Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németországban milyen minőségű...

Németországban milyen minőségű az egészségügy?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 15. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Olyan mint itthon.


Gyors, preciz, kenyelmes, kedvesek es empatikusak, valamint ha nem aznap de masnapra kapsz idopontot es minden TB-re megy.

2023. ápr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyílván mindenhol lehetne jobb, de a magyarhoz képest ég és föld.


Én elégedett vagyok.

2023. ápr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mint Magyarországon a magán.
2023. ápr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én eddig a két terhességem és a szülesek miatt voltam leginkább dokinál itt Németországban. Szép tiszta minden, egy-egy kivétel akadt, de minden doki és nővérke kedves és segítőkész volt. A kétágyas szobákhoz is tiszta és teljesen felszetelt zuhanyzó és WC volt, mindig volt folyékony szappan, kézfertőtlenítő és WC papír, szülés utánra betét az anyukáknak és pelenka a gyerekeknek. Igazából csak a hazavitelhez kellett bevinni a gyereknek ruhát vagy ha akart valaki akkor a babafotózáshoz. A családi szoba pedig egyszerűen szuper volt. A kaja is jó volt, csak egyszer volt talán olyan amit nem ettem meg mert egyáltalán nem ízlett.

A nőgyógyásznál a terhesség megállapítása utáni következő kontrollon egy tervet készítettek az asszisztensek az összes szükséges vizsgálatokhoz időpontokkal. Mivel nekem veleszületett szívbetegségem van, ezért a praxison belül a saját orvosom és a magzati szívultrahangra specializálódott doki is alaposan megvizsgálta a magatokat, mindenki nagyon profin együttdolgozott.

Háziorvosnál kb 2x jártam, ott a recepciósok jól el vannak havazva, csinálják a dolgukat, nem a legbarátságosabbak ...a dokik viszont nyugiban, minden stressz nélkül átbeszélik a pácienssel a problémát, kérdéseket.

Egy fogorvossal volt eddig problémánk, és váltottunk: olyan fizetős kezelésekre akart rábeszélni minket a férjemmel amire a beszerzett másodvélemény alapján semmelyikünknek semmi szüksége nem volt (elkövette a doki azt a hibát hogy nem vette észre hogy a férjemmel 5 nap különbséggel volt éves kontrollra időpontunk, és érdekes módon ugyanannyi fogunknál állapított meg fogínysorvadást és ugyanakkora összeget mondott, hogy mennyi a lézeres kezelés, mindezt úgy hogy semmelyikünknek semmi ilyen panasza vagy kortörténete sincs). Szóval itt is oda kell figyelni azért.

Ja és egyszer terhesen az utcán elbotlottam és a hasamra estem épp mikor szülésfelkészítőre mentem a korházhoz, a szülésznő aki tartotta a tanfolyamot rögtön áttelefonált a kollégáinak és rögtön megvizsgáltak és a biztonság kedvéért 2 napra befeküdtem megfigyelésre, mivel a férjem épp külföldön volt üzleti úton így nem volt ki behozzon nekem otthonról dolgokat, de kaptam kórházi hálóing, papucsot, fogkefét, fogkrémet, fesűt, törülközőt (tusfürdő az volt a zuhanyzóban). És a legmeglepőbb: taxicsekket hazafelé és egyet arra az esetre ha úgy indul be a szülés hogy a férjem nincs otthon, persze komoly baj esetén a mentőt kell hívni. Ezt úgy hallottam nem minden kórház ajánlja fel. Ja és a szülés után a gyerekek kaptak egy-egy babaalvózsákot ajándékba.

A második szülésem tervezett császármetszés volt, és kértem az elköttetést, nem kell 3 gyerek és 40 éves életkor stb mint otthon. Előre mindent átbeszéltünk, aláírtam a 32. hét környékén, aztán mikor megindult magától a szülés akkor megint megbeszéltük, hogy igen, én még mindig császárt szeretnék és elköttetést, és felkészítettek a műtétre, férjem is bent lehetett...

A tervezett császár miatt nem adnak a kiírt dátum előttre fix időpontot , így a lányunk pl csak 4 nappal a kiírt nap előtt született. Az elköttetésért végül nem kellett külön fizetni, vmit tuti írt a doki a rendszerbe hogy a biztosító állta ... de ha fizetni kellett volna se lett volna gond.

2023. ápr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Várólista ott is van.

De nem baj, mert van wifi meg a és b menü 😂

2023. ápr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!