Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A mai iskolai rendszerben...

A mai iskolai rendszerben azon belül a történelem oktatásban van valamilyen ferdítés, manapság is ferdítik az "igazságot" úgy mint a komcsi korszakban? Ha ferdítenek, azt mért teszik? Milyen ferdítésekről van tudomásotok?

Figyelt kérdés

Pontosabban a mait középiskolai negyedikes osztályú történelem oktatására lennék kíváncsi.


A válaszokat előre is köszönöm...


2011. szept. 22. 18:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
vmt mindig ferdítenek, most pl a fogyatékossággal és kisebbségekkel kapcsolatban, bár ez erkölcsi kérdés
2011. szept. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

Valószínűleg igen. Bár én már régen érettségiztem, de az MTA nem sokat változott azóta.


Pap Gábor művészettörténész és Szántai Lajos művelődéstörténész előadásait ajánlom neked, interneten, YouTube-on megtalálhatóak bőséggel. Régóta foglalkoznak a témával, nagyon tisztán látják és el is mondják, hogy mely pontokon ferdül a tananyag.


Összegyűjtöttem már egy pár előadást, még közel sem teljes a gyűjtemény:

[link]

[link]


A miértre egy rövid történettel válaszolnék:


Napóleon megkérdezte Francois Talleyrand-t, hogy mit tegyen a magyarokkal. Talleyrand válasza: "Felség! Régi szokásuk a magyaroknak, hogy felnéznek nagyjaikra és büszkék a múltjukra. Vedd el e nép múltját, és azt teszel velük, amit akarsz!"


A monarchia idején megvalósították Talleyrand elméletét.

2011. szept. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

papp gábor, szántai... anyám borogass!

kedves előző válaszoló!

lécci adj már egy linket, ahol az általad is idézett talleyrand mondás található, mert bár egyesek gyakran idézik, de megbízható forrást arra nézve, hogy ezt valóban mondotta volna talleyrans, még nem találtam.

(hunhir, stb. oldalak nem ér, mert az onnan vett információk megbízhatósága a delphoi jósdáéval vetekszik :)

2011. szept. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Napóleon sose akarta a m gyarokat megtörni. Maga mellé akart minket állítani, de a nemesség bef.osott a francia forradalom eszméitől és inkább a Habsburgok mellett maradt. Győrnél elverték a szánalmas nemesi seregünket mint jég a határt, aztán gondolom Napóleon konstatálta, hogy mi itten aztán sok vizet nem fogunk zavarni.
2011. szept. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ez a Talleyrand-idézet engem is érdekelne, mert kb annyira lehet igaz, mint a Trefort-féle...
2011. szept. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A Szovjetunióról, fasiszta Olaszországról, hitleri Németországról ill. Magyarországról, angolokról, spanyolokról, franciákról, románokról ez idő tájt, tudtok valamit?
2011. szept. 22. 20:09
 7/18 A kérdező kommentje:
+ Egyesült Államok
2011. szept. 22. 20:29
 8/18 anonim ***** válasza:
A román történelem oktatás nagy része ferdítés. Pl a származásuk. Nekik nem elég jó, az hogy a balkáni hegyek pásztoraitól származnak, ők kitalálták, hogy dákok. A nacionalizmusnak van egy ilyen káros hatása, hogy néhány népnél elszaladt kicsit a ló a dicső múlt keresése közben.
2011. szept. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hogy egészen korrektek legyünk: aki egy kicsit is mélyebben tekint a történelembe, az első, amit észrevesz, az lesz, hogy nincs olyan, hogy "igazság". Így, kristálytisztán nincs. Millió dolog van, amit nem tudunk és soha nem tudhatunk. Vajon miért hoztak meg egy adott rendeletet, miért léptek meg bizonyos lépéseket? Sokszor az is kérdéses, hogy ki tett meg valamit, pontosan ki adott rá parancsot, sőt akár az is, hogy megtörtént-e valami egyáltalán. És fordítva.
2011. szept. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:38

Köszönöm válaszod, de lehet, hogy Én fogalmaztam rosszul. Arra lennék kíváncsi, hogy fent említett országok, nációkról milyen ferdítések vannak bent az oktatásban nálunk.

2011. szept. 22. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!