Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van mindenki betojva...

Miért van mindenki betojva hogy "BIZTOS" jön egy 3. világháború? (ész érvek a háború ellen, lent)

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem.

Az örmény-azeri konfliktus távolról sem olyan fontos a nagyhatalmaknak, nem csak azért mert semmi nyersanyag sincs ott (de most ezt hagyjuk!), hanem 2 kis ország helyzete a háború szélén áll.

Ebből már miért lenne világháború?

Dettó ugyan ez volt az orosz-grúz háború idején is.

(mielőtt még vki jönne azzal hogy Azerbajdzsán kőolaj ország, ennyi erővel Grúzián meg [tényleg] a vezeték megy keresztül...)


Vagy Irán. Mert hogy Irán jaj de milyen agresszív, meg már készülődnek a harcok.

Abba miért nem gondol bele senki hogy Irán borzasztóan instabil?

Tele van nemzetiségekkel, a perzsák mellett vannak öböl menti arabok, 20-30 %-ot kitevő azeriek, kurdok stb. Az azerieknek a tökük tele van az iráni vezetéssel, és alig várják hogy Irán összeomoljon (Nagy-Azerbajdzsán létrejötte), a kurdok meg saját államot akarnak.


Meg hogy Magyarországot mennyire érintené...elárulom : semennyibe.


Bocsássatok meg, ne haragudjatok a kirohanásomért, de egyszerűen már elegem van abból, hogy mindenki megfélemlít mindenkit hogy "itt a vég, a 3. vh" amikor vagy 10-szer több az esélye annak (belátva a tényeket) hogy nem lesz ebből jelentősen nagyobb konfliktus.

Meg hogy mindenki azzal jön, hogy de így kezdődött a 2. vh is.

Nem pontosan. Rendben van, aláírom hogy azelőtt is volt válság, nade nem ez adta a háború kirobbanásához a löketet.(egy kis töri óra, bocsi) Hanem az, hogy Németország vissza akart vágni Franciaországnak, + a Versailles-i békék, amikbe senki sem tudott belenyugodni.


Az 1. vh. pedig az osztrák-magyar uralkodó megölése, Szerbia provokálása, gyarmati ellentétek, stb.



Bocsánat, még egyszer is, nem szeretnék kioktatni senkit, nem is e célból írtam. Csak egyszerűen már elegem van ebből a hisztéria keltésből, és pont hogy olyan emberek mondják (tapasztalat, nem 1-el beszélgettem erről) akik nagyon felületesen olvastak az egészről, vagy a kurucinfóról tájékozódnak.



(most hagyjuk hogy : de a bankok érdeke...ugyan már. Meg más nagyhatalmak : Kína pacifista, India úgyszintén, Észak-Korea csak fenyegetőzik már X éve. Oroszországnak is tele van a töke az iszlámmal, majd pont hogy Irán mellé állna (max fegyvereket ad el neki) amúgy utálják az iszlámot ezért : csecsenek, kaukázusi népek, robbogatók)

Kína dettó. (ujgúrok)



Mi a véleményetek? Bocsi de tényleg nagyon felidegesített néhány ember ezzel.

Mi a véleményetek? Kíváncsi vagyok.


2012. jan. 9. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Manapság nagyon népszerűek az összeesküvés-elméletek meg az ilyen baromságok, sokan ettől úgy érzik h nagyon mélyen belelátnak a világ működésébe.
2012. jan. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy mint a világvége meg a civilizáció összeomlása, ez is azt az érzetet adja nekik h sokkal fontosabb történelmi korban élnek mint mások. A vallásosak hasonlóképpen, csak ők gyakran lecserélik a témát Jézus még az ő életükben történő visszatérésére vagy a jelenések könyvéből vett dolgokra.
2012. jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezzel én is egyet értek, viszont nem értem hogy miért hiszik hogy Iráni konfliktusból vh. lesz....mint mondtam : rettenetesen instabil (a vallás sem tartja nagyon össze), az azeriek meg a kurdok ki akarnak válni.

Meg Britannia, USA, Izrael Irán ellen....Irán veresége. Oroszország nyíltan nem fog mellé állni, pont az iszlám miatt. Max adnak nekik el hadi dolgokat.

2012. jan. 9. 21:44
 4/10 Dick Esmen ***** válasza:
69%
3.VH nem lesz.Azért nem olyan hülyék a világ politikusai(bár az ifjabbik Bush...).
2012. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Azok, akik ilyenekben hisznek azt is elhinnék, hogy valójában a zsidók reptoidok, akik csak az egydolláros bankjegyekből tudják a megfelelő táplálékot kivonni.
2012. jan. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 3. világháború 2001 óta tart. Ürügye a 9/11, oka az olaj. Egy különbség van a korábbi két világháborúhoz képest: ez nem (főleg) Európában zajlik. De ugyanúgy: szépen lassan az országok nagy része beszállt valamilyen módon.
2012. jan. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, az a kemény, hogy az utolsó mondja jól. Illetve annyit helyesbítenék, hogy nem elsősorban az a különbség, h nem Európában zajlik, hanem, hogy nem nyíltan zajlik, és nem háborúnak hívják...de amúgy találó megfogalmazás, nagyon!
2012. jan. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%

Csatlakozom a két józan utolsóhoz, bár én azt mondatam volna, hogy keményen a mostani FACEBOOK forrdalamak óta kezdődött el, de ha jól belegondolok, akkor valóban 2001-ben kezdte el az agresszor szövetség az összes "nem baráti" ország kikészítését, lenullázását. Ha jól belegondolunk ez a szisztéma már a II. VH végével elkezdődött Japán atombomba, azután elkezdődött, Izrael, Arab országok, Kuba, Vietnám, Afganisztán, Irak, Elefántcsontpart, Észak-Korea és most a sunyi facebook forradalmak, amikor minden új-világrendre "veszélyes" ország kormányát vagy vezetőjét megdöntik vagy kinyírják!


Csak a hülye nem látja, vagy az, akik azért kapják a fizetésüket, hogy mindenkit sötétségbe tartsanak, mint az itt hivatásos NBH-s kérdésfeltevő és az össze többi süket és vak követője, akik igazat adnak neki jó mélyre benyalós és átlátszó formában!

Persze nem lepődnék meg, ha egyazon felhasználó 3 néven saját magának adna igazat, mert ennyi hülye és naiv egyszerre, egy kupacban szerintem nem létezhet még Magyarországon sem!


Gratulálok a két utolsó tisztánlátásához!

2012. jan. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem is tudtam h már évek óta világháború van, ez jó. :D

Az USA szinte mindig háborúzik, tehát ez alapján a koreai meg a vietnami háború is "világháború" volt?

Utolsó három menjetek inkább építsetek atombunkert, ha netezésre fecsérlitek az időtöket nem lesztek időben kész.

2012. jan. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2012. jan. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!