Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért pont törököket telepítet...

Miért pont törököket telepítettek be Németországba?

Figyelt kérdés
Az én tippem az, hogy Törökország USA barát ország, illetve ott nagy lakosság volt, és nem pusztított háború sem.

2012. júl. 22. 08:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem TELEPITETT törököket Németországba, a törökök mentek oda vendégmunkásnak (ugyanúgy, mint most a magyarok), és sokan ott is ragadtak.


Semmi köze sincs sem az USA-hoz, sem a háborúkhoz - elvégre a mostani magyarokat sem az USA küldi Németországba...

2012. júl. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sok más nép is ment. Olaszok, szerbek, horvátok, portugálok is dolgoztak Németországban. Csak a nagy részük hazament néhány év után, de azért a szerbek és horvátok egy része ott maradt. Törökökből maradt ott sok, mert nekik nem nagyon volt hova hazamenniük, ugyanis sokana "török" nem törökök, csak török állampolgárok. Északon sok kurd lakik, ők még véletlenül sem mennének vissza.
2012. júl. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Németország hívta a vendégmunkásokat a 60-as, 70-es években, mert munkaerőhiány volt, és nem csak törököket, hanem olaszokat, délszlávokat stb. is.
2012. júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Németország gazdasága jelen pillanatban összeomlana a vendégmunkások nélkül.Minden olyan munkát,amit a német nem csinálna meg,auslanderekkel végeztetnek.Abban talán hibázott,hogy nem igazán ellenőrizte a bevándorlók létszámát az NSZK időszakban.
2012. júl. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"Németország gazdasága jelen pillanatban összeomlana a vendégmunkások nélkül.Minden olyan munkát,amit a német nem csinálna meg,auslanderekkel végeztetnek.Abban talán hibázott,hogy nem igazán ellenőrizte a bevándorlók létszámát az NSZK időszakban."


EBBEN több hiba is van.

1. Ma is NSZK az állam neve, tehát olyan nincs, hogy az NSZK idöszakában - ugyanis az nem múltbeli állapot.

2. Németország gazdasága egyáltalán nem omlana össze a külföldiek nélkül, csak a német közti munkanélküliség csökkenne jelentösen.

3. Az hülyeség, hogy a németek bizonyos munkákat nem AKARNAK megcsinálni - csak a vendégmunkások sokkal olcsóbban végzik el, mert a legtöbbnek a családja nem ott él, igy nekik jóval kevesebb kell amegélhetéshez.

2012. júl. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Én dolgoztam Németországban 3-évet kamion sofőrként.És te?Szerintem az NSZK-t mindenki értette rajtad kívül.Még a kamionos melónál sem vállalta a német a többhetes kint létet.
2012. júl. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Én itt élek Németországban, úgyhogy jobban tudom, mi van itt, mint te.
2012. júl. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Én hála isten már nem,azóta saját kocsikkal dolgozom a hazámba.Auslanderként soha többé nem szeretnék élni.Mondjuk német üzleti partnereim vannak,ezért van fogalmam az ottani helyzetről.
2012. júl. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5-8-ig. Ez nem vitafórum. :)
2016. ápr. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!