Svédországban még mindig vannak bajok a bevándorlókkal?




válasza:



válasza:1. Bandaháborúk és erőszak
A bevándorló hátterű bűnözői csoportok közötti leszámolások nem szűntek meg.
Lövöldözések és robbantások: Svédország európai szinten kiemelkedik a lakosságarányos lőfegyveres erőszakban. A bandák közötti területszerzési harcok lakóövezeteket is érintenek.
Toborzás: Problémát jelent, hogy a bandák egyre fiatalabbakat, akár 13-14 éves gyerekeket is bevonnak „futárnak” vagy végrehajtónak, mert rájuk enyhébb büntetőjog vonatkozik.
2. No-Go zónák (Sérülékeny körzetek)
A svéd rendőrség hivatalosan több tucat olyan területet tart nyilván (főleg Stockholm, Göteborg és Malmő külvárosaiban), amelyeket "sérülékeny körzetnek" neveznek.
Itt párhuzamos társadalmak alakultak ki.
A hatóságok (rendőrök, mentők) munkáját gyakran akadályozzák, néha megtámadják őket.
3. Szigorodó szabályozás
A svéd kormány (a jobboldali támogatással működő vezetés) drasztikus irányváltást hajtott végre:
Szigorúbb határellenőrzés: Vége a korábbi „nyitott kapuk” politikájának.
Kitoloncolások: Megkönnyítették azok eltávolítását, akik bűncselekményt követnek el vagy nem jogosultak a tartózkodásra.
Büntetési tételek: Emelték a fegyveres bűncselekményekért járó éveket.




válasza:Sosem bevándorlókkal van probléma, hanem a problémás emberekkel :)
A svéd kormány már régen felismerte a rendszerszintű problémákat, és elkezdtek dolgozni rajta. Svédország továbbra is az egyik legélhetőbb ország a világon.
Mi még mindig ott tartunk, hogy aki nem átlag magyar, az születésétől kezdve csak rossz lehet, többek között ennek köszönhetően az EU egyik legkevésbé élhető országa lettünk.




válasza:Nemtom én pár éve voltam egy hetet Stockholmban az állítólagos no-go zonában, tök barátságos emberek voltak.
Túl van ez tolva szerintem.




válasza:"Sosem bevándorlókkal van probléma,"
A statisztikák egyértelműen kimutatták, hogy erős a kapcsolat.
"A svéd kormány már régen felismerte a"
A svéd kormány azt se tudja milyen rendezvényen van.
"elkezdtek dolgozni rajta."
Elkezdték látszatintézkedéseket hozni.
"Svédország továbbra is az egyik legélhetőbb ország a világon."
Több száz robbantással és lövöldözéssel elég nehéz annak nevezni.
"Nemtom én pár éve voltam egy hetet Stockholmban"
Salgótarján még mindig nem Stockholm.
"Mi még mindig ott tartunk, hogy aki nem átlag magyar, az születésétől kezdve csak rossz lehet,"
Még mindig ott tartunk, hogy aki bevándorló, csak jó lehet, akkor is, ha nőket erőszakol, öl, rabol.
Tipikus példáját láthattuk a hozzászólásokban.




válasza:Kapcsolódó kérdések:
Mert, hogy Svédország nincs abban a helyzetben mint Németország, Franciaország, Anglia vagy Írország, hogy sokan oda akarjanak menni. Azért mert ezeknek az országoknak vagy olyan anyanyelvük van amit sokan beszélnek. Vagy a közelükben nincs más ami olyan jól állna...
"A svéd főváros, Stockholm rendőrsége belső vizsgálatot indított a hétfőn nyilvánosságra hozott jelentések nyomán, amelyekben azzal vádolják őket, hogy eltussolták a migráns férfiak által egy népszerű zenei fesztiválon elkövetett szexuális zaklatást.A Guardian a...
Dániában, Svédországban és Norvégiában 3-4% a számuk, addig Finnországban bőven 1% alatt van a számuk. Miért?
Európa sajnos eléggé lemészárolta saját magát a két világháborúban, így muszáj volt pótolni a munkaerőt máshonnan. Ráadásul a fogyasztói társadalom kialakulását követően nagyon jelentősen visszaesett a gyermekvállalási kedv, rengeteg a válás, a családi struktúrák egyre...
Mindkettő uniós tag, ráadásul a kulturális gyökerek és a társadalmi berendezkedés is hasonló. Mégis a svédeknél sokkal több a bevándorló és a gettósodás is nagyobb méreteket ölt, a dánoknál jobban látszik a poltikai akarat a helyzet kezelésére. Persze szépen...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




