Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Aki Izrael ellen felszólal az...

Aki Izrael ellen felszólal az antiszemita, de mikor szólalnak fel az ártatlan palesztinok gyilkolása ellen, akiket izraeli katonák ölnek meg?

Figyelt kérdés
Kettős mérce...

2023. jan. 29. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Igen.A zsidóké a világ.
2023. jan. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Àltalàban mikor "àrtatlan civileket" gyilkolnak meg, az àltalàban valamilyen nem annyira àrtatlan palesztin terrortàmadàsra szokott lenni vàlaszcsapàs.
2023. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Én nem vagyok nagy kutatója, ismerője az izraeli-palesztin dolgoknak, azt viszont látom, hogy Magyarországon a fasisztoid pártok előszeretettel palesztin védők, és Izrael gyűlölők. Ők simán képesek a palesztinokat "ártatlan civileknek" beállítani, az izraelieket meg a világ szörnyetegeinek. De én laikusként úgy látom, hogy ez pont olyan primitív gondolkodás, minthogy a "zsidók tehetnek minden rosszról".


Simán el tudom képzelni, hogy a fasisztoid/nyilas/hungarista pártok terjesztik az ilyesmi álláspontotokat, amit a kedves kérdező, meg simán benyal.


Szóval én ezt az "ártatlan civileket" nagyon óvatosan kezelném.

2023. jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Egyébként itt fontos különbségek vannak a szavak között.

Izrael / Izrael népe / Izrael kormánya / zsidók


Ezekre nagyjából az átlag (buta) ember simán rávágja, hogy kvázi ugyanaz, de nem! Simán vannak olyan zsidók Izraelben, akik nem értenek egyet az izraeli kormánnyal, sőt! Olyan emberek is élnek Izraelben, akik nem zsidók.


Ez pont olyan, minthogy amikor Magyarországról beszélünk, akkor az nem egyenlő a Fideszmaffiával, főleg nem Orbán Viktorral.


Szóval ha neked bajod van az izraeli kormánnyal vagy azzal, amit csinálnak, attól még ne ítéld el Izrael X millió lakosát, meg főleg nem a zsidókat. Mert ők pont ugyanúgy nem tehetnek arról, mint mondjuk Te vagy Én, hogy mit művel a felcsúti Ramszesz.

2023. jan. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
4) egy tízmilliós populációban? Nem mondod.
2023. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5) mit?
2023. jan. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!