Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok, amikor erdélyi...

Mit gondoltok, amikor erdélyi magyarok azt állítják, hogy "sokkal nagyobb magyarok", mint a magyarországiak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 20:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
ilyenkor azt gondolom: "ki ez az ember, aki idejön a hazámba és kioktat arról, hogyan kellene nekem itt hazafinak lennem".
2011. máj. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
41%

Azt, hogy hazudnak.

Már rég kikaparták volna maguknak, hogy Erdély újra Magyarországhoz csatlakozzon, vagy minimum kiharcolják az autonómiát.

De én úgy látom, hogy ők pont jók románoknak. :P

2011. máj. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Bizonyos mértékben igaz, az elnyomás rákényszerítette őket az összetartásra, és a közös összetartó erő a magyarság volt.
2011. máj. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
71%
Én az ilyenről nem gondolok inkább semmit, mert szerintem nem érdemes rá, ha ilyeneket mond.
2011. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
52%

"Azt, hogy hazudnak.

Már rég kikaparták volna maguknak, hogy Erdély újra Magyarországhoz csatlakozzon, vagy minimum kiharcolják az autonómiát.

De én úgy látom, hogy ők pont jók románoknak. :P"


És az anyaország ebben mit segitett?!

2011. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%
Hát én igazából ilyet még csak neten hallottam h.ülyegyerekektől, székelytől még nem hallottam. Azoknál akik ilyet állítanak már csak az nagyobb segg, aki románnak képzeli a székelyeket, mint pár hozzászólással előttem.
2011. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%

20:53

Annyit segít az anyaország, hogy ilyen nyomoroncokat nevel akik románnak hiszik az erdélyi magyarokat....

2011. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
24%

Miért, mit írnak a személyibe?

Állampolgársága: román.

Ennyi.


Aki nem akart ott maradni, az már nem ott él.

Hanem mondjuk a szomszédomban. Na ő, aztán igazi turbómagyar, igazi fidesz-hitű őskeresztény. Magyar zászló a házon, Nagymagyarország térkép a falon, meg minden amit akarsz. :D

2011. máj. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%

bizonyos szempontból igazuk van, és amúgy egy teljesen természetes dolog.

Ha kisebbségként élsz valahol, akkor a kisebbségi identitásodat sokkal intenzívebben éled meg. Itthon természetes, hogy magyar vagy, ott az egy különlegesség.

Aki élt már pl. hosszabb ideig külföldön, az is tapasztalhatta, hogy ott máshogy viszonyul a magyarságához, mint otthon, jobban megéli.

2011. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

"Miért, mit írnak a személyibe?

Állampolgársága: román.

Ennyi."


És ettől ő már román?!

2011. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!