Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek milyen lenne a...

Szerintetek milyen lenne a világ ha nem lennének autoriter vezetők(putyin,trump,orbán stb.) ?

Figyelt kérdés
szerintem egy sokkal békésebb világban élhetnénk ha mindenhol demokrácia lenne és nem lennének diktátorok,persze akkor se lenne garantált a világbéke. Talán jobban együtt tudnának működni az országok hogy egy jobb világban élhessünk. Lehet túl naiv vagyok,de abban biztos vagyok hogy nem jó irányba tart jelenleg a világ és a demokratikus országok is egyre inkább kissebségben vannak.

2025. márc. 16. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a fő kérdésre válaszolva: valaki akkor is kikakaskodná magát, hogy legyen belőle egy valaki.
2025. márc. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Az ilyen idealista vágyálmokon való fantáziálás nem vezet sehova. Sosem lesz a világon mindenhol demokrácia. Egyszerűen vannak olyan népek, amelyek erre nem vevők. A kínaiak, az afgánok, mi magyarok (sajnos) és még sorolhatnám.
2025. márc. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Már öreg emberek. Nincs idejük. Orbán egyedül marad.
2025. márc. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Trump mitől lenne autoriter ?


Oroszország soha nem volt demokrácia, nem Putyin vívmánya.

2025. márc. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es A usa-ban még működik a fékek és ellensúlyok rendszere ezért nem lehet lehet egy lapon említeni mondjuk putyinnal de ha tehetné biztos vagyok benne ugyanolyan rendszert építene ki ami Magyarországon van.Akkor inkább úgy mondom hogy autoriter hajlamú.
2025. márc. 16. 21:59
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Trump az mivel rosszabb, mint a George W. Bush vagy bárki akárki ?


Magyarországon mitől teljhatalmú a rendszer ? Orbánék leváltásához szimplán szavazatokat kell szerezni, ez a nagy rejtély kulcsa.

2025. márc. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

"a demokratikus országok is egyre inkább kissebségben vannak"

A demokrácia most éli fénykorát, hogy lennének kisebbségben? Utoljára ekkora demokrácia az ókorban volt, azóta egymást váltották a diktátorok, királyok, autokrata és feudális rendszerek nem csak Európában, hanem máshol is. Az utóbbi néhány évszázadban tört ki ez a nagy demokrácia, csak az emberek lassan rájönnek, hogy ez sem megoldás mindegyik problémájukra, ahogy egyik rendszer sem az. Európában azért van demokrácia, mert jólét van, az embereknek nincsenek problémáik. A demokrácia egyik nagy hátránya, hogy lassú a döntéshozatalban és krízishelyzetekben sokszor eredménytelen. Ezért olyan helyeken, mint pl. Afrika, ahol az emberek terrorban élnek, rendszeresek a fegyveres összecsapások, terrorszervezetek harcolnak a területekért miközben a lakosság sokszor az alapvető szükségleteikből szenved hiányt, nem vált be a demokrácia, a nép támogatja az erőszakos hatalomátvételeket. Ez van, hatékonyabbak és az emberek nem bánják ha a hatalom erőszakos, ha cserébe van mit enniük, van hol lakniuk, és nem robbantják fel őket a terroristák.

A demokrácia nem a tökéletes forma, nem válasz mindenre és nem alkalmazható mindenhol. Még Európában is csak közvetett demokrácia van, és a demokráciának is vannak problémái, például hajlamos elnyomni a kisebbséget, és irgalm,atlan lassú a döntéshozatala, nagy a bürokrácia. Az EU például 10+ éve nem tud dönteni egy szaros óraátállításról, mikor számos tanulmány bizonyítja hogy egészségtelen és már népszavazás is volt róla. Egy diktatúrában ilyeneket 2 nap elintézni, és az embereknek néha szimpatikusabb az utóbbi sebesség, mint az állandó viták és több napos gyűlések, amiken nem történik semmi.

2025. márc. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Kakis. Kb olyan lenne mint az EU.
2025. márc. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%

Akiknek nem tetszik a demokrácia és fikázzák, azok miért gondolják, hogy egy diktatúrában, autokráciában csakis a cerka jó oldalára kerülhetnek és nem a szopósra?


A család harmadíziglen pribék volt és az aktuális rezsimet szolgálta teljes gőzzel? Vagy miért?

2025. márc. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%
Ismered a mondást, nem? „A jó idők gyenge vezetőket szülnek, a gyenge vezetők nehéz időket hoznak el...” Sajnos az EU most pont ebben a szakaszban van, ezért tűnhet úgy hogy Trump és Orbán autoriter vezetők a maguk populista-illiberális nézeteikkel. De közel sem építik le a demokráciát, még csak meg sem közelítik Putyin diktatúráját.
2025. márc. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Kik voltak a legbutább ország vezetők értsd kormányzók, elnökök az elmúlt 40 évből az egész világból?

Tudom, hogy van ahol királynak, kancellárnak egyébnek nevezik magukat. De kik voltak azok akik szerinted a legbutábbak ahhoz, hogy egy ország irányításáért feleljenek mégis ott ülnek vagy ültek a “trónon”. Én nem szeretem az Oroszokat, se nem vagyok Ukrán ellenes, se...

A liberalizmus egy titkos összeesküvés a világ ellen, vezetők mind liberálisok (jobb és balos jelmezekben) diktatúrákat építenek ki áldemokratikus...

Orbán és Magyarország lényegében egyedül veszi fel a harcot a nagy libsi zsarnoksággal pár keleti baráti állam elnökkel? Lényegében ez van egy átlag illiberális Orbán Viktor és Fidesz fan valóság értelmezésében? Ez nem az illuminati, szabadkőműves, Spectre és Cion...

Jobb hely lenne a világ, ha mindenhol női vezetők lennének?

Nem lennének háborúk, nem lenne gyűlölködés, nem lennének a nagy egyenlőtlenségek, békében és biztonságban élhetne mindenki.

Az miért van, hogy a világ kiemelkedő vezetői és európai vezetők oda-vissza látogatják a szomszédos országokat, Lengyelországot, Szlovákiát,...

Még Biden felesége is Romániát és Szlovákiát választja jelzésértékű látogatásként. Orbánra senki nem kíváncsi. Ennyire elszigetelt lett Orbán? Mi lehet az oka? Ennek a magyar emberek, magyar családok isszák meg majd a levét?

Szerintetek mennyi kárt okozhatnak a diktátorok, kommunista vezetők stb. egy nemzet és a világ fejlődésének és a civilizációnk haladásának?

Ez elég absztrakt kérdés, de csak lehet rá válaszolni valahogy.. Rövid és hosszú táv is érdekel.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!