Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyek azok az EU-tagállamok,...

Melyek azok az EU-tagállamok, amelyek a leginkább támogatnák az Európai Egyesült Államok létrejöttét?

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
németeknek érdekük, osztrákoknak hasznos ...
2012. okt. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Csak a német politikusok támogatják, a szavazók többsége nem.

A németek is unják már, hogy minden bajba jutott EU tagállamot nekik kell kisegíteni.


Sőt még Németországon belül is komoly feszültségek vannak, mert Bajorországtól évi 4 milliárd Eurót vonnak el a volt NDK-s tartományok fejlesztésére.

Emiatt állítólag Bajorország már a függetlenedésen gondolkodik. Hasonló konfliktusok vannak Észak-Olaszországban és Katalóniában.

A francia politikusok is elviekben támogatják, de például ha arról lenne szó, hogy a francia hadsereget, nukleáris fegyverarzenált Brüsszelből irányítsák, abba nem mennének bele.

Tehát demokratikus úton biztosan nem fog megvalósulni az európai föderáció.

2012. okt. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
azt soha nem szabad elfelejteni hogy Németország gazdasági egyensúlya függ a kelet és dél ewurópai államok kifosztásától ... ha ott a fizetéseket eus átlagra hoznák, biztosan csődbe menne németország is!
2012. okt. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek.


Mit értesz az Europai Egyesült Államokon?


Ha akarod akár a mostani formát is hívhatod ennek mert a név nem egy egzakt fogalom...

Mert amerikában is elég nagy az államok önállósága, közös pénznem van de a pénzügyek egy jó része önálló, míg más része közös.


A jogi helyzet ugyan ez. Vannak közös és különálló törvények.


Lehet kicsit szemétnek tartasz a kérdésért de egyáltalán tudo milyen az USA berendezkedése és hogy ahhoz képest mi a különbség itt Europában?


Nem rád vonatkoztatva de a legtöbben(általában a nemzeti érzelműek, így fideszesek és Jobbikosok) fogalmuk sincs mit is takar a fogalom és mi az ami ellen tiltakoznak vagy nem tiltakoznak...


Innentől ninc solyan hogy ki szeretné és ki nem az EEÁ létrejöttét mert maximum az van hogy ki ért egyet a pénzügyi, politikai vagy más harmonizációval, ki mekkora és milyen beleszólást szeretne a közös ügyekbe stb.

2012. okt. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Franciaország, Hollandia, Belgium, Luxemburg, Olaszország, Spanyolország, Ausztria, Németország, Lengyelország, Szlovénia, Szlovákia, Svédország, talán Dánia és Finnország.

Sok helyütt olvastam erről, és sokak szerint a jövőben így fog festeni Európa:


Föderális (mag) EU: Németország, Ausztria, Lengyelország, Szlovákia, Padania (Észak-Olaszország), Katalónia, Vallónia, Flamandia, Dánia, Svédország, Finnország, Észtország, Lettország, Litvánia, Szlovénia és talán Franciaország, ha a bevándorlók nem forgatják fel. Magyarország, Spanyolország, Dél-Olaszország, stb... periféria és ütközőzóna.


Ja és az utolsónak is igaza van: nem mindegy mit értünk föderáción!

2012. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Ne keverjük össze, hogy egyes államok egyes vezetői akarják, vagy az állam polgárai.

Persze, formálisan mindent annak lehet nevezni, aminek csak akarjuk. Nálunk ennek különösen nagy a divatja most. De azért ne feledjük, időnként ez visszaüt. A szavaknak nem véletlenül van jelentésük.


Egyesült államok a nevéből következően azért egyesült, mert egy célja van. Sőt, nagyjából hasonlóan is akar oda jutni. Az európai országoknak lehet, hogy egy távoli célja van, de hasonlóan biztosan nem tud oda jutni, mert annyira különbözik a gazdasága, mentalitása. És egyikben sem igyekszik nagyon hasonulni a másik országhoz. Ezért ennek semmi értelme nem lenne, csak még nagyobb veszekedés. Ez Németországnak a legkevésbé érdeke. Viszont kissé sandán lehet arra gondolni, hogy az erősebb határozza meg a fő irányokat, a többinek pedig az egyesültségből következően muszáj követni. Mert kisebb a mozgástere, mint egy unióban.

Viszont az előbbi okok miatt az uniónak sincsenek meg a feltételei. Görögország felvétele óta, és azóta a dolog csak rosszabbodik. A kellemetlen csak az, hogy ezek a felvételek politikai kényszerből következtek be, és nem természetes folyamat eredményeként. Most meg mindenki issza a levét. És a kapitalizmusban ez így is marad. Ugyanis az ott érvényes törvényszerűségeknek ilyen az eredménye.

2012. okt. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!