Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nagy életszínvonal-beli...

Nagy életszínvonal-beli különbségek vannak Németország, Franciaország és Olaszország között?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy Németország a legfejlettebb, majd Franciaország, s végül Olaszország, de mennyire nagy a különbség a három ország között?

HDI szerint pl. Németország a 9., Franciaország a 20., Olaszország pedig a 24.

Az egy főre eső GDP pedig a németeknél 29 000 EUR, a franciáknál 26 700 EUR, míg az olaszoknál 26 000 EUR.


2012. nov. 13. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs tapasztalatom, de a neten azt találtam, hogy néhány éve Németországban 40, Franciaországban 35, Olaszországban 30, Magyarországon 9 ezer euró volt az éves átlagkereset.
2012. nov. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát olyan iszonyat nagy különbség nincs.


Viszont ha ezeket hasonlítod össze Magyarországgal akkor azért van kontraszt.

2012. nov. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
svájcban meg 45 ezer... mindig lesz jobb
2012. nov. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%
Ezekben az országokban is nemsoká sztrájkolni fognak, ha eltörlik a nyugdíjat, stb... hála az EU-nak. Úgyhogy én inkább maradok magyarországon, itt még a nyugdíj megvan.
2012. nov. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Németországban messze a legjobb életszínvonal a felsoroltak közül, sőt lassan az egész világon a legjobb.

Magyarországgal össze se akard hasonlítani.

Az utolsó nyugdíjas válaszon pedig jót röhögtem, nem tudom hogy te hol élsz :D

2012. nov. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"itt még a nyugdíj megvan."


Tényleg?

2012. nov. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!