Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért lehetek német érzelmű?

Miért lehetek német érzelmű?

Figyelt kérdés

Valahogy én németnek érzem magam. Úgy gondolom, a német népnek nem szabad lehanyatlania, meg kell tartania a vezető szerepet Európában, hiszen csak egy ilyen erős nagyhatalom tudja azt megtenni, hogy Európa ne süllyedjen el.

A németekkel együtt érző vagyok, fociban is a nationalelfnek drukkolok. Úgy gondolom, a német népet számos megrázkódtatás érte, amiről nem tehet, de mivel erősek, így csak erősebbé váltak a dolgoktól.

A mentalitásuk, kitartásuk is nagyon tetszik, szimpatikus, és közel áll hozzám.

"Szeretem" is a németeket, és elég sok német külsős dolgot "örököltem".


Most nem a leszólásokra vagyok kíváncsi, de mitől lehet ez? Lehet valamiféle germán gén, vagy miért?



2012. aug. 2. 20:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Lelki okai vannak.Csalódtál a magyar népben, ezért kerestél másikat, amihez kötődsz.
2012. aug. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

lehet igazad van.

Egyébként már ott tartok, hogy pár év múlva szeretnék kimenni, és célom az állampolgárság megszerzése is. Lehet nem lennék egy "ősnémet" hiszen magyar vagyok, de rendkívül jól be lehet épülni.

2012. aug. 2. 20:15
 3/21 anonim ***** válasza:
52%
Mert ismersz egy olyan kultúrát, népet, ami neked tetszik, ilyen egyszerű. Leszólásokat fogsz itt kapni rendesen, de ne vedd magadra, semmi baj nincs veled személy szerint én szívesebben lennék német, svéd, stb., de hát ez van (most már engem is le fognak szólni/pontozni ;).
2012. aug. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2012. aug. 2. 20:15
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

Én pont így érzem mint te.Én is német származású vagyok.Valahogy olyan vonzóak a német emberek.Olyan szimpatikusak.


Valahogy annyira másak.És ez a másságuk vonzó.

2012. aug. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 rémuralom ***** válasza:
76%

Egész jól haladsz, negyed óra alatt még senki nem anyázott le :)

Hogy egy nép szimpatikus, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy tagjának érzed magad. Persze én nem tudom, mit hogyan érzel, de amit leírtál, abból nekem az jött le, hogy neked tetszik a németek mentalitása, szereted a német válogatottat, és nincs ellenedre, hogy Németország legyen Európa vezető nagyhatalma, és pont. Ez (kis túlzással persze) körül-belül olyan, mintha arabnak gondolnád magad, mert olvastad a Koránt és jobban magadénak érzed, mint a Bibliát.

Hogy Németországban akarsz élni, önmagában az sem jelent semmit. Mondjuk, ha az anyagi szempontok e kérdésben sokadrangúak számodra, és valóban azért szeretnél oda költözni elsősorban, mert szereted a németeket és szeretnél közéjük tartozni, az már egy más kérdés, amelyet én nem tudok megítélni, mert, mint mondtam, fogalmam sincs, milyen érzelmek fűznek valójában a németekhez.

2012. aug. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
31%
Mert német vagy.
2012. aug. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

nem a megélhetés meg a fizetés miatt mennék ki, hanem mert ott szeretnék élni, úgy érzem ők az én népem, akikkel együtt élhetek, szeretem őket.

Amúgy állítólag Ausztriában magasabbak a bérek, meg a színvonal is, meg lehet h egy német nyelvű nép, de természetesen csakis Németországba mennék. Egy napon ha ez valóra válik, büszke leszek arra, hogy német vagyok.

2012. aug. 2. 20:29
 9/21 anonim ***** válasza:
21%

én is jobban szeretek kinn lenni. Jobb a fizu és kedvesebbek az emberek (húgomnak mindent adtak komplett gyerekszobabútort ruhákat stb.) itthon mit kapunk ingyen még köszönést sem. Csak nekem a nyelv nem igen megy -valaki korrepetálhatna :P

Nagyon messze nem laknék inkább a határ mentén, mert honvágyam lenne (húgomék messze laknak és nagyon hiányoznak!).

2012. aug. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
40%

Mintha en irtam volna. :)

Bar bennem semmi nemet nincs, imadom öket. Most jöttem haza egy ev utan, tervezek visszamenni, ahogy csak tudok, ott szeretnek elni. Szeretnek en is allampolgar lenni, nemet ferjet, nemet gyerekeket. Ez van. :)

2012. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!