel a témával. Tök értelmetlen...
2022. dec. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!