Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy átlag (magyar) ember hogy...

Egy átlag (magyar) ember hogy érezné azt meg ha az USA csődbe menne?

Figyelt kérdés

Mert lehet hogy nem tudják elkerülni a csődöt, a mai híradó is bemondta.

Egy átlag ember ebből mennyit vagy mit érezne? Most komolyan kérdem.

Vagy van tervük a csőd ellen?


Valahol azt is olvastam hogy ha az USA becsődöl akkor Afganisztánból ki kell vonulniuk stb.


Nektek mi a véleményetek?


(normális válaszokat szeretnék nem olyanokat hogy "az amcsik megérdemlik" meg stb...)


2011. júl. 29. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
A mai globalizalt vilagban minden hat mindenre. Gondolhatod, hogyha 2007-2008 kornyeken a recesszio annyira megrongalta a magyar gazdasagot, akkor most is hatassal lesz ra. Nem minden orszagra van egyforman hatassal egy ilyen esemeny. Magyarorszag viszont epp olyan orszag, amire nagyon kihat minden. Meg ennel joval kisebb toresek is...plusz megint lesz egy jo urugy, hogy meg tobb embert lehessen leepiteni, meg jobban fel lehessen emelni az adokat stb. Egyre rosszabb lesz, de a jo hir, hogy a helyzet mindig valtozik, eljon majd a konjuktura ideje, hisz senkinek sem erdeke, hogy a nyugati vilag tonkremenjen, mert abba az egesz vilag belerokkanna.
2011. júl. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

"Egy átlag ember ebből mennyit vagy mit érezne?"

Az hogy érintett őket mikor egy amerikai bank (vagy mi is volt) becsődölt? Na most gondolj bele mi lenne ha az ország.

2011. júl. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

A csőd ellen a drog export van jelen, az egyesült államok 7 drogkartellje harcol egymásért, az amerikai export 65 vagy nem is tudom hány százalékáért.

Amerika kapcsolatban áll Mexikóval, Honduras-al, Argentínával


Afganisztánban meg azért harcolnak még mindig mert annak idején a mák ültetvényeiket felakarták égetni, és Amerika állt ki mellettük hogy védjék az ültetvényeket.


Bocs hogy írtam erről is, de a kérdésedre válaszolva, a magyarok kis mértékben leginkább a pénz értékén fogják megérezni ugyanúgy mint Amerikában az felsővezetők, ugyanis a drogkereskedelemben nem minden nagy fejes van benne ezáltal aki a kapun kívül áll, az kis embernek számít lehet akár miniszterelnök helyettes is.


Csak hát ezekről nem beszél senki, mert tabunak számít

19/F

2011. júl. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

De ezt hogy érted, hogy mi érezne egy átlag magyar ember?


Aki utálja az USA-t, az jól érezné magát tőle, aki meg szereti, az rosszul.


Ha meg úgy érted, hogy mennyire sínylené meg maga az országunk, akkor annyit mondok, hogy eléggé. Össze vagyunk kötve vele, valószínűleg magával húzna minket is.


De amúgy mit kell ezen a csodálkozni? A nyugati világ szinte már nem termel semmit, le van építve a mezőgazdaság és az ipar. Mindent Kína termel, mi meg egyfolytában csak veszünk-veszünk-veszünk tőlük abszolút mindent. Csak azt nem értem, hogy mit adunk nekik cserébe, ha nem termelünk semmit...

2011. júl. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Jóval jobban fájna mint az előző válság.

De nem fog csődbe menni az USA,(mostanában legalábbis) senkinek nem lenne jó, megoldják.

2011. júl. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én úgy értem hogy árakba, munkahelyekbe, stb. Vagyis ilyen átlagos dolgokba hogy érződne. A csődre reális esély van, Aug. 2-án éri el az adóplafont az Egyesült Államok, és ha nem tolják ki kész a csőd, és sok helyen azt olvasom hogy a világon sok országot, köztük Magyarországot is magával ránthatja a csődbe.

Ha pedig Magyarországon csőd lesz, az már tényleg nem lesz jó.

2011. júl. 30. 09:05
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Ha becsődölne végre az a karvalykapitalista zsidó USA, vissza kapnánk tiranont és NAGY-magyarországot. Eltűne a sok kizsákmányoló zsidó multi, és lenne végre magyar kenyér. A karvalyorrú izraeliek nem vennék meg magyarországot, és végre gazdagok lennénk, megfizetnénk minden ellenségünknek!

Fegyverrel zavarnák el a szőrös talpú románokat, meg a rohadt tótokat, és különben is, idősebb vagyok ,mint Szlovénia!


Nagyon jó volna és még tán a sör is olcsóbb volna, a cigányokat is elüldöznénk a búsba, a zsidókkal együtt.


Meg még az összes ősi jussunkat vissza kapnánk, újra lenne apostoli magyar király, akit a szívcsakra forrásánál megkoronáznának.

Aztán meg felkereshetnénk ősi rokonainkat ázsiában!


(aztán ezt nehogy komolyan vegye valaki, mindössze az átlag turbómagyar, USA ellenes netnáci kisgyerekek sablon szövegeit foglaltam össze)

2011. júl. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
utolsó : álmodozz csak...hány éves vagy?
2011. júl. 30. 11:18
 9/10 anonim ***** válasza:

140 Ft. lenne 1 dollár,s 300 Ft. 1 svájci frank!!

A hitellel rendelkezők csoportos öngyilkosságot követnének el.

2011. júl. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

"Egy átlag (magyar) ember hogy érezné azt meg ha az USA csődbe menne?"


Az USA nem fog csődbe menni, jó lenne ezt végre felfogni.


Ha csődbemenne, az csak technikai csőd lenne, nem valós pénzügyi válság. Nem járna olyan súlyos következményekkel, mint egy igazi csőd.


"Egy átlag ember ebből mennyit vagy mit érezne?"


Semmit. Magyarország helyzete nem függ annyira az USA-étól, mint mondjuk a német piacétól.


Persze ebből kibontakozhatna egy újabb világválság, és visszaeshetne a gazdaság, bár nem annyival, mint 2009-ben. A leghátrányosabb következmény az lenne, hogy ismét megnőne a munkanélküliség.


"Valahol azt is olvastam hogy ha az USA becsődöl akkor Afganisztánból ki kell vonulniuk stb."


Kizárt. Ha az USA "csődbe megy" (ismétlem: technikai csődbe, nem "igaziba"), akkor az első következmény az lesz, hogy csökkentik a szociális segélyeket, az egészségügyi közkiadásokat, a nyugdíjakat stb., később az oktatási és egyéb állami kiadásokat.


"Nektek mi a véleményetek?"


Az USA nincs csődveszélyben, ez az egész cirkusz csupán belpolitikai kötélhúzás. Hasonló eset volt már 1995-ben is.

2011. aug. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!