Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Azt tudjatok hogy a legtobb...

Tarak kérdése:

Azt tudjatok hogy a legtobb arab orszag (majdnem az osszes) nem kedveli a perzsa macska Irant?

Figyelt kérdés
Nem vagyok zsidoberenc, se Izrael parti azonban jobban szeretem az arabokat-es egy eros, atombombaval rendelkezo Iran nem kedvez az arab vilag erossegenek. Pl. Iran kiprobalja sajatitani a Perzsa oblot(ami mellesleg Arab obol.) Az Arab Liga pl. tobbszor felszolalt az irani rezsim ellen, ill ruhelli oket. Sajat velemenyem szerint Szaddam jobb ha eletben marad, akkor nem erosodik meg a nyavogo perzsa macska ill. az irak-irani haboruban se volt tul eros Iran. A kovetkezo haboruban az Arab Liga, ill. Pakisztan is az USA-val lesz.

2012. jún. 7. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Pakisztán nem lesz az USA-val, most kötöttek közös olaj-mittoménmi szerződést, sőt a pakisztáni miniszterelnök nyíltan kijelentette, hogy ellenzi az Irán elleni szankciókat (amúgy is ha Pakisztánnak nem lenne atombombája, az USA már rég megtalálta volna a módját, hogy lerohanja). Azt sem lehet ilyen egyértelműen kijelenteni, hogy az arabok utálják Iránt. A síiták kifejezetten védelmezőjüknek tekintik (Irak, a szíriai vezető elit, a libanoni Hezbollah), a szunniták már ezért eleve utálják őket (Szaúd-Arábia, EAE, Kuvait, Katar), ők tényleg az USA-val lennének egy háborúban, de a síiták Iránhoz fűződő kapcsolatai miatt ugyancsak elszabadulna a pokol a Közel-Keleten (még a mostaninál is jobban). Egyébként milyen ironikus: amikor Izrael az irak-iráni háborúban Iránt segítette hadianyaggal, akkor a perzsák egy szóval se mondták, hogy nem kell, most meg jár a pofájuk. No commment.
2012. jún. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az irak iráni háború nem most volt azóta sokat fejlődött Irán nézd csak meg.Ja és ha lesz vagy már van atomfegyvere akkor azért mások lesznek a játékszabályok.nekem egyébként szimpatikus Ahmadinezsád nem tudom mi bajod vele ? igazából érdekes és igaz dolgokról szokott felszólalni egy igazi vezér, lehet kicsit fanatista sőt nagyon de ki meri mondani az igazat mindenben, nem tartják rettegésben.Egy igazi vezető ki mondja az igazat csak hát ilyet Európában Usában ne is keress.
2012. jún. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nekem nem a vezetokkel van bajom, azzal se hogy siita. Nekem az tok mindegy, az is tetszik hogy Izraelnek ellentmond. Azonban jobb lenne ha EZT EGY ARAB VEZETO tenne meg, illetve egy arab orszag lenne olyan eros katonailag-bar gazdasagilag Szaud Arabia erosebb- mint Iran. Ezert is mondtam hogy jobb lett volna ha Szaddam eletben marad, Iran most nem nyavogna annyit, es lenne egy katonailag eros arab orszag. pl. Egyiptom szinten elkezdhetne a haderore koncentralni.
2012. jún. 7. 20:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyiptomnak most épp elég baja van amivel foglalkozzon a haderőn kívül is.


Ha lenne egy arab katonai nagyhatalom, az mivel lenne jobb mint egy atomfegyverrel rendelkező Irán? Semmivel, csak esetleg átvenné Irán helyét a szájalásban.

2012. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. "Ahmadinezsád .. ki meri mondani az igazat mindenben, nem tartják rettegésben."

Ki meri mondani, azaz szajkozza azt, amit az ajatollach mond, egyebkent becsinal a nadragjaba, az ajatollach ugy alazza meg, ahogy neki tetszik, lsd. beszamoltatas a parlament elott.


2. Nemzetkozi politika szempontjabol nem lehet a Kozel Kelet semelyik orszagat sem KULON vizsgalni,(pld MO, Nemetorszag, Romania, stb. kulpolitikajat sem lehet az EU-tol fuggetleniteni).

Nemzetkozileg pedig egyertelmu, hogy az iszlam allamok kozott hatalmi harc folyik. Idonkent egy-egy orszag megprobalja a sajat vezetese ala osszegyujteni a tobbieket. Ilyen volt Nasszer Egyiptoma, Szaddam Irakja, es most Iran probalkozik ezzel (meg Torokorszag). A tobbieknek ez azonban altalaban nem erdeke, lsd. Irak-Iran haborujat. Akkor Irak volt a kezdemenyezo, most fordult a kocka.


3. HA Irannak lenne atombombaja, akkor az nem CSAK azt jelentene, hogy Iran az Arab Obol ellenorzesevel kezben tartana az olaj arat es vidaman zsarolna vele a vilagot, es nem csak azt jelentene, hogy a vilag terrorizmusanak atomernyot biztositana. Az irani atombombanak az is a kovetkezmenye lenne, hogy az osszes tobbi muzulman orszag mindent megtenne azert, hogy o is szerezzen maganak - es nem Izrael miatt, hanem az Irannal szembeni vedekezes celjabol. Csakhat ki tudja, ezekneka rezsimeknek a kezeben mi tortenne az atommal.

2012. jún. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a versenyzes mar hamarabb meg kellett induljon, mert Pakisztannak van nuklearis fegyvere(amit feltehetoleg majd a 3.vilaghaboruban-ha lesz-India ellen fog hasznalni).
2012. jún. 8. 07:29
 7/8 A kérdező kommentje:
a kutya itt azert van elasva, mert egy eros Iran=arab vilag gyenguleset okozza(inkabb az azsiai, de lehet eszak afrikai orszagokra is kihatassal) van. Arab-perzsa ellentet pedig mindig lesz.
2012. jún. 9. 02:07
 8/8 anonim válasza:
Én nagyon szeretem Iránt és a Perzsákat. Az arabokat is kedvelem. Irán törekvései nagyon jó irányba tartanak. Hidd el, hogy az egész világ hálás lesz egyszer Neki. Izrael nem tudom mire fel húzgálja a Perzsa Tigris bajszát. Izraelnek 300-nál is több atombombája van. A békés Izrael, ebben a pillanatban amikor ezt írom, a Gázai övezetben Arab Gyerekeket gyilkol. (Hamar elfelejtette a "holokausztot"). Ugyanakkor Irán nem indított háborút, csak védekezett minden esetben.
2012. nov. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!