Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért folyik háború Izrael és...

Miért folyik háború Izrael és Palesztina közt?

Figyelt kérdés
2009. jan. 5. 18:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
89%

Leegyszerűsítve:

A holocaust után úgy gondolta a világ, hogy kell a zsidó népnek valami kárpótlás, és mint ilyen, egy saját prszág pont jó lenne.

Mindenféle történelmi okok miatt (alapja, hogy a történelem során ki volt ott előbb) kitalálták, hogy Palesztina igazából a zsidók földje, ezért fogták magukat a jól felszerelt nyugati seregek, és kiverték a palesztinokat a saját országukból, majd házaikba zsidó családokat költöztettek.

A palesztinok szétszéledtek a világban, egy részük ott maradt, körbekerítve, mint valami állat.

Sok évtized elkeseredettsége kellett ahhoz, hogy a palesztinok a terrorizmushoz nyúljanak. Hadsereget felszerelni nincs pénzük. Míg az izraeli sereg mögött gazdag, hatalmas országok állnak.


Bocsánat, ha egyeseket megsértettem, de a férjem palesztin, jól ismerem a másik oldalt.


ha érdekel, szívesen mesélek még.

2009. jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
83%

Előző vagyok: hozzáteszem, a zsidók erről kb ugyanúgy nem tehetnek, mint a palesztinok.

Az egész a nagyhatalmak csúnya játéka két néppel.

2009. jan. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
87%
Kedves előzőválaszoló, nagyon meglepett amit most írtál... ugyan nem a kérdező vagyok, de engem nagyon érdekelne ez a téma. Írhatnál még róla.
2009. jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
92%
egyébként ez a történet eléggé ismerős csak egy másik néppel nem??? egyébként meg kb. ugyanaz mint ahogy az usa ment irakba hogy "megszabadítsa" őket a terroristáktól persze cserébe majd pár, jó pár év múlva jó sok olajért gázért ez csak abból látszik hogy a terroristák pont hogy azt akarták hogy az amerikaiak húzzanak a francba ki az országból a néppel együtt ők meg mégis ott maradtak na...
2009. jan. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
87%

Az első válaszolónak végülis igaza van, de tényleg leegyszerűsítve.

Innen nézve a 2. világháború után így nyert kárpótlást a zsidó nép, hogy megszületett Izrael állam. Egész biztos, hogy nem szelíd módszerekkel és a palesztín nép ebbe a mai napig nem nyugodott bele, szeretné a folyamatot megfordítani, ennek azonban az az ára, hogy Izrael bukjon el!

Izrael fontos mind Európa, mind az Egyesült Államok számára politikai szempontból! Nem véletlen, hogy a világ egyik legütőképesebb hadserege Izraelé.

2009. jan. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:

A zsidók erről kb ugyanúgy nem tehetnek, mint a palesztinok???


Tudod mi az a talmud, és hogy vannak cionisták(nagyon sok zsidó)?


De félreértés ne essék ,rengeteg zsidó származású ember van, aki nem viselkedik zsidóként, ahogy számos roma is van, aki nem él cigányként. A zsidó származású személyek válogatás nélküli diszkriminációja súlyos hiba.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) ;)

2009. jan. 5. 19:41
 7/63 A kérdező kommentje:
Úgy értem h nagyon sok zsidó cionista :S
2009. jan. 5. 19:41
 8/63 anonim ***** válasza:
79%

nekem is palesztin a férjem, az első válaszadó nagyon jól leírta a helyzetet

aki még kételkedik, annak ezt a képet érdemes megnézni:

[link]

2009. jan. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
94%

Tudod, nekem, mint egy palesztin feleségének, vigyáznom kell a zsidókat érintő kijelentésekkel.

Tudod, könnyen rám foghatják, hogy elfogult vagyok :) A cionizmust egyébként nagy vonalakban ismerem.

De az a meglátásom, hogy a kisember szintjén elférnek békében egymás mellett, és ők sem tehetnek az állami vezetés döntéseiről.

Ugyanúgy, ahogy a palesztinok sem tehetnek a Hamasz cselekedeteiről, amit egyébként a férjem sem néz jó szemmel.


Amit a mi híradónk sose mutogat, és egyetlen más nyugati se, az a rengeteg civil áldozat.

Leszakadt kezű-lábú, vagy holt kisgyerekek...

vagy pl. a mostani híradásokban felbukkant illusztrációként egy zokogó fekete kendős asszony. Az arab TVben riportot is csináltak vele: aznap éjszaka mind az 5 kisgyermeke meghalt a bombázásban.


És mi van a mérleg másik serpenyőjében? 3-4 izraeli áldozat, felteszem, a zöme katona, vagy talán az összes.


Vagy amit szintén nem mondanak el nálunk: Gázában már régóta nincs rendes orvosi ellátás, mert nem kapnak gyógyszert, az áram is kimaradozik, csoda, hogy ivóvizet még kapnak...


Ami még érdekes lehet: a férjem szüleit is az amcsi katonák űzték el az otthonukból annak idején. Hálóruhában, két gyermekükkel és némi motyóval a hónuk alatt menekültek át egy másik országba, hogy ott a teljesen nulláról (menekültként, akiket sehol se szeretnek, hiába arabok) újrakezdjenek mindent... Sokan egy élet munkáját hagyták ott, mert muszáj volt (ház, kis bolt, stb) hogy aztán menekülttáborokban nyomorogjanak.


Egyébként az okosok azt hitték, hogy a palesztinok ország híján majd beolvadnak. De rossz lóra tettek, soha összetartóbb népet még nem láttam, néha szégyellem magam a népem helyében is. ha csak mi, magyarok, fele ilyen összetartóak lennénk...


Egyébként mindenkinek ajánlom a Mennyország most című filmet, témába vág, nagyon érdekes.


Kérdezzetek még, szívesen válaszolok, vagy utánakérdezek, hiszen olyan ritkán van lehetőségünk megmutatni a másik oldalt...

2009. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
89%

A történethez hozzátartozik még az is, hogy Irán, és Izrael se szeretik egymást, pontosabban nagyon feszült a diplomáciai helyzet Irán, és Izrael között.

Irán itt úgy jön képbe, hogy Palesztina "ketté van szakadva" pontosabban két Palesztin önkormányzat van.

Fatah(Ciszjordánia), és Hamász(gézai övezet).

Fatah visszafogott politikát folytat, Hamász pedig "szélsőséges". A Hamász szervezet meg igencsak Irán, ill. Szaúd-Arábia barát.


Későbbiekben előfordulhat, hogy Irán segíteni fogja Hamászt, s ha ez így történik akkor az sem kizárt, hogy Izrael megtámadja Iránt. Mivel ez egy "jó indok" lenne Irán megtámadására azzal a jelmondattal, hogy Irán segíti a terrorizmust. Amire ugye a nagy „terroristavadászatban” lévő USA egyből ráharapna, már csak azért is mert Iránt atomfegyverek előalításával vádolják. Ennek viszont az oroszok nem örülnének, stb-stb..

Remélhetőleg ez nem fog bekövetkezni, mert ha igen, akkor az nagy gond

2009. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!