Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha most rögtön kapnátok egy...

Ha most rögtön kapnátok egy lehetőséget, hogy kimehessetek az USÁ-ba (zöldkártya, lakás, munka) akkor mennétek vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

2023. febr. 1. 21:51
A kérdező szavazást indított:
Mennék
Nem
37 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Mennék, de nagyon más a dolog attól függően, hogy hova Amerikában és milyen munka.


Nem mindegy, hogy pl. lakókocsiban fogok lakni Arizónában és Walmart árufeltöltő leszek, vagy tengerpartra néző házam lesz Santa Barbarában informatikusi állással.

2023. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A lakást hogy érted? Ingyen egy saját tulajdonú lakást?
2023. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#2 Nem, el lenne intézve egy bérlakás.
2023. febr. 1. 21:55
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Melyik állam, melyik város, melyik negyed? Mert nem mindegy, hogy egy Rhode Island-i kisváros zöldövezetében élnék, vagy a Harlemben.
2023. febr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugyanazt a munkakört végezhetném kint is akkor mennék kérdés nélkül.
2023. febr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
6%
Nem. Az USA-ban az átlagembernek rosszabb, mint itt.
2023. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"#2 Nem, el lenne intézve egy bérlakás."


Hát akkor nehéz kérdés..


20 év gürizéssel összekapartam már itthon egy stabil egzisztenciát, hitelmentes ingatlan, stb., kicsit belefáradtam, már fiatal sem vagyok, az egészet elölről kezdeni egy idegen országban.. nem tudom.


Mert amúgy imádom az USA-t, persze nem azt a nagyvárosi amerikát.

Nagy álmom volt sokáig pl. a west-virginia-i vagy esetleg az oregoni hegyekben egy saját föld jó távol a civilizációtól, hegyi kunyhó, vadászgatás, horgászgatás, moonshine főzés, bazinagy pickup-el csapatás, fegyverviselés, néha, ha megunom, elmenni bejárni más államokat is, 66os úton végigmenni..


Bár végülis, ha eladnám az itthoni házamat, talán telne egy ilyen földre, és onnantól, hogy a zöldkártya megvan, már kivágni se tudnának az országból.


F-szom, pedig már leszoktam az álmodozásról az elmúlt pár évben, de most megint rámtört, ha most azonnal kéne döntenem, akkor esélyes, hogy kiköltözés lenne :D

2023. febr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az USA egy nagyon tág fogalom?

Nem mindegy hogy a minnesotai prérire mész tehénszrt lapátolni


Vagy Kaliforniába a tengerparton home office-ba dolgozni 6000 dollárért havonta


Node a külföldieket szeretik kihasználni, úgy hogy jobb utána érdeklődni hogy hová is....

2023. febr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hova, milyen munka stb...
2023. febr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 konteós ***** válasza:
100%
zöldkártyával kimennék szétnézni, azzal nem szoptathatnak a határon, aztán ha tetszik ott maradok, de kicsi rá az esély
2023. febr. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!