Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a hollywoodi filmipar ma már progresszív ideológiai cenzúrával néz szembe?

Figyelt kérdés

"A mostani hollywoodi filmprodukciók és a különböző streamingszolgáltatók saját gyártású filmjei és sorozatai ma már új trendeknek kívánnak megfelelni. A családok bemutatása esetében sokáig teljesen természetes volt, hogy egy filmben szereplő család édesapából, édesanyából és gyermekeikből áll. Mára eljutottunk oda, hogy szinte minden alkotásban szerepeltetni kell egy homoszexuális párt és örökbefogadott gyermeküket.


Azt lehet megfigyelni, hogy a cenzúra nem szűnt meg, csupán átváltozott a korábbi megkötések fordítottjára. Manapság nem feltétlen tiltások,

sokkal inkább kötelezően megjelenítendő elemek formájában ölt testet a cenzúra a mozgóképek világában.


Például akaratlanul is azt láthatja még az elfogulatlan szemlélő is, mintha a homoszexualitás, a szexuális szabadosság és egyes devianciák – főleg a drogfogyasztás – iránti érzékenyítés lenne a cél.


2020-ban jelentették be a hírt, miszerint jelentős lépésre szánta el magát az Amerikai Filmakadémia. 2024-től csak azok a mozifilmek kaphatják a legjobb filmnek járó Oscart, amikben szerepet kapnak mellőzött kisebbségek. A szervezet felfogása szerint alulreprezentált kisebbségnek számítanak a nők, a színes bőrű emberek, az LMBTQ-emberek, és a fogyatékossággal élők."


[link]


2023. febr. 21. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván emberek döntenek és most ez van.
2023. febr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Ti, ostoba magyar nácik folyamaosan az amerikai trendeken siránkoztok ahelyett, hogy valamelyik nagyszerű magyar filmet bámulnátok.
2023. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jaj megint jön a mandiner.

Egyáltalán nem kötelezö homoszexuálisokat megjeleníteni mindenkinek a filmjeiben, azért csinálják sokan, hogy az emberek ne ítélkezzenek, hanem könnyebben be tudják öket fogadni (mondjuk szerintem sokszor eröltetett, hogy gyakran minden 2. karakter homoszexuális és nem feltétlenül közelítik meg mindig jól ezt a témát, holott a szándék jó lenne és emiatt ez sokszor nem hogy elfogadást nem fog eredményezni de még többen ki lesznek akadva)

A streamingszolgáltatók a fiataloknak akarnak kedvezni, mivel ilyenkor még sokan keresik önmagukat vagy csak simán szereti, hogy meg van jelenítve egy hasonló karakter, mint ö (mint heteroszexuális mondom, hogy ha én lennék a környezetemben az egyetlen hetero, biztos örülnék, ha lenne egy sorozat amiben van egy karakter, aki hasonló problémákkal küzd mondjuk, mint én) régen is rengeteg filmben megjelent a homoszexualitás, csak szerintem természetesebben tudták kezelni, szerintem a baj ott kezdödik, amikor eröltetettnek tünik az egész, mondok egy példát: szomszédokból az Oli úr, mindenki tudta szerintem, hogy meleg, nagyon egyértelmüen az volt, de életszerüen létezett, nem volt különösebb hangsúly fektetve mondjuk a palijaira, a magánéletére, szimplán ugyanúgy létezett, mint a többi (feltételezetten heteroszexuális szereplö) és mindenki el volt vele.

Tehát igen az érzékenyítés a cél, ami szerintem nem probléma, de ezt sokan nem tudják természetesen átadni. Nem tudom mennyire igaz, hogy 24-töl csak az a film kaphat oscart, amiben megjelennek kisebbségek (bár szerintem nettó f****g, hogy lehetne már egy müvészeti alkotás behatárolni, hogy minek kell megfelelnie) de nyilván, ezzel nem értenék teljesen egyet, mert bár fontos a kisebbségek problémáiról beszélni, megjeleníteni, attól még egy olyan film is lehet jó ami más problémára reflektál rá, de szerintem nem kell ezt túl lihegni, rengeteg féle rendezö van és filmek és nem fognak senkire ráeröltetni semmit, egyébként meg, ha nem kap egy film oscart, attól még lehet jó.

(Ne féljetek már ennyire a melegktöl olyan cringe)

2023. febr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

"Nem tudom mennyire igaz, hogy 24-töl csak az a film kaphat oscart, amiben megjelennek kisebbségek"


Elméletben igaz, gyakorlatilag most is megfelel a kritériumoknak szinte minden film. Olyan "kemény" feltételek vannak, hogy pl. a szereplők harmadának nőnek kell lennie. Magyarul mondjuk ha egy tízfős szereplőgárdában van három nő, már teljesítette is a feltételeket.

2023. febr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4: Akkor ezért van az, hogy ma már a westernekben is női párbajhősök vannak? Valóság nem számít, csak a kvóta legyen meg...
2023. febr. 21. 20:45
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 20:45


Szerinted a vadnyugaton csak férfiak éltek, a gyerekeket meg a gólya hozta? :)

2023. febr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4-es erröl én szívesen látnék egy forrást
2023. febr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2023. febr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#6: Kár, hogy egy egyszerű mondatot nem tudsz értelmezni.
2023. febr. 22. 06:31
 10/10 anonim ***** válasza:
A gonosza jelenlegi emberi fajokat ki akarja irtani.pl: komplett magyar -de ez abszurd és kivitelezhetetlen, zsidó,golyok, nem emberszabású embernek, istenek, Istenek, magas rangú foistenek.
2023. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!