Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi volt pontosan a helyzet,...

Mi volt pontosan a helyzet, az izraeli erődtűzzel kapcsán? Miért kelletett külföldi segítséget kérni?

Figyelt kérdés
Azok válaszát várom, akik nem csak a híradásokból értesültek róla, hanem annál, több információval is rendelkeznek.
2011. ápr. 24. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
Mert a tűz nem egy palesztin kisgyerek volt, és sajnos csak azok "megfékezéséhez" értenek...
2011. ápr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert a tűz veszélyeztette Haifa város lakóit.
2011. ápr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De mi volt pontosan?

Azt tudom, hogy több, mint 40-en haltak meg a tűz közelében. Mekkora nagyságú volt?

2011. ápr. 24. 19:10
 4/6 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, nem erőd, hanem erdőtűz akart lenni... .
2011. ápr. 24. 21:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Az izraeli vagyok


Nem ertem, mi az amit keresel, de azert megprobalok valaszolni: A kornyeket ugy kepzeld el, mint a Bakonyt aszaly idejen. Erdok, amelyek kozott kis falvak rejtoznek, arab es zsido falvak egyarant. Rekkeno hoseg van, annak ellenere, hogy eros szel fuj, de ez a szel forro levego. Valoszinuleg gyerekek jatszottak az egyik falu hataraban (legalabbis ez a druz falu volt a tuz kezdeti feszke). Talan ott hagytak a tuzet, talan ott voltak, amikor a szel belekapott, nem lehet pontosan tudni. A szarazsag es az eros szel pillanatok alatt boritotta langba az erdot. Epp egy autobusz ment az egyik hegyi uton, azt is varatlanul es pillanatok alatt boritottak el a langok, innen a sok halott. Aztan a tuz terjedt, hatalmas mereteket oltott, a tuzoltok nem tudtak megfekezni a langokat. Ekkora tuzhoz keves volt az egesz orszag tuzoltosaga. Natanjahu a kulfold segitseget kerte, es azok jottek is. A falvakbol kitelepitettek az embereket, az alltatokat (szelid es vad) kulonbozo telepekre tereltak. Harom napot vett igenybe, amig a tengerbol vizet szallito tuzolto tanker repulogepek es a foldi tuzoltosag a tuzet el tudta folytani.


A tuz utan azoknak a lakosoknak, akiknek nem volt biztositasuk, az allam segitett. A hazakat kb 3 honap alatt ujra felepitettek illetve kijavitottak. A termeszetnek nehany evre lesz szuksege ahhoz, hogy magahoz terjen.


Maga az ilyen merteku - es sokkal nagyobb - tuzvesz sajnos nem ritka a Foldon. Az iden Oroszorszagban es Ausztraliaban ennel nagyobb tuzek voltak.

2011. ápr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, most már értem.

Félreértés ne essék, nem a nagy segítség kérdést kérdőjeleztem meg, csak nem írtak túl sok infót róla (magyarul).

Ahogy látom, az okot még nem sikerült megtudni, pedig olyant írtak, hogy a közeli szemétégetőről, vagy szándékos gyújtogatás lehet.

Oroszországi tűz: csaknem a Moszkva környéki tűzre gondolsz?

2011. ápr. 25. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!