Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svédországban még mindig...

Svédországban még mindig vannak bajok a bevándorlókkal?

Figyelt kérdés

jún. 3. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Most már komolyabbak.
jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Persze. Idén sokalltak be annyira, hogy 350000 koronára emelték a hazatérési támogatást. Lényegében a korábban ott menedékkérelmet kapott migránsok egyszeri, igen komoly összegű támogatást kapnak, ha végre elhagyják az országot és soha többet nem térnek vissza. A svéd kormány úgy ítélte, hogy még így is kevesebbet veszítenek rajtuk, mintha továbbra is csak élősködnének a rendszeren.
jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

1. Bandaháborúk és erőszak

A bevándorló hátterű bűnözői csoportok közötti leszámolások nem szűntek meg.


Lövöldözések és robbantások: Svédország európai szinten kiemelkedik a lakosságarányos lőfegyveres erőszakban. A bandák közötti területszerzési harcok lakóövezeteket is érintenek.


Toborzás: Problémát jelent, hogy a bandák egyre fiatalabbakat, akár 13-14 éves gyerekeket is bevonnak „futárnak” vagy végrehajtónak, mert rájuk enyhébb büntetőjog vonatkozik.


2. No-Go zónák (Sérülékeny körzetek)

A svéd rendőrség hivatalosan több tucat olyan területet tart nyilván (főleg Stockholm, Göteborg és Malmő külvárosaiban), amelyeket "sérülékeny körzetnek" neveznek.


Itt párhuzamos társadalmak alakultak ki.


A hatóságok (rendőrök, mentők) munkáját gyakran akadályozzák, néha megtámadják őket.


3. Szigorodó szabályozás

A svéd kormány (a jobboldali támogatással működő vezetés) drasztikus irányváltást hajtott végre:


Szigorúbb határellenőrzés: Vége a korábbi „nyitott kapuk” politikájának.


Kitoloncolások: Megkönnyítették azok eltávolítását, akik bűncselekményt követnek el vagy nem jogosultak a tartózkodásra.


Büntetési tételek: Emelték a fegyveres bűncselekményekért járó éveket.

jún. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Sosem volt baj, ezek fideszes konteók
jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

nem, minden rendben van

[link]

jún. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Atis26 ***** válasza:
45%

Sosem bevándorlókkal van probléma, hanem a problémás emberekkel :)

A svéd kormány már régen felismerte a rendszerszintű problémákat, és elkezdtek dolgozni rajta. Svédország továbbra is az egyik legélhetőbb ország a világon.


Mi még mindig ott tartunk, hogy aki nem átlag magyar, az születésétől kezdve csak rossz lehet, többek között ennek köszönhetően az EU egyik legkevésbé élhető országa lettünk.

jún. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Nemtom én pár éve voltam egy hetet Stockholmban az állítólagos no-go zonában, tök barátságos emberek voltak.


Túl van ez tolva szerintem.

jún. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

"Sosem bevándorlókkal van probléma,"


A statisztikák egyértelműen kimutatták, hogy erős a kapcsolat.


"A svéd kormány már régen felismerte a"


A svéd kormány azt se tudja milyen rendezvényen van.


"elkezdtek dolgozni rajta."


Elkezdték látszatintézkedéseket hozni.


"Svédország továbbra is az egyik legélhetőbb ország a világon."


Több száz robbantással és lövöldözéssel elég nehéz annak nevezni.


"Nemtom én pár éve voltam egy hetet Stockholmban"


Salgótarján még mindig nem Stockholm.


"Mi még mindig ott tartunk, hogy aki nem átlag magyar, az születésétől kezdve csak rossz lehet,"



Még mindig ott tartunk, hogy aki bevándorló, csak jó lehet, akkor is, ha nőket erőszakol, öl, rabol.


Tipikus példáját láthattuk a hozzászólásokban.

jún. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
21%
Kamu. Azt is mondják, hogy Magyarországon szegénység van, de én múltkor is voltam a Tescoban és mindenkinek tele volt a bevásárlókocsi.
jún. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

A svédek annyira tönkre vágták az országukat a migrációval 2015-ben, hogy már nem, hogy európai de még csak dél-kelet ázsiai bevándorlók sem mennek...

Mert, hogy Svédország nincs abban a helyzetben mint Németország, Franciaország, Anglia vagy Írország, hogy sokan oda akarjanak menni. Azért mert ezeknek az országoknak vagy olyan anyanyelvük van amit sokan beszélnek. Vagy a közelükben nincs más ami olyan jól állna...

Svédország, migránsok,eltusolás! Igaza volt a svéd hatóságoknak hogy eltusolták,relativizálták nők zaklatását,fiatal gyerekek migránsok általi...

"A svéd főváros, Stockholm rendőrsége belső vizsgálatot indított a hétfőn nyilvánosságra hozott jelentések nyomán, amelyekben azzal vádolják őket, hogy eltussolták a migráns férfiak által egy népszerű zenei fesztiválon elkövetett szexuális zaklatást.A Guardian a...

Finnországban miért kevesebb a muszlimok, bevándorlók száma, mint a többi skandináv országban?

Dániában, Svédországban és Norvégiában 3-4% a számuk, addig Finnországban bőven 1% alatt van a számuk. Miért?

Nyugat-Európában idővel kialakulhat polgárháborús helyzet a bevándorlók és az őslakosok közt?

Európa sajnos eléggé lemészárolta saját magát a két világháborúban, így muszáj volt pótolni a munkaerőt máshonnan. Ráadásul a fogyasztói társadalom kialakulását követően nagyon jelentősen visszaesett a gyermekvállalási kedv, rengeteg a válás, a családi struktúrák egyre...

Svédország és Dánia miért különbözik ennyire a bevándorlókkal kapcsolatos politikájában?

Mindkettő uniós tag, ráadásul a kulturális gyökerek és a társadalmi berendezkedés is hasonló. Mégis a svédeknél sokkal több a bevándorló és a gettósodás is nagyobb méreteket ölt, a dánoknál jobban látszik a poltikai akarat a helyzet kezelésére. Persze szépen...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!