Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németországban még mindig...

Németországban még mindig bent lehet az a bizonyos NÁCI eszme, amit a Hitleri időszakban lehetett látni rajtuk?

Figyelt kérdés
Hétvégén néztünk egy II.Világháborús filmet,és elborzadtunk,hogy milyen kegyetlenséggel lőttek le a németek tucatnyi vagy akár több száz foglyot,civilt holott már megadták magukat.Szóval ez a fajta brutalitás még mindig ott lappanghat a Német társadalomba?Vagy ez teljesen ki van törölve náluk? Mit gondoltok?

2012. júl. 25. 07:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mentalitás csak egyes németekben volt meg. De megvolt a magyarokban is. Pl. az újvidéki vérengzés, vagy Csatári esete.

Nem nemzetfüggő,hanem egyes embereké.

A mai németek nem brutálisak.

2012. júl. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Az elsönek igaza van, másrészt meg a filmekben azért erösen dramatizálnak, rengeteg túlzással tarkitva. Mellékesen a háborúkban egyetlen csapat sem a jószivüségéröl volt hires, hanem elég eröszakosak és kegyetlenek voltak, csak a másik oldalt nem mutatják a filmekben, mert nem az a cél.


AKkor se ez volt a megszokott, és ma sem az.

2012. júl. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen valóban a vörös hadsereg is brutális volt,de amikor láttuk pl a Nat Geo-n egy dokumentum filmet és abban az volt,hogy egy nagy gödör szélén több száz foglyot felállítottak és lelőttek a Németek (És eredeti felvétel volt..) az eléggé durva volt és nem is értem honnan jött ez a fajta brutalitás! Én még egy kutyát sem mernék lelőni,nem ám egy olyant akit nem is ismerek pláne nem is tett ellenem semmit...Szóval :( Elég szörnyű!
2012. júl. 25. 07:57
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

ha megnézel egy ilyen filmet, tudnod kell, hogy ez csak egy apró szelet. FŐleg, mert a háború utáni, ezzel kapcsolatos filmek 98%-át direkt azért csinálták, h sátánoknak írják le őket. Arról sajnos nincs film, amit mások, pl a szovjetek csináltak. Például Budapest feldúlása, szabadrablás, rombolás, tömeges erőszakok nők ellen.... Vagy épp a saját visszavonuló katonáik lemészárlása, igaz ez pl az ELlenség a kapuknál-ban is bennevan.


De ott van a Schindler Listája. Remek film, de nagy része mese. Nem dokumentumfilm, hanem a hangulatra hat. Az már abban sincs benne, hog Schindler egy alkoholista, pénzsóvár nőcsábász volt. Nem volt humanista, csak minél több pénzt akart kisajtolni, amit az olcsón/ingyen foglalkoztatott zsidó munkások által ért el. Spielberg is zsidó, tehát érhető a cukormázas tálalás, és hogy random embereket lőnek le az SS tagjai.


45 után Németo MINDENT megtett, hogy nehogy előjöjjön a múlt. A legkisebb nemzeti megmozdulás már neonáci. A cserkészeik is inkább viccre hajaznak, mert nehogy az SA-ra hasonlítsanak...

2012. júl. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Sajnos a Szovjetekről hallottam én is mit műveltek...a nőket tényleg bántották :( De ez volt pl a vietnámi háborúban is,ahol az Amerikaiak rendre bántották a nőket...

Lehet sok mindent nem úgy adnak vissza a filmek ahogy az megtörtént de ha én akkoriban Német katona lettem volna akkor nem tudom mivel lehetett volna úgy manipulálni az agyamat,hogy amit teszünk az jó! Mert nem volt jó,ez biztos!

2012. júl. 25. 08:10
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Az NSDAP a kor legjobb propagandagépezetét irányította, profi filmes, kommunikációs szakemberekkel, szakértőkkel. Hitler a legjobb szónok volt, magasan jobb, mint a kor más vezetője. Ma is könnyű manipulálni az embereket, nem hogy a harmincas években, a két háború között, ahol internet semmi, de még tévé is alig.
2012. júl. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
érdekesség, hogy az oroszok azt is bénán csinálták. Ott volt például az, mikor mindenki fasiszta lett, például a Finnek is, akiket épp megtámadtak, csak az sem jött be. Nem véletlen, hogy mai napig fasisztákról beszélnek, az még az ottani beidegződésből ered, pedig fasiszták már nincsenek kb. Mussolini halála óta. Mert nem volt jó, hogy a nemzetiszocializmusban ott van a szocializmus.
2012. júl. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%

Pár dolgot érdemes megjegyezni.

Egyrészt minden emberben benne van ez a fajta brutalitás. Ezt az amerikai börtönkisérlet vagy az áramos kisérlet is bizonyítja(meg még rengeteg másik).

Az meg hogy rengeteg szélsőjobbos és náci szellemiségű magyar még most is azt bizonygatja hogy nem is csináltak a németek semmit és a dokumentumfelvétel amit láttál valami titkos zsidó összeesküvés hamisítványa! Szóval ne hidd hogy ez a mentalitás ma nincs jelen és nem élhetjük újra azt amit a fílmen láttál!


Másrészt Hitlert elenyésző többséggel választották meg és jutott hatalomra. Vagyis rengeteg német még így sem vette be amit mondott de sokakat a demagóg eszméi meggyőztek. Aztán meg aki nem azt tette amit mond azt elvitték és talán sose jött vissza... A "gazdasági csoda" meg hitelek, országok és emberek kifosztása árán volt lehetséges. Ha nincs a háború, területfoglalások és zsidó vagyonelkobzás akkor 45-re csődbe jutnak és mélyebb válságba kerülnek mint 29-ben valaha is voltak!!



Szóval nem csak a németekben van ez benne hanem minden emberben. Csak a németekből hozták elő!

Ezért nem szabad a szélsőségeket ma sem engednünk mert nem lenne jó még egy brutális háború és öldöklés...


Ja és igen, az oroszok ugyan ilyenek voltak. De a magyarok sem voltak kiscserkészek...

2012. júl. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

A Magyarok sem voltak kiscserkészek???? Ezt mire érted?

Amúgy most is elég nagy feszültség van az emberekben...de egy újabb háborúval szerintem végünk lenne mint botnak..

2012. júl. 25. 08:31
 10/22 anonim ***** válasza:
Olyan mértékben, amelyről te beszélsz, nem! Viszont nemrég olvastam egy amerikai tanulmányt, amelyben az állt, hogy az amerikaiak után a németek érzik magukat "felsőbbrendűnek" a többi népnél.
2012. júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!