Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehetne megszüntetni a...

Hogy lehetne megszüntetni a mexikói drogkartellek háborúit, felszámolni ezt az egész öldöklést? Mi erre a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 17. 17:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
A legegyszerűbb módszer, hogy legalizálják a drogokat. Nincs többé mivel kereskedni, meg is szűnnek az ilyen "intézmények". Az ostoba emberek pedig legálisan halálra mérgezik magukat, az okosak túlélik. Evolúció elmélet ismét továbbélhet, Szupi! Csak ezzel nem ért senki egyet, mert senki nem akarja a gyerekét ilyen veszélynek kitenni, hogyha esetleg bekerülne egy ilyen társaságba. Dehát ez van.
2012. ápr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Amit páran már arrafelé felvetettek.

Ideiglenes legalizálni a drogot és adóztatni arrafelé!

Most mindenkinek küzdenie kell ellene de mindenkit lepénzelnek.

Ha legális lenne akkor iszonyat mennyiségű turista legálisan keresné és talán lehetne rá építeni.

Vagy legalábbis a legalizálás miatt kevesebb bűnöző tudna vele pénzt keresni és még az adóbevétel is nőne!

Hollandoknál is a drogfogyasztás vagy 70%-a külföldi.

2012. ápr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Ja és én nem élek a drogokkal de Hollandia nem épp egy lepukkant és szegény ország pedig legális a könnyű drog. Szóval nem hiszem hogy ez befolyásolná a fejlettséget. A szegény ország nem lesz azért gazdagabb mert kevesebben szívnak füves cigit és a gazdag ország se omlik össze ha legális lesz a fű.
2012. ápr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én is úgy vélem, talán legalizációval visszább lehetne venni, persze ennek is sok veszélye van, de talán nem ölnének naponta halomra embereket.
2012. ápr. 17. 18:03
 5/17 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom.

A legalizálás nem lenne megoldás, mert az még több halált okozna. Nem az emberek ölnék egymást, hanem a durva drogok. Ott ugyanis nem marijuanával kereskednek, a kokainban, heroinban és a hasonló "okosságokban" van az igazi pénz. Ha ezeket legalizálnák, akkor nem hiszem, hogy csökkenne a halálesetek száma...

Ha meg csak a füvet legalizálnák, nem oldana meg semmit, mert a többi drog kereskedése ugyanúgy megmaradna.


Azt még hozzátenném, hogy Hollandia nem a kvázi-legális marijuana fogyasztás miatt olyan gazdag, amilyen.

2012. ápr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


# 5 : Az öldöklés felszámolása volt a kérdés, nem a halálozások csökkentése. És ezt fejtettem ki, hogy legalább nem ártatlanok halnak meg, hanem csakis olyanok, akik magukat teszik tönkre.


Mondjuk ha belegondolok, a drog hatása alatt sokkal nagyobb károkat tudnak okozni az emberek (lásd a buci ügyét). Ettől függetlenül a kérdésre válaszoltam és ez volt a feladatom, mint válaszoló. Így nem értem, hogy mit hibáztam. :/

2012. ápr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ötös vagyok.

Nem hibáztál, elmondtad a véleményed.

Én is elmondtam a véleményem.

Bocs, hogy félreértelmeztem a kérdést.

Akkor új választ adok. Ha azt akarjuk, hogy ne öldököljék egymást, akkor öljünk meg mindenkit, és nem lesz több drogháború Mexikóban...

2012. ápr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
21:22 semmit nem hibáztál, én is arra gondoltam, amire Te!
2012. ápr. 17. 21:32
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az a kérdés, hogy a fű és a többi könnyű drog tényleges alternatívája e a kemény drogoknak. Erre szerintem a válasz az, hogy nem. Magyarán a könnyű drogok legalizálása annyit eredményezne, hogy beépülne a társadalomba a fű úgy, mint mondjuk a pálinka:)
2012. ápr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Granulátum ***** válasza:

De ők az USA felé irányuló szállítmányokra hajtanak, hogy ők adják el.


Tehát tegyék az USÁ-ban legálissá a drogokat.

2012. ápr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!