Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugat-Európában a bevándorlók...

Nyugat-Európában a bevándorlók megtanulják a helyi nyelvet vagy csak angollal érvényesülnek?

Figyelt kérdés

Ha megnézzük most is folyamatosan jönnek a bevándorlók Afrikából, Közel-Keletről, Indiából, a legtöbbjük Németországba, Hollandiába, Skandináviába akar menni, de mindegyik csak angolul tud valamennyire. Én ismerek amúgy magyarokat is, akik úgy élnek ezekben az országokban, hogy multinacionális cégeknél dolgoznak és csak angolul beszélnek. Így persze barátkozni nehezebb a helyiekkel, de legtöbbnek úgy elég is az expat közösség, azon belül mozognak inkább.

A globalizáció tulajdonképpen azt is elhozza, hogy minden nép kicsit háttérbe szorítja majd a saját nyelvét és angolul lesz minden, hogy teljesen kényelmes legyen a külföldről érkezőknek? Ez amúgy valamilyen szinten szomorú, mert minden nyelv érték és egy speciális gondolkodásmódot ad, nem lenne jó, ha ennyire egyforma feliratok, reklámok lennének mindenhol és eltűnnének a helyi sajátosságok. Mások viszont azt mondják úgyis ebbe az irányba haladunk, ezt kell elfogadni, most már Budapest belvárosában is lassan többször szólítnak meg angolul, mint magyarul.



2023. márc. 25. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem tanulnak azok semmit. Amelyik olyan területről származik ahol beszélik az angolt, mert mondjuk angol gyarmat volt az beszéli a többi nem. Ugyanez igaz a franciára is.
2023. márc. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen vegyes. Valaki megtanulja a helyi nyelvet, valaki nem.
2023. márc. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Azok mind az agysebészeten dolgoznak.
2023. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ingyen járhatnak nyelvtanfolyamra, valami ragad rájuk.

Ellenben a németek nem szoktak nagyon idegennel barátkozni, legalább is a többség. Nem is szívesen beszélnek angolul, persze itt is van azért kivétel, de eleve más a szimpla kommunikáció, meg a baráti társalgás.

A tapasztalataim szerint a németek fele utálja a külföldieket is, a bevándorlókat pláne, tíz százalékra tehető azok száma, akik barátságosabbak és befogadók, a többi egy széles skálán oszlik el közöttük

2023. márc. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az értelmesebbik felét integrálják, és a helyi nyelvet taníttatják velük.
2023. márc. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ahol én vagyok ott az angol a helyi nyelv , szóval igen.
2023. márc. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Egy részük igen, más részük nem.
2023. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az angollal sem nagyon. Például Birminghamnek ma is van több tízezer állandó lakosa, akik csak makognak angolul, vagy még azt se. Nem, nem az origon olvastam, nem az M1-en láttam, nem vagyok fideszes mielőtt betámadnának a kedves baloldaliak.
2023. márc. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van aki igen, van aki nem.
2023. márc. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igaz, nem nyugat, de Svédország esetében sokan tolják a svédet.
2023. ápr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!