Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi fog történi ha Neum elszaka...

Mi fog történi ha Neum elszakad Bosznia-hercegoviniától és csatlakozik Horvátországhoz? Boszni mit szólna hozzá ha tengerpart nélkül maradna?

Figyelt kérdés

2023. febr. 27. 22:28
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*Bosznia-Hercegovina
2023. febr. 27. 22:31
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A horvátok anyáznának egy sort, hogy feleslegesen építettek hídat :D
2023. febr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
kb!
2023. márc. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
:D
2023. jún. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ahhoz elég csúnya dolgot kellene csinálni a bosnyákoknak, hogy ez megtörténjen, mert valszeg nemzetközi egyezményeben van rögzítve, hogy Bosznia tengeri kijáratot kap. Azaz valszeg amcsi elvárás volt, hogy ez így legyen
2023. jún. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bosznia-Hercegovina -Neum ide vagy oda- gyakorlatilag tengerpart nélküli.
2023. júl. 31. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#6 így van, mert bár nyilván van tengerpartja abszolút értelemben, gyakorlatilag nem sokat lehet hajókázni más felségvízre érés nélkül, plusz amúgy a tnegrrpart hossza is, konkrétan ott van a világ legrövidebb partja országhoz tartozó parthossz-km szerint. (ennek utána is néztem, hogy az országok tengerpartjainak hossza valóban ott-e a legrövidebb)
2023. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A demokratikus Kongó is ilyen.
2023. aug. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8 amit az elején írtam (#6 vagyok), az valóban ráillik a Kongói D. K-ra is, de BiH-nál még az is hosszabb, a tipped után külön ezt is lecsekkoltam. Szóval BiH nem csak simán ilyen, hogy rövid az ország saját partja (ennyi még Szlovéniára is igaz, de ott legalább több városnyi a hely), hanem BiH esetében konkrétan a legrövidebb is.
2023. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A kérdéshez kapcsolódóan inkább megkérdem: egyáltalán felmerült, hogy Neum HR-hoz csatlakozna? Lehetséges egyáltalán? (nem mértanilag, ahogy valóban 2 horvát terület között van [ha csakis ezen múlna, akkor mindig is horvát lett/maradt volna], hanem politikailag lehetséges-e, na ebben kételkednék)
2023. aug. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!