Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Egyesült Államokban miért...

Az Egyesült Államokban miért olyan rossz a közbiztonság? A világ leggazdagabb országa, mégis sokkal rosszabb a helyzet, mint nálunk. Az amerikai kultúra erőszakossága miatt?

Figyelt kérdés

Detroit 700 ezres város, mégis évente kétszer annyi embert gyilkolnak meg, mint egész Magyarországon.

De nézzük a gazdag nagyvárosokat:

Los Angeles megye, illetve New York város lakossága is kb. 10 millió, de mindkét városban 3-szor annyi embert gyilkolnak meg évente, mint hazánkban.


2012. okt. 19. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Sokan próbáltak már erre magyarázatot találni. Lásd a Kóla, puska, sültkrumpli című fílmet.


Az biztos hogy a rengeteg fegyver nem sokat segít hogy rend legyen.

Na meg ott az "önbíráskodás" általános dolog. Értsd ez alatt hogy beléjük nevelik hogy aki rád támad vagy bejön a személyes területedre azt lelőheted és kész. A déli államokban még durvább a helyzet.


Europában inkább bíznak a hatóságokban.


Úgy gondolom ez szemléletmód kérdése is. Finneknél is rengeteg fegyver van, mégse öldösik egymást halálra. Ugyanakkor alapvetően igaz hogy ahol több a fegyver ott több a szándékos gyilkosság is(nem önvédelem hanem gyilkosság).

2012. okt. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában a gyilkosságok fele önvédelemből történik, Románia, Ukrajna, Szlovákia, Magyarország mind olyan országok ahol ha lenne legálisan lehetne lőfegyvert tartani, naponta agyonlőnének 5embert minimum, betörések rablásokból adódóan


Itt nálunk a rendőrnek gyakorlatilag semmi joga nincsen, amit fent mondanak a parlament-ben aszerint kell eljárniuk

Fegyvert is csak akkor használhatnak amikor már félig ölik őket? Milyen világot élünk...


Amerikában nem rossz a közbiztonság, viszont ott rendesen agyon verik azt aki nem adja meg magát, vagy akadékoskodik


Ott is van nyomor/gazdagság ez megosztja az embereket és ebből adódik sok balhé

Jobb a biztonság ott, mint itt nálunk, aki félelembe érzi magát, az nyugodtan hordhat fegyvert az utcán magánál

20/F

2012. okt. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam kinn, és egyáltalán nem éreztem rossznak a közbiztonságot. Teljesen nyugodtan mászkáltam sötétedés után is, soha senki nem kötött belém, biztonságban éreztem magam.


Szerintem a szenzációhajhász hírek torz képet adnak a bűnözés alakulásáról, mindig rosszabbnak tüntetik fel a helyzetet, mint amilyen valójában. (Ez nem csak Amerikára igaz amúgy.)

2012. okt. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Amerikában a gyilkosságok fele önvédelemből történik"

Ez biztosan nem igaz. A gyilkosságok nagy része rablás, alvilági leszámolás, bosszú stb.

Csak rendőrből évente 300-at lelőnek az államokban.

Ezen mondjuk biztosan segítene a fegyvertartás szigorítása.

Bár már annyi fegyver van az országban, hogyha betiltanák, akkor is könnyen szereznének a bűnözők.


És az előző is írta, hogy Finnországban, Kanadában is rengeteg lőfegyver van, mégis egy nagyságrenddel jobb a közbiztonság.

2012. okt. 19. 18:45
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Nekünk családi barátaink éltek kint 15 évig New Yorkban(már hazaköltöztek) és ők elmondták hogy el se tudjuk képzelni mennyivel biztonságosabb Budapest!

Őket kétszer rabolták ki pedig minden veszélyes környéket igyekeztek elkerülni.


Azt nem is említve hogy ott a busz nem olyan mint nálunk! Ott csak a szegények utaznak buszon és így veszélyes is. Azért van mindenkinek jogsija mert alapvető hogy van kocsija még a csóróknak is... A többiek meg buszoznak...


Szóval sajnos elég ramaty a közbiztonság arrafelé.

2012. okt. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezért: (ajánlom a "race" alcímet) [link]
2012. okt. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3%
ez egy népszámlálási adat nem egy bűnügyi statisztika te kis rasszista
2012. okt. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Detroit teljesen tönkrement, sokáig csak a bűnözők maradtak és egymást ölték. Ma már ők sincsenek ott, egész utcasorokat hódított vissza a természet. De vannak még ilyen bedőlt városok és mivel a rendfenntartás önkormányzati feladat, ez meglátszik a rendőrségen is. New Yorkban a '70 - es években sokkal rosszabb volt a közbiztonság, mint ma, akkor majdnem becsődölt a város.

A négerek és a latinok egy része egészen biztosan elmebeteg, csak ezt nem veszik figyelembe a bíróságon, ezért vannak ennyire súlyos bűncselekmények. Az ilyen bűncselekmények egy részét a politikai korrektség miatt felderíteni sem lehet teljesen. Nem mindenki örül annak, ha kiderül, hogy a mexikói csak azért ölte meg a négert, mert az néger. Az utcai bandák is harcolnak a területért. Szerintem sokszor a rendőrség megvárja, amíg sok vád összegyűlik a bandaháborúkban, addig hagyják, hogy öljék egymást.

A gyilkosságoknál a magyar statisztika lefelé torzít, Amerikában viszont sokkal könnyebben minősítenek gyilkosságnak egy bűncselekményt. Szóval magasabb ott a gyilkosságok aránya, de messze nem ennyivel.

2012. okt. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A fegyverek nem olnek embert. Az emberek olnek embert.

Nem az a baj, hogy az emberek fegyvert tarthatnak otthon, hanem az, hogy a media, az oktatas egyre jobban hulyiti az embereket. Amerika nepessegenek az inteligenciaja csuszik lefele a beka segge ala. A baj az, hogy a legostobabb bevandorlo is fegyverhez juthat es mindenfele felelossegerzet nelkul megy es lovoldozik esz nelkul.


Ez: "beléjük nevelik hogy aki rád támad vagy bejön a személyes területedre azt lelőheted és kész" - ez butasag.

A filmekbol veszik ezt az emberek, ugyanakkor a legtobb allamban (hacsak nem az egesz orszagban) tilos illetektelen behatolot leloni csak azert, mert bejott a portadra. Nagyon komoly bizonyitekok kellenek, hogy a birosag bevegye az "onvedelem volt" szoveged, ha lelosz valakit azert mert bejott a hazadba. Persze ha nyoma van, hogy meg akart eroszakolni, akkor esetleg. A legjobb amit tehetsz ilyen esetben, hogy megsebesited ha epp rad akar tamadni, de csak azert, mert rajtakapod, hogy bemaszik az ablakon nem loheted le, mert ha megteszed, akkor emberolesert lecsuknak!


Vannak szinte minden varosban olyan kornyekek, amit epeszu ember este (neha meg napkozben is) elkerul, de ettol meg nem lesz az egesz orszag kozbiztonsaga rossz. Eltem Hollywoodban, kis Ormenyorszagban. Az utcankban bandahaboru miatt lelottek valakit, 2 szememmel lattam a kreta rajzot az aszfalton, ennek ellenere tovabbra sem feltem este egyedul hazasetalni, mert tudtam, hogy a bandakhoz semmi kozom es amig nem haverkodom a rosszarcuakkal, addig nem is lesz.


Sem Londonban sem New Yorkban nem ereztem magam soha veszelyben a tomegkozlekedesi eszkozokon (lany vagyok). Persze sok a hontalan, koszos, rosszarcu figura, de ezekkel mindig kerultem a szemkontaktust es ha ugy ereztem, hogy valami nem stimmel, ha lattam, egy problemasabb egyent, akkor inkabb atszalltam egy masik kocsiba, vagy kerestem egy "jokepu" tomeget es kozejuk vegyultem.


Sokkal jobban tartok a kozuti balesetektol, mert iszonyu mennyisegu ember nyomkodja vezetes kozben a telefonjat, a kozbiztonsag a 9+ ev alatt soha nem okozott gondot.

2012. okt. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!