Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért létezik még mindig a...

Miért létezik még mindig a Holland Antillák?

Figyelt kérdés
2008 decemberében fel kellett volna bomlania ennek a területnek, mégsem történt meg mind a mai napig. Mi az oka?
2009. máj. 28. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

2008 decemberében fejeződtek be a tárgyalások, amelyen megállapodtak, hogy 2010-ig lesznek majd önállóak.


"2008. december 15-én véget értek a tárgyalások az Antillák körül. Ennek eredményeképpen 2010-ig felbomlik a terület. Két új társult állama lesz a Holland Királyságnak Curaçao és Sint Maarten. Bonaire, Saba és Sint Eustatius szigetei Hollandia közvetlen részeivé válnak, különleges önkormányzatként (bijzondere gemeente), hasonló önkormányzati felépítéssel, mint az anyaországban. A három sziget indíthat majd jelölteket a holland és az Európai Uniós választásokon. Az euró használatára nem kötelezi a szigeteket, továbbra is a saját forintot használhatják. A három sziget közös elnevezése Királysági-szigetek (Koninkrijkseilanden). Képviselőt küldhetnek a holland parlamentbe, és szigetenként egy-egy minisztert a holland kormányzatba. Nem válnak EU-s állampolgárrá, de bizonyos jogokat gyakorolhatnak mint holland állampolgárok. A forintot felválthatja az amerikai dollár"


wikipedia

2009. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondolod, hogy ez nem tudtam? Azt kérdezem, hogy miért van az elhúzódás? Mi az oka?
2009. máj. 28. 13:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyit fűznék hozzá, hogy:


Érts: Nem függetlenek, hanem kapnak "megyei" jogot. Magában életképtelen lenne.

2009. okt. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

előző vagyok, most láttam a kommentet.


A politika nem siet, nyilván valamelyik fél húzta az időt, hogy jobb feltételeket kapjon.

2009. okt. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!