Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A bosnyákoknak alapból mi a...

A bosnyákoknak alapból mi a véleményük rólunk és mondjuk mit gondolnak a Monarchiában elöltöltött éveikről, a Szarajevói merényletről, a világháborúról stb...?

Figyelt kérdés

2023. jan. 27. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

A szarajevói merénylet és az amiatt kitörő világháború miatt szereztek a déli szlávok (így a bosnyákok is) végleg szabadságot a Habsburg uralom alól, így nyilván inkább pozitív mint negatív dologként tekintenek ma rá.

De! Voltak olyan elmagyarosodott bosnyákok, akik szolgáltak az osztrák-magyar hadseregben, és a világháború után a rongyos gárdában is. Ők magukat a magyar nemzet részének tekintették, és erről egy magyar muszlim imám is mondta, hogy ki tudja hogyan alakult volna, ha a Monarchia nem vesztesként alakul ki a háborúból, mert akkor kialakult volna egy permanens, őshonos, magát a magyar nemzet részének tekintő muszlim kisebbség.

2023. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1 És ők függetlenek akartak lenni?
2023. jan. 27. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
#2 A Habsburg uralom 1878-ban kezdődött meg Bosznia-Hercegovinában, vagyis az 1910-es években még jó eséllyel épp úgy elnyomóként, megszállóként tekinttek rájuk mint ahogy a szerbek.
2023. jan. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A bosnyákok, mint nemzetiség nem léteznek.

Bosnyákok a Bosznia területén élő: muzulmánok, szerbek és horvátok.


Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy: Vajdaságiak. Ami magába foglal mindenféle nemzetiségű embereket.


Viszont a Boszniában élőkre, vagyis Bosnyákokra jellemző egy bizonyos mentalitás, ami nem válik előnyükre. Nem tisztelnek senkit. Egyszerű, gyakran primitív emberek. Akkor is, ha egyetemi végzettségük van. Láttam már két egyetemi tanárt, bosnyák embereket, akik a kezükbe kifújják az orrukat, majd a taknyot a járda melletti fűbe törlik.


Utálják a magyarokat és nem tisztelik a magyar nőket. Szerintük a magyar nő csak szórakozásra való, pl. tanulni rajta a szexet, ahogy ezt ők mondják.

Ezt komolyan mondom, tapasztalatból!

Vajdaságban éltem, nő vagyok, rengeteg bosnyák ember letelepedett ott.

A magyar nőkkel erőszakosak, rámenősek, nyíltan mondják, hogy a magyar férfiakat utálják, de a magyar nőket "szeretik".

Nyilván nem úgy szeretik, hogy feleségül is vegyék!

Ha házasodni kell, akkor csak a saját nemzetiségükből választanak nőket mert, ahogy ők mondják: "Nem hozhatják szégyenbe a családjukat egy magyar menyasszonnyal. Mert minden magyar nő k-va."

Ezt ott számtalanszor hallottam.


A bosnyák nők sem jobbak, dolgoztam olyan cégben, ahol több is volt. Rosszindulatúak, lenézik azt, aki nem "földi", nem alkalmazkodnak a környezetükhöz. Erőszakosak, lekezelőek, folyton irányítani akarják a többieket.


Amikor egy bosnyák ember Vajdaságban bekerül egy cégbe, vezető beosztásba, szépen lassan lecseréli az alkalmazottakat, szintén bosnyák emberekre. Állami cégekben is!

Oda hozza Boszniából a famíliát... Nem számít, hogy nem tudnak dolgozni.


Főiskolán, egyetemen, ha egy tanár bosnyák és pl. egy vizsgán maximum 3 embert enged át az 50-ből, akkor az a 3 ember csakis bosnyák lehet és férfi. Mert csak a bosnyákokat becsülik meg és azon belül nem tisztelik a nőket.


Én ennyit tudok, saját tapasztalatból.

2023. ápr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A bosnyákok nagy része nem ismeri és nem érti a történelmet! Egy dolgot tudnak csak! Azt, hogy a német és török nemzet számukra ellenség. Mert erre tanítják egymást generációról generációra.
2023. ápr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!