Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Támogatnál egy ilyen intézkedé...

Támogatnál egy ilyen intézkedést Magyarországon?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy Amerikában Tennessee államban egy olyan törvényt vezettek be ha valaki balesetet okoz autóval és be van drogozva vagy be van rúgva és halálos kimenetelű balesetet okoz úgy hogy annak aki meghalt van gyereke vagy családja akkor kötelezően kell neki gyerektartást fizetni a börtönbüntetés mellé. Te támogatnál egy ilyet Magyarországon?

2023. jan. 11. 18:50
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
19 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
98%

Magyarországon is lehetővé teszi a jog hogy gyerektartás fizetésére kötelezzenek valakit akineka hibájából egy eltartó szülő meghalt.

Nekem van egy gyerekkori haverom akinek az apját elgázolta egy piás és ezért gyerektartásra kötelezte a bíróság...


tehát a leírtak jelenleg is lehetségesek magyarországon, ha a bíróság igy határoz

2023. jan. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hmm érdekes. Itt nem halottam még ilyet
2023. jan. 11. 18:56
 3/4 anonim ***** válasza:
29%
Tamogatnám, de börtön nélkül. Évek óta mondom hogy az egy fölösleges intézmény. Ha valaki lop vagy rabol kötelezzék a kár megtérítésére. Ha maradandó testi sértést követ el fizessen életjáradékot, ha öl, akkor a hozzátartozóknak. Ha másképp nem megy neki akkor kényszermunkával, de a klasszikus nyaraló börtönök teljesen fölöslegesek. Ott csak az bűnhődik aki szinte ártatlan, a komoly gyilkosokat meg istenként tisztelik, meg zárkaparancsnok lesz belőle aki másokat csicskáztat. Épp olyanokat akik kevésbé bűnösek.
2023. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
De miből fizesse ki ha börtönben van? Most nem azt mondom, hogy nem kell lecsukni, de hogyan kéne össze szedni az összeget a börtönben, hogy fizetni tudjon?
2023. jan. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!