Szerintetek milyen lenne a világ ha nem lennének autoriter vezetők(putyin,trump,orbán stb.) ?




válasza:



válasza:



válasza:



válasza:Trump mitől lenne autoriter ?
Oroszország soha nem volt demokrácia, nem Putyin vívmánya.




válasza:Trump az mivel rosszabb, mint a George W. Bush vagy bárki akárki ?
Magyarországon mitől teljhatalmú a rendszer ? Orbánék leváltásához szimplán szavazatokat kell szerezni, ez a nagy rejtély kulcsa.




válasza:"a demokratikus országok is egyre inkább kissebségben vannak"
A demokrácia most éli fénykorát, hogy lennének kisebbségben? Utoljára ekkora demokrácia az ókorban volt, azóta egymást váltották a diktátorok, királyok, autokrata és feudális rendszerek nem csak Európában, hanem máshol is. Az utóbbi néhány évszázadban tört ki ez a nagy demokrácia, csak az emberek lassan rájönnek, hogy ez sem megoldás mindegyik problémájukra, ahogy egyik rendszer sem az. Európában azért van demokrácia, mert jólét van, az embereknek nincsenek problémáik. A demokrácia egyik nagy hátránya, hogy lassú a döntéshozatalban és krízishelyzetekben sokszor eredménytelen. Ezért olyan helyeken, mint pl. Afrika, ahol az emberek terrorban élnek, rendszeresek a fegyveres összecsapások, terrorszervezetek harcolnak a területekért miközben a lakosság sokszor az alapvető szükségleteikből szenved hiányt, nem vált be a demokrácia, a nép támogatja az erőszakos hatalomátvételeket. Ez van, hatékonyabbak és az emberek nem bánják ha a hatalom erőszakos, ha cserébe van mit enniük, van hol lakniuk, és nem robbantják fel őket a terroristák.
A demokrácia nem a tökéletes forma, nem válasz mindenre és nem alkalmazható mindenhol. Még Európában is csak közvetett demokrácia van, és a demokráciának is vannak problémái, például hajlamos elnyomni a kisebbséget, és irgalm,atlan lassú a döntéshozatala, nagy a bürokrácia. Az EU például 10+ éve nem tud dönteni egy szaros óraátállításról, mikor számos tanulmány bizonyítja hogy egészségtelen és már népszavazás is volt róla. Egy diktatúrában ilyeneket 2 nap elintézni, és az embereknek néha szimpatikusabb az utóbbi sebesség, mint az állandó viták és több napos gyűlések, amiken nem történik semmi.




válasza:



válasza:Akiknek nem tetszik a demokrácia és fikázzák, azok miért gondolják, hogy egy diktatúrában, autokráciában csakis a cerka jó oldalára kerülhetnek és nem a szopósra?
A család harmadíziglen pribék volt és az aktuális rezsimet szolgálta teljes gőzzel? Vagy miért?




válasza:Kapcsolódó kérdések:
Tudom, hogy van ahol királynak, kancellárnak egyébnek nevezik magukat. De kik voltak azok akik szerinted a legbutábbak ahhoz, hogy egy ország irányításáért feleljenek mégis ott ülnek vagy ültek a “trónon”. Én nem szeretem az Oroszokat, se nem vagyok Ukrán ellenes, se...
Orbán és Magyarország lényegében egyedül veszi fel a harcot a nagy libsi zsarnoksággal pár keleti baráti állam elnökkel? Lényegében ez van egy átlag illiberális Orbán Viktor és Fidesz fan valóság értelmezésében? Ez nem az illuminati, szabadkőműves, Spectre és Cion...
Nem lennének háborúk, nem lenne gyűlölködés, nem lennének a nagy egyenlőtlenségek, békében és biztonságban élhetne mindenki.
Még Biden felesége is Romániát és Szlovákiát választja jelzésértékű látogatásként. Orbánra senki nem kíváncsi. Ennyire elszigetelt lett Orbán? Mi lehet az oka? Ennek a magyar emberek, magyar családok isszák meg majd a levét?
Ez elég absztrakt kérdés, de csak lehet rá válaszolni valahogy.. Rövid és hosszú táv is érdekel.
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




