Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ilyen kis országoknak mint...

Ilyen kis országoknak mint Porugália és Belgium, hogyan lehettek ekkora gyarmataik Afrikában?

Figyelt kérdés
Angola, Mozambik, Kongó... Még a spanyoloknak sem voltak Afrikában ilyen területeik és az egy dolog hogy valamikor ők voltak az elsők az adott területen, de aztán még jóval a II.vh után is az eldurvuló függetlenségi törekvések mellett eléggé sokáig tartani tudták magukat.

2023. jan. 30. 11:41
 1/4 hypno ***** válasza:
100%

Amikor Portugália és Spanyolország terjeszkedett, akkor nemes egyszerűséggel felosztották egymás között a világot a Tordesillasi majd a zaragozai egyezményben a 48. és 138. hosszúsági kört megjelölve határvonalként.

[link]


Ezért van pl az, hogy Dél-Amerika Brazília kivételével spanyol nyelvű...és ezért van az, hogy a spanyolok be sem próbálkoztak Afrikával, mert azt az egyezmények portugáliának adták.


A belga gyarmatosítás jóval később, a XIX. század végén történt és lényegében csak Kongó medence feltárására és uralására szorítkozott.

2023. jan. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Köszi az infókat, pár törileckét ellóghattam annak idején, ezért ez a "világ felosztása" nekem új :) Meg ugye később az angolok és a franciák lettek a legfőbb gyarmatosítók, jobban "helyezkedtek".

2023. jan. 30. 12:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Belgium és a Kongói Demokratikus Köztársaság együttműködésánek köszönhető a belga csoki.
2023. febr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó! Szeretem a belga csokit, de azért azok a levágott kongói kezek...


[link]

2023. ápr. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!