Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha kitör az Irán-Izraeli...

Ha kitör az Irán-Izraeli háború akkor ez mennyire érinti majd hazánkat?

Figyelt kérdés

Oké, sokan írták, hogy az Oroszok meg a Kínaiak is velük lennének.

Ez mennyire igaz? Mert úgy tudom hogy Kínát csak gazdasági kapcsolatok fűzik Iránhoz, ezért annyira fontos.

Az oroszoknak mi a véleménye a teheráni rezsimről?



Magyarországot azért hozom szóba, mert sokan azt mondják hogy " egy köpésre vannak az oroszok " stb. De Oroszország miért háborúzna 10-15 olyan NATO tagországgal, amelyeknek (a NATo-t leszámítva) semmi közük Iránhoz?

Pl : Magyarország, Lengyelország, Litvánia stb....


Magyarországnak csak békefenntartókat kellene küldenie nem?


Tudom van 100 ilyen kérdés, csak valahogy nem tiszta.


2012. jan. 17. 13:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
49%

Jah, mert egy izraeli(!!!)-iráni konfliktusnál ne említsem meg a zsidókat? Ne legyél már ennyire hülye. Nem azért említem meg őket mert "zsidózok", hanem mert részesei a konfliktusnak.


Számodra már az, hogy megemlítettem, hogy háborút akartak provokálni 2008-ban, már az összeesküvés-elmélet. Rendkívül objektív ember lehetsz, még azokat információkat sem adtam meg, ami alapján ezeket állítom. Ismét csak leborulok a szellemi képességeid előtt.

2012. jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
22%

[link]


Azok számára adok forrást, akik képesek objektíven gondolkodni és új információt befogadni, olyanokat, amik a fősodratú médiából kimaradtak.

2012. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
27%

Borulj le nyugodtan, mivel a tiéd előtt csak összeesni lehet a röhögéstől. Minden kérdésedben, válaszodban ott a zsidózás, te még a Piroska és Farkasból is azt hoznád ki hogy egy cionista összeesküvés volt. Nem unod még??


A legszebb az egészben, hogy kevés arrogánsabb ember van az oldalon rajtad kívül. A wikipédiás kalandod nagyon jól példázza ezt:)

2012. jan. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
62%

Aki nem tud angolul, az előző nagyvonalakban:


Az egyre növekvő feszültség közepette bejelentett, időben egybeeső két hadgyakorlat kísértetiesen emlékeztet a Bush kormány idején tervezett akcióra, melynek során két ál-iráni járőrhajó támadott volna meg egy amerikai hadihajót, ürügyet szolgáltatva a támadásra.


2008. januárban az amerikai kormány bejelentette, hogy perceken múlt egy iráni járőrhajók elleni támadás elrendelése, mert a kormány információi szerint az iráni hajók közötti kommunikáció arra engedett következtetni, hogy azok egy amerikai hadihajót készülnek megtámadni.


A kormány szerint az iráni hajók a következő üzenetet adták le: „Felétek jövök. Néhány percen belül fel fogtok robbanni.” A tűzparancsot elvileg az utolsó percben vonták vissza, miközben az iráni hajók távolodni kezdtek.

2012. jan. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Oroszországnak szerintem 8józan ésszel gondolkodva) nem érné meg 10-15 frontos háborút vívni 10-15 európai állam ellen, amiknek az ügybe nincs és nem is volt beleszólásuk.

pl Magyarország


Akkor tehát olajárak stb, gázárak ?

Magyarországnak meg a NATO miatt békefenntartókat újra ki kell küldenie?

2012. jan. 17. 15:40
 16/33 anonim ***** válasza:
32%
Amennyiben elérik, hogy úgy állítják be, hogy perzsák támadtak az amerikaikra, akkor a NATO tagországoknak mennie kell, igen.
2012. jan. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Mert hallottam már más hülyeségeket is, hogy "besoroznak mindenkit" stb. Mivel ezeknek az országoknak mint pl Magyarország, vagy Lengyelország, Litvánia, Lettország stb. semmi közük sincs Iránhoz így ez képtelenség. Vagyis józan ésszel gondolkodva.


Amúgy olvastam egy cikkben hogy Európa megszenvedné mert elzárnák az olajat.

2012. jan. 17. 15:47
 18/33 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy a NATO-nak mennie kell...már Szíria és Irán között is feszült a viszony.

Bár remélem Magyarország amennyire tud, semleges marad, mert semmi közünk hozzájuk, ahogy a többi Közép és Kelet Európai országnak se.

2012. jan. 17. 15:50
 19/33 anonim ***** válasza:
47%
Mondom, ha az lesz az elfogadott álláspont, hogy irániak támadtak amerikaiakra (lényegtelen, hogy így történt-e valójában), akkor a NATO adott cikkelye alapján a NATO többi tagországának köteles megvédenie a megtámadott tagországot, emiatt kell nekünk is menni. Emiatt vagyunk Afganisztánban is. Besorozni akkor fognak ha konfliktus kiszélesedik és világháború lesz belőle.
2012. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Nem akkor sorozhatnak be ha Mo.-t közvetlenül érinti a támadás? Mert őszintén szólva Oroszo.-nak és Iránnak nagyobb ellensége az USA mint az EU.

A kérdés, mit értesz világháború alatt....ha becsatlakozik Oroszo. meg Kína attól még nem világháború.

Magyarországot meg senki nem akarja megámadni, de javíts ki ha tévedek....


Amúgy más ember válaszára is kíváncsi vagyok, nem csak Gondolkozóóó-ra......

2012. jan. 17. 16:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!