Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szomszéd országokban hogyhog...

A szomszéd országokban hogyhogy nem kötelező a történelem és matematika érettségi ? És miért van olyan kevés érettségi tárgyuk ?

Figyelt kérdés
Ausztriát kivéve.
2023. jan. 6. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Mert meghirdette valamelyik párt választási ígéretnek, hogy eltörli a matekot, a lusta nép meg megszavazta. A történelemről meg egyszerűen nem akarnak tudomást venni.


Megjegyzem, Romániában sokkal nehezebb a matek érettségi mint Magyarországon, azt nem tudom kötelező-e.

2023. jan. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Humán tagozaton végeztem, 5 tantárgyból kellett érettségizzek, a matek nem volt köztük. Akik reál szakot végeztek matekból is érettségiztek. Történelemből mindannyian érettségiztünk. Románia.
2023. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2 : pontosan hogy van nálatok a rendszer ?

Mik a kötelezők és a választhatók ?


Szlovákiáról olvastam, hogy a történelem nem kötelező.


Számomra nagyon furcsa, hogy a matek és a történelem nem ALAP, hogy kötelező legyen.

2023. jan. 6. 19:35
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
A szomszéd országoknak elég kényes téma a töri de a matek-az nem hinném hogy nem kötelező.
2023. jan. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Romániában attól függ, milyen osztályba végzel, reálon töri nem kell. Ott viszont 50% az átmenő, nem 25%.
2023. jan. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon nem szimpatikus, hogy nem kötelező mindenkinek a történelem is és a matek is.
2023. jan. 6. 19:45
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom miféle szar iskolába jártál, és miféle tróger erkölcseid vannak, de a matek, fizika, történelem, legalább 2 idegen nyelv és magyar szerintem az alap kellene legyen....
2023. jan. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Romániában régen(10 éve) úgy volt, hogy a román kötelező, ha magyar osztályban végeztél akkor a magyar is.

Tagozattól függően meg kellett az adott tagozathoz közeli tantárgyak + egy vele ellentétes.


Pl. Matek-infón: román írásbeli + szóbeli, magyar írásbeli + szóbeli, matek írásbeli, angol(ez lehetett volna más idegennyelv is) szóbeli, szakhoz közeli az infó írásbeli(de itt lehetett volna fizikát is választani), szakkal ellentétes torna (de lehetett volna választani földrajzt, törit, ... azok írásbelik lettek volna)

2023. jan. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szerintem az irodalom-matematika-történelem triumvirátus mindenki számára alap kellene legyen mindenhol, illetve mivel a 21. században élünk az idegennyelv.


Nem hiszem, hogy az infó/fizika fontosabb, mint a történelem.


Szlovákiában meg egy ével tovább tart a közoktatás, ha jól emlékszem. Hogyhogy nem fér bele a kötelező történelem nekik ?

2023. jan. 6. 20:23
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Összességében a magyar oktatás azt szeretné elérni, hogy legyen mindenhez is közöd és ezáltal bármilyen irányba viszonylag könnyen tudj mozogni, szóval ha útközben elkezd érdekelni valami mérnöki vonal, akkor ne szívj azért, mert csak humános tárgyakat tanultál + az életben is hasznos, hogy ismered a reálos és humános tárgyakat is behatóan. Csak ugye a valóságban ez a koncepció NEM működik és rohadtul ideje lenne átdolgozni...


Kérdező, attól még, hogy nincs érettségi matekból, mert pl romániában nem reál szakon van az illető, tanulnak ők is matekot. Csak nem fognak olyan felesleges dolgokra kitérni, amire úgyse lesz szükségük, mert humán szakra mennek tovább tanulni, már ha mennek. Persze ha kell később matek érettségi, akkor ez szívás, de egyébként egy sokkal jobb rendszer, mert mi a f*sznak tanuljanak koordináta geometriát azok, akik humán beállítottságúak és továbbtanulni is ilyen szakra mennek??

Mielőtt megszólnál, matek bsc és proginfó bsc a két diplomám + munkám során is aktívan használok felsőbb szintű matematikai ismereteket. Igen, a matek nem elévülő tudás és mindig megfizetik majd, igen, megváltoztatja gyökeresen a gondolkodásmódodat nagyon jó irányba és igen, sokkal jobb döntéseket tudsz hozni pl pénzzel kapcsolatban. DE, rohadtul nem fog egy humán szakosnak segíteni egy kötelező matek érettségi, csak megutálja jobban tőle az egészet.

Sokkal jobb lenne kevesebb ideig tanulniuk és a lényegesebb témákat hosszabb ideig érinteni, majd hagyni őket érettségizni olyan tárgyból, ami érdekli is őket.


Az infó sokkal fontosabb, mint a történelem, mert ha informatikailag analfabéta vagy a mai világunkban, akkor konkrétan drasztikusan lecsökkented a munkalehetőségeidet és a fizetésedet. Akkor arra ki se térnék, hogy mennyi ember képtelen az internetet a saját életében hasznosítani és csak annyira futja nekik, hogy van insta, facebook, snapchat meg siránkoznak pl gyakorin, hogy jaj a technológia róóósz, jaj csúnya internernet... Tehát az infó sz*r és elavult oktatása a probléma, de nem maga az infó.

A történelem is fontos, tehát igen van neki helye, ne érts félre és én imádtam is tanulni. De mint minden mást, ezt is rosszul oktatják és túlzásba viszik pl nálunk, hogy milyen részeletesen kell olyanoknak is tanulniuk, akiket nem érdekel az egész. A történelem órák lényege NEM az, hogy minden hülye dátumot és kis eseményt tudj, hanem hogy legyen egy erősebb ismereted a múltbéli fontosabb eseményekről + ezeknek a hatásairól, meg hogy tudj kinyerni információkat cikkekből/növeld az értelmező olvasási skilljeidet.

Fizika amúgy szerintem sem hasznosabb a törinél, pedi reálosként elhiheted, hogy nagyon szerettem.

2023. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!