Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Trump lenne az elnök,...

Ha Trump lenne az elnök, valóban nem támadta volna meg Oroszország Ukrajnát?

Figyelt kérdés

Nem tudjuk pontosan, mi kett volna ha...

De a kérdésem mégis az lenne: Trump visszatartotta volna Putyint? Napokban láttam egy videót, ahol Trump azt mondja, hogy ő volt az egyetlen elnök a 21. században, akinek elnöksége alatt Oroszország nem támadott meg senkit. Ha Trump megnyeri az elnökválasztást, valóban leállíthatja Putyint?


2023. jan. 29. 20:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondta hogy az USA nem támadott meg senkit?
2023. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
2023. jan. 29. 20:42
 3/22 anonim ***** válasza:
12%
Oroszoknak atomot.
2023. jan. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
31%

Ha konteót is elfogadsz, itt van egy meredek elmélet a részemről:


Volt már téma, hogy Trumpot orosz hackerek is tolták, mivel populista, migrációellenes stb. Hasonló mint akár Orbán, akár a Putyini rezsim. A lényeg, hogy Trump Oroszország részére jobb, mint Biden, vagy a Demokraták.


Éppen ezért én eltudom azt is képzelni, hogy amennyiben Trump nyeri a következő választásokat akkor lesz béketárgyalás. Oroszország és a Republikánus párt részére is iszonyatos marketing lehetne ez. A Republikánus párt és Trump nagyon stabilizálná a hatalmát ezzel a lépéssel, ami Putyinnak is érdeke lenne, illetve lehet a háborús bűnök felelősségre vonását is elkerülné Putyin. Valószínűleg Ukrajnát is felosztanák, vagy demilitarizált zónát hoznának létre. A Republikánusoknak egyáltalán nem szívügye Ukrajna. Ez ránk is nagy hatással lenne, valószínűleg Orbán így átkerülne a jó oldalra és stabilizálódna ismét a hatalma, mivel a bandája elhozta a békét.


Másrészt Oroszországra azért is szükség van mivel Kína nem lehet túl erős. Arra, hogy Kína ne legyen túl erős, ne tegye rá a kezét Szibériára érdeke a világnak egy nem harmat gyenge Oroszország.


Oroszország a Demokratákkal nem fog megegyezni. A fentebb vázolt dolgok miatt pedig lehet épp a Republikánus győzelmet várják a háború lezárására.

2023. jan. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Érdekes amit írsz, köszönöm szépen!


Valahol olvastam, hogy Trump volt az egyetlen elnök, akitől Putyin félt. Ennek van alapja?

2023. jan. 29. 20:48
 6/22 anonim ***** válasza:

"Éppen ezért én eltudom azt is képzelni, hogy amennyiben Trump nyeri a következő választásokat akkor lesz béketárgyalás."

Valamiféle béketárgyalásszerű esemény amúgy is esélyes a következő 4 év folyamán, akárki kerül az USA elnöki székébe. Én nem hinném, hogy Putyin még 4+ éven keresztül el akarná húzni ezt a blamázst, ők is kiszállnának már inkább, ha lehetőségük adódna rá.

2023. jan. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

Én nem látom azt, hogy mi lett volna más, mint Bidennel.


Ukrajna támogatása kétpárti konszenzus volt Amerikában.

A republikánus párt is oroszellenes.

Trump sem kezdett el volna alkudozni, valószínűleg ő is félresöpörte volna Oroszország 2021 decemberi ultimátumát, melyet Amerikának címeztek „Egyezmény az Egyesült Államok és az Orosz Föderáció között a biztonsági garanciákról” és „Megállapodás az Orosz Föderáció és az Észak-atlanti Szerződés Szervezete tagállamai biztonságának szavatolására irányuló intézkedésekről” címekkel.


Trumpot alapvetően kevésbé érdekli a külpolitika, világ dolgai.

2023. jan. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"Éppen ezért én eltudom azt is képzelni, hogy amennyiben Trump nyeri a következő választásokat"


Ahhoz előbb indulnia kellene és jelenleg ez a pozíciója is erősen inog. Én azt sem tartom valószínűnek, hogy eljut arra a pontra, hogy ő legyen a republikánusok elnökjelöltje.

2023. jan. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Trump az invázió másnapján azt Tweetelte hogy milyen zseniális Putyin, mennyire jó hadvezér. Nem hiszem hogy visszatartotta volna
2023. jan. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Itt a bizonyíték

[link]

2023. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!