Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért gondolják hogy EZEKBŐL...

Miért gondolják hogy EZEKBŐL lesz a 3. világháború?

Figyelt kérdés

Szerintem ezek csak kisebb nagyobb összecsapások, ráadásul sokan megfeledkeznek néhány problémáról is.


Itt van néhány "ebből lesz a 3. vh" állítás:


1. Örményország-Azerbajdzsán háború

- ebből már miért lenne világméretű konfliktus? A Hegyi-Karabahról van szó, amit Örményország megszállt Azerbajdzsánban. Oroszország Örményország szövetségese, persze hogy az örményeket segíti. Viszont Azerbajdzsán szövetségese a NATO tag Törökország.

Miért lenne ebből egy USA-Oroszo. háború amikor szinte dettó ugyan ez volt (Usa-Oroszo.) az orosz-grúz háború idején ??

Ott is a grúzok oldalán volt Amerika, Oszétok-Abházok oldalán meg Oroszo.



2.Irán

- na itt feledkeznek meg sokan egy Irán számára rendkívül hátrányos problémáról. Mégpedig arról hogy Irán durván többnemzetiségű.

[link]

Csak az azeriek 24%-ot tesznek ki, akik alig várják Irán összeomlását hogy létrejöjjön Nagy-Azerbajdzsán.


Meg ott vannak az öböl menti arabok (+ szinte az összes arab ország utálja iránt), a kurdok, a beludzsok stb....

Tehát egy Iránnal való háború esetén Irán könyen széteshet és sszét is fog, véleményem szerint, mert mind az azeriek, mind a kurdok, arabok stb el akarnak Irántól szakadni.



3.Atombomba

- sokan nem gondolnak bele, hogy azért a vezetők, és az országban lévő pl tudósok nem hülyék !! Mert tudják hogy ha atombombát lőnek valakire akkor a válasz számukra biztos halálos lesz. A fenyegetőzés 1 dolog, de nincs realitása, még Oroszország fenyegetőzése mögött sincs. És vannak egyezmények, amiről persze lehet mondani hogy " Istenem csak tartsák be!!"


Ugyan ez a helyzet Észak-Koreával. Észak-Korea is csak fenyegetőzésre használja azt hogy atombombát akar létrehozni, használni már nem merné, mert tudja hogy akkor Észak-Korea még a térképről is eltűnik, az összes Észak-Koreaival.


4.Elfogy az olaj.

- Oké hogy ez fontos, de ez is kb 20-25 év múlva várható. Nem tudom hogy oldják meg, de mintha olvastam volna hogy átállnak más fajta nyersanyagra, energiára. Vagyis próbálnak átállni.


5."Jaj mi lesz Magyarországgal" (ez nem pont érv a világháborúra)

- szvsz Magyarországot nem támadja meg senki, ugyan ki támadná? (pláne ha a környező országok 3 kivételével NATO tagok) NATO-ba eddig is küldött Mo. katonákat, pl Grúziába, Irakba, Afganisztánba stb. Mégis attól félnek hogy Közép-Európát lerohanják az oroszok. Főleg hogy még a lengyel RAKÉTAVÉDELMI PAJZS (vagy micsoda) meg sem épült...(vagy igen?, az akkor is Lengyelország)


Főleg, hogy úgy tudom hogy Magyarország jó viszonyt ápol Oroszországgal.



Ezeket jól látom vagy nem? Ezekből a kisebb vagy esetleg 1 db nagy konfliktusból miért lenne világháború?

Miért hiszik azt hogy Magyarországot ez nagyon nagy mértékben érintené holott egyáltalán nem??

Miért hiszik sokan 8tapasztalat) azt hogy Magyarországot támadják meg??



Vélemények? Mennyiben értetek egyet?


2012. jan. 4. 19:13
 1/9 A kérdező kommentje:

Meg "Izrael megtámadja iránt és ezzel kezdődik"

Ez abban hülyeség hogy Irán nem ér ennyit, másrészt, Irán mellett tettlegesen senki sem áll (Oroszország és Kína sem, max csak retorikai alapon), másrészt amikor az arab országok támadták Izraelt, az ennél nagyobb háború volt mégsem lett belőle semmi.


Ennyi erővel 5 évente világháborúra készülhettünk volna.


Az örmény-azeri konfliktus is semmi, a NATO is csak annyiban érdekelt hogy Törökország NATO tag.

Az USA meg Oroszo. meg ugyan azt teszi mint az orosz-grúz háború esetén.

2012. jan. 4. 19:37
 2/9 anonim ***** válasza:
Van egy réteg, aki imád rettegni. Az ilyenek jósolgatják 10 évente a világvégét. Utoljára 2000-re, most meg idénre. Amiket felsoroltál, azok közül maximum Iránt tartottam volna veszélyesnek, de látszik, hogy egyre jobban elszigetelődnek. Tehát ha valaki megtámadná őket, tettlegesen biztos, hogy senki nem áll melléjük. Pláne ha lezárnák a Hormuzi-szorost.
2012. jan. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Azért irániakat arabozd le mert harapnak rá,Ők perzsák ezért nem szeretik az arabusok őket Iránt az etnikum tarja össze hanem a vallás.

De hidd el akár mekkora is a széthúzás ha van közös ellenség akkor nem igazán lesz probléma hogy ki milyen nemzetiségű.

Márpedig a Izrael megpróbál izmosodni hát... házhoz megy a pofonért.

Nem lesz 3 VH mert a 2-ik se ért véget 45 óta nem volt olyan nap hogy ne lett volna WAR.

Olaj meg elfogy ÉS..már kész a technológia ami kiváltja csak még nem érdeke senkinek hogy piacra dobja gondold végig a kitermeléstő és hogy a kúton tankolsz milyen intézmények profitálnak belőle és mennyi ember él meg belőle.

Mi lesz Mo-val...akivel szövetségre lépünk az veszít de talán mi vagyunk önmagunk legnagyobb ellensége.

2012. jan. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tudom hogy az irániak perzsák.

Én azt mondtam hogy (ha megnézed a térképet) akkor vannak arabok is, a Perzsa öböl mentén laknak.


A vallás az oké. De az azeriek meg a kurdok is nagyon ki akarnak válni.


Amúgy Mo.-val szerintem semmi nem lesz. Jelentéktelen ország vagyunk, sokszor a Balkáni országok közé sorolnak.


Amúgy Irán korántsem olyan összetartó. Révén hogy az Irán-Irak háborúban az irániak durván becsapták a kurdokat....az azeriekről nem is beszélve...

2012. jan. 5. 18:39
 5/9 mustafa33 ***** válasza:
45%
Nem ezekből lesz. A moszlim világ háromfele szakad belsőleg. Törökök és testvéreik, arabok, perzsák. Meg a keletebbi moszlimok. De kifele ott az Umma. Ők összekapnak. Izrael meg csak szemlél, nem öngyilkos fajta. Amellet az Oroszok lerohanhatják Ukrajinát, Kína az Oroszokat, őket meg India. Ezek még nem tűnnek háborús gócnak, de a túlnépesedésükből fakadóan természeti törvény egy háborúba való belekeveredésük. Mi meg hagyományosan rosz oldalon állunk majd. A NATO miat Ukrajna oldalán ami veszetes lesz. Pedig nekünk Ukrajna veszélyesebb mint Oroszország.
2012. jan. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Amellet az Oroszok lerohanhatják Ukrajinát, Kína az Oroszokat, őket meg India."

Hát ezt így egyáltalán nem hiszem.

2012. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mustafa33 ***** válasza:
45%
Sokan nem hitték a huszas - harmincas években, hogy egy nevetséges félheréjű szobafestő meg néhány barnainges masírozó vérbeborítja a világot.
2012. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De a második világháború megint más. Oké hogy ott is volt gazdasági válság, de a döntő löketet a Párizsi békeszerződések adták meg.
2012. jan. 7. 20:57
 9/9 anonim ***** válasza:
nagyon jó dolgokat írsz. szerintem az emberek túlnagyítják ezeket a dolgokat, bár az olajból még lehet konfliktus. az utolsó cseppekért is tuti hogy háborúzni fognak. én ezt az atomháborút sem tartom reális dolognak tényleg ez is olyan lehet kb, mint a ki lövi ki gyorsabban, mint az a játék amikor egymás kezére csapunk, attól függően hogy ki meri a másikhoz közelebb vinni mindkettőt. ha kilövi az egyik fél a rakétákat, akkor a másik válaszolni fog rá tuti, így mindenki szív, és létfontosságú bázisokat fognak elsőként támadni úgyis, katonai célpontokat, rakétaállomásokat, ipari központokat. észak-koreának azért van bombája, hogy elismertesse magát másokkal, ha nem lenne atomja valszeg jobban b*szogatnák a nagyhatalmak, így viszont nem szólnak bele a diktatúrájukba, nehogy kilőjék a rakétájukat. Mo. meg ebbe a hatalmas nagy politikai színházba amit a világ képvisel egy töpörödött statiszta, valami jelentéktelen jelenetben. minket max akkor támadnak meg, ha útban leszünk, nincs értelme hogy idejöjjön bárki is.
2012. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!