Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Spanyolország lehetne Európa...

Spanyolország lehetne Európa Kaliforniája?

Figyelt kérdés

Az USA-ban régóta megfigyelhető, hogy a déli államokba igyekeznek az emberek a napsütés, kellemes klíma miatt. Ezek közül is Kalifornia volt messze a legvonzóbb a pálmafákkal, hegyekkel, óceánparttal, stb. Nem csoda, hogy odament a filmipar meg a nagy techcégek is. Az utóbbi időben persze változott a helyzet, mert talán kicsit túlnépesedett és annyira meg is drágult, hogy az átlagembereknek már nem nagyon éri meg ott élni, de ígyis sokan választják.

Európában talán Spanyolország volt hasonló helyzetben, mert mezőgazdaságilag egyértelműen a legerősebb a kontinensen, a napfény, jó idő vonzza az embereket és a 2008-as válság előtt a gazdaság is jól ment, sok brit, német, holland nyugdíjas is odaköltözött. Ma már ott is árnyaltabb a kép, de lehet még vonzó célponttá válik, én látom a párhuzamot Kaliforniával.



2022. dec. 24. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Le lett pontozva az egyes, pedig az igazat írta le :D
2022. dec. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Olyan hőhullámok vannak már Spanyolországban, hogy egyre inkább élhetetlenebb lesz.


[link]


Európai emberek nem akarnak 40 fok feletti területeken élni, majd benépesítik az afrikaiak. Amúgy vélhetően egy évtizeden belül Magyarországon magasabb lesz az egy főre eső GDP, mint Spanyolországban. Kalifornia az USA leggazdagabb régiói közé tartozik, Spanyolország viszont nem. Az egyre gyakoribb aszály sem hinném, hogy annyira jó a mezőgazdaságuknak.

2022. dec. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

1-es választ azóta törölték de helytelenül azt írta hogy túl sok ott a feka azért költöznek ki onnan az emberek 🤣


Nos, népszámlálás szerint Kalifornia lakosságának 5,7%-a fekete, ami kb fele az országos átlagnak, tehát nem, egyáltalán nem sok ott a "feka". Alapból a nyugati parti államokban nincsenek jelen az országos átlaghoz képest nagy arányban a feketék. Tehát egy statisztikai tévedésre érvelt ami önmagában nevetséges .

2022. dec. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a feka ott a sok hanem a csövesek, de valami brutális mértékben. Ha másért nemis de ezért érdemes ellátogatni Los Angelesbe. A legfelfoghatatlanabb nekem az volt ahogy beszéltem párral hogy többségük nem munkanélküli, nem olyan csövesekről van szó mint nálunk hogy elitták magukat stb. Sokuk több ezer dollárt keresnek. Az egyik akivel beszéltem azért volt hajléktalan mert cukros és annyiba kerül az inzulin hogy nem bírta fizetni a lakbért mellette
2022. dec. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Kalifornia jó hely lenne, csak a libsik szétrohasztották. Már maguk a libsi szavazók is menekülnek onnan egy másik államba, ahol aztán megszavazzák ugyanazokat, akik élhetetlenné tették azt, ahonnan menekültek.
2022. dec. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk abban van igazság, hogy erősen balos fellegvár lett és az ilyen woke meg LMBTQ ideológiát tolják ezerrel. Viszont úgy tűnik sikeres, mert a kormányzóját egyik lehetséges demokrata jelöltként emlegetik a következő elnökválasztáson.
2022. dec. 25. 14:35
 7/8 anonim ***** válasza:
42%
Spanyolországban teljesen normális nyáron a 40 fok, a tengerparti részen nem érezhető annyira durvának a hőség, hisz mindig van szellő a vízparton, de a nap eszméletlenül tűz. A sok LMBT jogoktól ajvékoló gyökérrel meg nem foglalkozom. A nagyobb városokban rendeznek Prideot, ami ott teljesen normális. Nektek minden "balos" ami nem a NER-sevik világotokat testesíti meg. Sírjatok csak. Én viszont szívesen megyek oda, beszélem a nyelvet és nem utolsó sorban melegként tetszenek a spanyol fiúk,pasik.
2022. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kalifornia sokkal fejlettebb, mint Spanyolország, ettől függetlenül nekem akkor is egy kedvenc országom marad.
2022. dec. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!