Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA melyik államában...

Az USA melyik államában legerősebb a helyi identitás? Van ahol az emberek nem amerikainak vallják magukat elsősorban hanem az adott államhoz tartozónak?(egy példa, nem tudom hogy így van e: hogy Texasban a texasi identitás erősebb mint az amerikai)

Figyelt kérdés

2023. márc. 22. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Texas
2023. márc. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Texas egyértelműen, aki odaköltözött az is.


De sok álamban van erős helyi kötődés, pl.: Alabama, Dakota államok, Monntana, New York

2023. márc. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 listájához kiegészítésként: Hawaii
2023. márc. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Alaszka is nagyon ilyen, hogy igen mi alaszkaiak vagyunk, mi vagyunk a legkeményebbek az időjárás miatt.


De a Nevada is nagyon ilyesmi, de a déli államok is.


Igazából sok államban van nagyon erős helyi identitás.

Második voltam.

2023. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#4 Meg akkor ti elsősorban alaszkaiaknak tartjátok magatokat és nem amerikaiaknak? Meg akkor pl:. Alabamában is sokak alabaimaknak tartják magukat, és csak a második az amerikai identitás?


Meg ha a Texasi-aknak ilyen erős az öntudatuk akkor nem akarnak elszakadni az USA-tól, és létrehozni egy független Texas-t?

2023. márc. 22. 19:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Foispan hazaspar most volt floridaban . Miert nem leningradban ?
2023. ápr. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs komoly erejű szeparatista mozgalom. Amerikában a helyi identitás általában nem az amerikai identitás ellentétjeként van jelen. Nem összehasonlítható azzal, hogy Európában aki nacionalista, az minimum szkeptikus az EU-val szemben.


Inkább olyan, mint ha én büszke jász / palóc / kun / matyó vagyok, attól nem leszek kevésbé magyar. Vagy mint ha az Osztrák-Magyar Monarchiában néztük volna a székelyeket.

2023. ápr. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Alaszka, Texas, Kalifornia talán Arizona is
2023. ápr. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!