Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kettős állampolgárság. Nagymam...

Vanika129 kérdése:

Kettős állampolgárság. Nagymamám 33-ban született, magyar volt, de nincs beleirva az anyakönyvi kivonataba, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Nagymamám anyakönyvi kivonataba nincs feltüntetve hogy milyen állampolgár,csak a születési hely:Beregszász,de viszont az édesanyámeba bele van írva hogy magyar,ő 63-ba szül.meg az enyembe is magyar van írva,azt montak,hogy 33-ba nem volt szabad beírni az anyakonyvbe hogy magyar.Beregszászi születésüek vagyunk,ukranul szinte nem is tudok,az baj ha nincs beleirva a magáévá hogy magyar?elfogadják így is?
2011. jan. 16. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerezd meg a nagymamád szüleinek papírjait, így már végig tudod vezetni a családfát. Ha jól tudom katonakönyv vagy keresztlevél is jó.
2011. jan. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Anyukáddal együtt tudjátok igazolni, hogy a nagymama magyar.
2011. jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Hogy érted, h nem volt föltüntetve, h milyen állampolgár?

Gondolom a nagymamád, és anyukád szovjet állampolgárok voltak születésükkor, ha 1991 előtt születtél, akkor te is, később ukrán állampolgárok lettetek, legföljebb az etnikai hovatartozás lehetett föltüntetve....de amúgy is a név alapján igazolható, h magyar, gondolom.

2011. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Biztos nem volt szovjet állampolgár 33-ban. Talán inkább csehszlovák...
2011. jan. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Beregszász Ukrajnában van.
2011. jan. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ejj tényleg....Kárpátalja Trianon után tényleg Csehszlovákiához tartozott, csak a 2.vh után került a SZU-hoz....ezt nem vettem figyelembe, de a lényegen most nem sokat változtat :)))
2011. jan. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Hasonló volt az én esetem is. Nekem kellett csatolnom dédapám anyakönzvi kivonatát is. Ő Trianon előtt született, ez már elég is. Ha nem megy álami szervekből, akkor próbáld meg az egyházi anyakönyvi kivonatát megszerezni.
2011. jan. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De mi van akkor,ha az én születési anyakönyvi kivonatomba az "állampolgársága"megnevezéshez magyar van beirva és ugyan ez a helyzet az anyáméval is.én 87-ben születtem.
2011. jan. 19. 18:02
 9/10 anonim válasza:

Ha jól tudom, akkor 1938. november 2-án az I. bécsi döntés értelmében Magyarország visszakapta Csehszlovákiától a várost.

Tehát, nagymamád anyakönvi kivonata bizonyitja, hogy akkor magyar állampolgár volt, mert szerepel a dátum.

Mivel Beregszász Ukrajnához tartozik és mikor születtél, és ha ott születtél akkor ukrán állampolgár vagy és magyar nemzetiségű.

Tehát lényeg az anyakönyvi kivonaton szereplő hely és dátum. A többi mellékes.

De ha akartok tutira menni, akkor bizony ki kell venni a dédszülő kivonatát is, ott irja, illetve kellene.

2011. jan. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a infót !
2011. jan. 20. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!