Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért folyik háború Izrael és...

Miért folyik háború Izrael és Palesztina közt?

Figyelt kérdés
2009. jan. 5. 18:19
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim válasza:
66%

Kérdezném az 1,számú válaszadőtól!

Viatal Palesztin lányok, miért is robbantják fel magukat Izraeli településeken, kimondottan civil áldozatokat szedve?

Köszí a választ!

2009. jan. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
89%
Válaszolok én az első válaszoló helyett, de persze ő is megteheti! Ha én egy palesztin lány lennék, aki egy bombázásban meghalt a férje és az újszülött gyereke akkor én is felrobbantanám magamat és nem érdekelne milyen civil áldozatokat ölnék, igaz, és ha egy másik gyereket ölnék akkor igen irónikus hogy nem cselkednék máskép mint ahogy az ősi zsidó törvények előírják(szemet szemért), nem de?
2009. jan. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
89%
Igaza van az előttem válaszolónak, pontosan ezért robbantjék fel magukat a tömegben.
2009. jan. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim válasza:
100%

Miért hullanak a bombák Gázára?


A palesztinhatóság felügyelete alatt álló Gázai övezet jelentős és eddig még nem kitermelt olaj és főleg földgáz készletekkel rendelkezik (forrás: [link] [2]).


A palesztin földgáz készletek feltérképezését 2000-ben adta át a British Gas cég a Jasszer Arafat által vezetett palesztinhatóságnak. Ekkor olyan megállapodás jött létre a palesztinhatóság, a British Gas és egy arab energetikai mérnöki cég közt, amely szerint a palesztin földgáz kitermelésből keletkezett haszon 60% az angol céget, 30% az arab céget és 10% a palesztinhatóságot illeti (forrás: Haaretz, október 21/2007). Ez a földgáz gyakorlatilag a palesztin hatóság felügyelete alatt álló, Gázához tartozó, Mediterrán tengerparti sávban rejlik és a British Gas felbecslése szerint legalább 1.4 ezermilliárd (trillió) köblábról, de talán sokkal többről van szó.


A nemzetközi törvények szerint, a Gázai földgáz a palesztin nép tulajdona, de Ariel Sharon izraeli miniszterelnök egyértelműen kijelentette 2001-ben, hogy Izrael igényt tart rá. Ezt követően, a palesztin hatósággal létrehozott megegyezés ellenére a British Gas nem mert neki vágni a földgáz kitermelésének. Miközben egyre erősebbé vált a konfliktus az Arafat hatóság és a Sharon kormány közt, 2004 áprilisában Sharon kijelentette, hogy Arafat „potenciális célponttá” vált Izrael számára (forrás: [link] [3]). Néhány hónappal később, 2004 decemberében, Arafat meg is halt vérmérgezésben...


2005 decemberében Sharon agyvérzést kapott és azóta is állítólag vegetatív állapotban van. Sharon után ismét volt remény, hogy a palesztin földgáz kitermelésre kerüljön a palesztin nép javára és 2006 tavaszán a British Gas már készült is aláírni egy szerződést Egyiptommal, aki ezt a földgázt felvásárolta volna (forrás: Times, május 23/2007). Az izraeli Ehud Olmert és az angol Tony Blair kormányok ezt a szerződést azonban megakadályozták. Ezt követően, az Olmert kormány elkezdett tárgyalni a British Gas céggel a Gázai földgáz ügyében, kizárva a palesztin hatóságot a tárgyalásból. 2007 decemberében a British Gas és az izraeli kormány közti tárgyalások eredménytelenül megszakadtak.


Az izraeli napilap Haaretz szerint, a jelenlegi izraeli támadást Gáza ellen már 2008 júniusában kezdte el tervezni a hadsereg (forrás: [link] [4]). Érdekes módon, szintén 2008 juniusában kereste fel újra az izraeli kormány a British Gas céget azzal, hogy tárgyaljanak meg egy olyan szerződést, amelyben a Gázai földgáz készleteket Izrael és az angol cég értékesítenék együtt, kizárva a palesztin hatóságot (forrás: Globes Online – Israel`s Business Arena, június 23/2008).


2008. december 27-én, az izraeli hadsereg elindított egy nagy erejű támadást a Gázai övezet ellen. E támadásnak ma (2009. január 11) már több mint 800 halálos áldozata és 3,500 sebesültje van a palesztin lakosságban. Az áldozatok fele civil, a harmada gyerek. 2009. január 10-én, az izraeli légierő elárasztotta Gáza egymillió hat százezer lakosát röplapokkal; ezek arra buzdítják a palesztinokat, hogy haladéktalanul hagyják el otthonaikat és tömörüljenek be a déli részen fekvő, Egyiptommal határos, 80 ezer lakosú Rafah városba.


Vajon miért hullanak a bombák Gázára? Miért kell szörnyet halni a palesztin gyerekeknek és miért vállalja a cionista állam a világ szégyenfoltja szerepét? Azért, mert el akar számolni néhány száz rosszul felfegyverzett Hamasz "terroristával" vagy talán azért, mert Gáza valóban egy olyan olaj és földgáz Eldorádó, amiről a zsidó állam nem képes lemondani?


Ajánlott olvasmány (angolul):

[link] [5]

2009. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim válasza:
95%

Engem az érdekelne miért nem tesz senki semmit. Tegnap olyan megrázó képeket láttam halott palesztin gyerekekről, amiket míg élek nem fogok elfelejteni.


Gyalázatos.

2009. jan. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
92%
Mert aki bírálni meri Izraelt vagy a kiválaasztott népet az antiszemita.
2009. jan. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim válasza:
92%
Én nem ismerem a két nemzet konfliktusát,(különösebben nem is érdekel) figyelek a világba, olvasok művelődöm, hogy megértsem miért van egy nép folyamatosan üldözve az egész világon. Igazságos e amit a zsidókkal művelnek és műveltek bármikor is. Máig nem tudom és szerintem soha nem is fogom megtudni. Talán a betiltott művekből megértem
2009. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim válasza:
69%
Kérem mindenki hallgasa meg a youtube-on a gerendás peti dalát! szerintem ő nagyot alkotott ezzel a dallal és a többivel is!! (sajnálom, hogy egy olyan aljadék pedofil, szörnyű vallást érez magáénak mint a zsidót) de vannak kivételek: Ő és még sok zsidó ember tudós
2009. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
90%

Az első válaszoló vagyok, most olvastam a kérdést, amit nekem címeztek.

Nos, leírom, ami ezzel kapcsolatba eszembe jut, és fontosnak tartom megosztani:

1. nincs pénz rendes sereget felszerelni, ezért azzal az eszközzel harcolnak az ügyükért, amivel tudnak (sajnos csak ez maradt)

2. mivel palesztin oldalon a civil áldozatok, NŐK ÉS KISGYEREKEK száma olyan mérhetetlenül magas a zsidó civil áldozatok számához képest, hogy valószínűleg bárki megtenné, hogy bombával a testén civilekre vadászik, miután egy bombázásban a fél családja odalett.


talán a kérdező is látta a magyar híradóban azt a kendős palesztin kislányt, aki a házuk romjain bukdácsolt és közben elmesélte, hogy szinte mindenkije meghalt a bombázásokban, anyukája, testvérei... lehetett vagy 12-13 éves.


Én láttam az arab Tvben nyilatkozni azt a palesztin kisfiút, aki 11 évesen megvakult a foszforos bombától (amit ugyebár nem is használtak...) és azt mondta, hogy megvakult ugyan, de hálát ad Istennek, mert legalább él, a többiek pedig meghaltak...


Arról nem is beszélve, hogy itt sok embernek fogalma sincs arról a több évtizedes elkeseredettségről, igazságtalanságról, ami a palesztinokat az öngyilkos merényletekre készteti... ők se így kezdték.

valószínűleg akármelyik magyar ugyanúgy megtenné, ha 50 éven keresztül azt csinálná velük a világ a saját földjükön, mint amit a palesztinokkal.


Occupation 101 c. dokumentumfilmet ajánlom mindenki figyelmébe.

2009. márc. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
16%

Unatkoznak, semmi nem megy ott a tv-ben.

Gondolj bele, ott még a Barátok közt sincs!!!!

2009. máj. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!