Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Aki gyereket tervez / vár, az...

Aki gyereket tervez / vár, az nem foglalkozik a külpolitikával? Vagy úgy gondolja, mi nem keveredhetünk bele?

Figyelt kérdés

2023. márc. 11. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
A belpolitika jobban aggaszt jelenleg.
2023. márc. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Unalmas már, hogy kétnaponta jön egy ilyen rettegő a kérdésével...

Nem igaz, hogy a kérdéskiírásnál nem dobja fel az előző 100 ilyen kérdést...

2023. márc. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nálunk biztos nem lesz háború.

Másrészt akit ez visszariaszt a gyerekvállalástól, annak nem is való gyerek.

A gyerek felnevelése 20 éves program. Honnan tudod előre, hogy a következő 20 évben mi lesz a világpolitikában?

Aki erre hivatkozva nem vállal gyereket, az valójában csak ürügyet keresett a döntésére.

2023. márc. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
20 éve még akár 3 gyereket is vállaltam volna, de maradtunk 2-nél. 10 éve talán egyet vállaltam volna, amikor kiderült, hogy 2 gyerekorvos maradt a városban. Most már felnőtt sincs, csak 2 napot. Az utóbbi időben már egyet sem mernék, annyira pocsék a hazai helyzet minden téren, a riogató külföldi hírek sem segítenek. Barátnőmék most várnak babát, hát szerintem bátrak.
2023. márc. 11. 17:08
 5/9 anonim válasza:
100%

És amikor 20 éve vállaltál, honnan tudtad, hogy nem lesz sz*r világ 2 év múlva?

Kismama vagyok, ikrekkel, de nem érzem magamat felelőtlennek. Én tudom, hogy meg tudom adni a gyerekeimnek, amire szükségük van. A háborúba nem fogunk belekeveredni. Gyermekorvos meg nálunk van, kettő is (8000 fős kisváros).

2023. márc. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

Foglalkozom vele :). Folyton próbálom kiötölni, hogy mi legyen, ha gáz lesz.


De szerencsére olyan szakmánk van, hogy nagyjából feltűnés nélkül el tudjuk hagyni az országot, pár hétig szerintem senkinek nem fog feltűnni. Max felpakolunk mindenkit, aztán megyünk külföldre, ott meg keresünk valami munkát. Akár phd-val beállunk takarítani is, ha arra lesz szükség.


Jelenleg van megtakarításunk, öt milliót tartunk külföldi számlán vésztartaléknak devizában. Azzal fél-egy évig csak kihúzzuk. Illetve nekem van külföldi eu-s állampolgárságom is.

2023. márc. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha itt háború lesz, az egész világon háború lesz. Ezen kár aggódni szerintem, csak megnyomorítja az életed. Mellesleg 20 éve te láttad, hogy világra szülöd a gyerekeidet és esetleg ez lesz? Nem tudnak elindulni az életben? Energia és klíma válság lesz? A szomszédban háború? Mivel jobb most 20 évesnek lenni, mint 5-nek, vagy 1-nek?

A tesóm Csernobil idején született, én meg a dél-szláv háború idején a déli határtól nem messze. Ha a szüleim így gondolkodtak volna, én ma nem írnék ide.

A gyerekeink jövőjéért aggódni természetes. Most is, de az volt 10 éve is és az lesz 10 év múlva is.

2023. márc. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

És 20 éve te gondoltál arra, hogy világgazdasági válság, évekig tartó munkanélküliség, ilyen mértékű klímaváltozás lesz?


Gondolom nem, pedig már akkor is szó volt erről, de nem érdekelt annyira, jobban akartál gyereket. Na, ma is így vannak vele az emberek, ahogy téged sen érdekelt anno ilyen szintén, mi lesz, úgy másokat sem.


Na meg, akinek van gyereke, az könnyen dobálja, hogy mások bátrak, végül is neked van, te megkaptad, amire vágytál, más ne vágyjon.


Ahogy a 8-as írta, aggódni mindig van/lesz miért. Mondjuk, háború miatt pont nem kell aggódni, nem is értem, mit parázzátok ezt túl ilyen szintén.

2023. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Min kéne jobban parázni most egy újszülöttel, amitől a te huszon éveseidnek nem kell most/majd megküzdenie?


Egyetértek. Akinek már van gyereke, az könnyen mondja, hogy ma nem vállalna. Ha a gyerekeid szemébe nézel, nekik is azt mondanád, hogy ők ma nem léteznének, ha előre gondolkodtál volna és tudtad volna, hogy ilyen gazdasági helyzet lesz? Ők mit szólnak ehhez?

Szerinted mikor volt jobb gyereknek lenni/gyereket vállalni, ha mondjuk az elmúlt 110 év politikai eseményeit nézem és miért? I., II. vh idején? Szocializmusban? Vagy ahogy írták a csernobili katasztrófánál, egyéb környékbéli háborúknál? Gazdasági világválságnál? Spanyol náthánál, pestis járványnál?

2023. márc. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!