Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jimmy Carter volt amerikai...

Jimmy Carter volt amerikai elnök, más politikusok és politikai szakértők és professzorok ostoba összeesküvés-elmélet hívők, mert szerintük zsidó lobby irányítja az USA-t?

Figyelt kérdés

John J. Mearsheimer (University of Chicago) és Stephen M. Walt (Harvard University, Kennedy School of Government) professzorok az amerikai zsidó lobby negatív befolyással van az amerikai külpolitikára, mert az USA érdekeit az izraeli érdekeknek rendeli alá, és jóvátehetetlenül megrontja az USA viszonyát az arab államokkal. „Emellett, a lobby kampánya, hogy elfojtsa a vitát Izraelről nem egészséges a demokráciára nézve. A kételkedők elhallgattatása feketelisták gyártásával és bojkottal – vagy annak sugalmazásával, hogy a bírálók antiszemiták – sérti a nyílt vita elvét, amelytől a demokrácia léte függ. Az USA Kongresszusának képtelensége, hogy valódi vitát folytasson ezekről a létfontosságú ügyekről megbénítja a teljes demokratikus eszmecsere folyamatát. Izrael támogatói szabadon kell, hogy előadhassák ügyüket, de a velük egyet nem értőknek is lehetőséget kell teremteni a kifogásaik ismertetésére. Sőt, azoknak, akik hisznek a szólásszabadságban és a fontos közérdekű ügyek nyílt megvitatásának szükségességében, határozottan el kell utasítaniuk a viták elfojtását megfélemlítés által.”


Jimmy Carter volt amerikai elnök Palestine Peace Not Apartheid (Palesztina, Apartheid helyett béke) című, Izraelnek a palesztin területen folytatott politikáját bíráló könyv szerzője, a Los Angeles Timesban megjelent publicisztikájában azt írja:


„A Palesztinát és a izraeli békéhez vezető utat érintő számos vitás kérdésben intenzív vita folyik a világ számos országában és Izraelen belül is – az Egyesült Államokban viszont nem. Az utóbbi harminc évben tanúja voltam és magam is megtapasztaltam, milyen korlátok akadályozzák az ezzel kapcsolatos szabad, kiegyensúlyozott vitát. Az ok, amiért vonakodnak kritizálni az izraeli kormány politikáját, az American-Israel Political Action Committee rendkívül sikeres lobbitevékenysége és az, hogy hiányoznak kiemelkedő kritikusok a másik oldalon. […] Amit még nehezebb megérteni, az az, hogy a nagyobb hetilapok és magazinok publicisztikái ugyanilyen önmérsékletet tanúsítanak a témában, ami élesen szembenáll a levelezési rovatukba a Szentföldről érkező határozott véleményekkel.



2012. máj. 14. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
21%

mi a kérdés?

avagy: mivan?

kevesebb több lett volna, nem?

2012. máj. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
Jó de ebben hol az elmélet? Mert maga az összeesküvés az tény.
2012. máj. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 yossarian44 ***** válasza:
77%
Te hányszor fogod még átfogalmazni ugyanazt a kérdést?
2012. máj. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Jimmy Carter jobban tette volna, ha nem hagyja benne a sahot a szarban. Most jobb lenne mindenkinek.
2012. máj. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"John J. Mearsheimer (University of Chicago) és Stephen M. Walt (Harvard University, Kennedy School of Government) professzorok az amerikai zsidó lobby negatív befolyással van az amerikai külpolitikára,"


Befolyással van az USA külpolitikájára =/= irányítja az USA-t.


Szövegértés. Magyar nyelv alap-, de inkább középfokon. Elemi logikai képességek. Egyelőre ezek hiányoznak nálad, majd ha megszerezted őket, részt tudsz venni politikai vitákban.


Egyébként 6,5 millió zsidó él az USA-ban, több, mint Izraelben. Ők is szavaznak a választáson, szóval ne csodálkozz, ha az amerikai elnökjelöltek nem akarnak a két szép szemedért keresztbe tenni nekik.

2012. máj. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért írnak ilyen stílusban a többiek, a téma engem is érdekel. Sajnos ez az egész nem csak az USÁra, de ránk is hatással van.

A probléma nem fog megszűnni, a médiamogulok-tőkések-trilliomosk valóban zömében zsidók..


Egyébként a magyar médiában is ugyanez a helyzet, a mi médiumaink is ilyen kezekben vannak, a politikusaink köze megkötve, a gazdaságunk kiszolgáltatva.. meg sem tudom számolni, hányszor láttam neten vagy külföldi médiumokban olyan híreket, amik nálunk meg sem jelentek, mind-mind Izraelhez kapcsolódó ügyben..


Múltkor hasra estem, mikor hallottam, hogy a főrabbinak állítólag beszólt valaki az utcán, Áder meg másnap (!) személyesen ment bocsánatot kérni.

Nyilván ha ez a ref. vagy kat. vezetőséggel történt volna, semmit nem szól vagy maximum egy héten belül felhívja udvariasságból.

De a rabbihoz már másnap elmegy tiszteletlátogatásra..


Medgyessy rég kiárulta a fél országot a francia zs..knak,a gazdaságunk és a média külső kezekben van..

2012. aug. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2012. aug. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!