Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Panama És Costa Rica...

Ha Panama És Costa Rica relatíve biztonságos tud lenni, akkor Honduras, Guatemala, Nicaragua, El Salvador miért nem?

Figyelt kérdés

Igen, én tettem fel az előző Hondurasos kérdést.


De ezt nem értem.

Costa Ricán és Panamán mennek át a drogútvonalak, Panama még Kolumbiával is határos.

Hogyan tudták megcsinálni azt, hogy európai szintű a közbiztonság, amíg a fent említett 4 országban tüntetnek az emberek a biztonságért, mert elegük van a gyilkolászolásokból, de nem történik semmi?


Lehet arra fogni, hogy drog meg minden, de csak pár drogos banda van, azok közül egyik Guatemalai, a másik El Salvadori. De mitől ilyen borzalmas ez a 4 ország?


Szegénység miatt sem értem, mert pl Románia is szegény, mégse veszélyes (ennyire). Nepál is szegény, mégsem veszélyes.


2013. márc. 3. 13:10
 1/7 Gugu Gabor ***** válasza:
36%
Azt a pár drogos bandát nem egészen úgy kell elképzelni mint amit a sima krimikben látsz, mondjuk hogy ők nagyban játszanak. Abban az esetben amikor a drog kereskedelem (és a bűnözés) nem csak elméletileg szerepelhet egy ország GDP-jében hanem nagyon is gyakorlatilag ott nagy csodát nem kell várni.
2013. márc. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Honduras és Guatemala a turista szemével egyáltalán nem olyan veszélyes, ha néhány alapvető szabályt betart az ember. Semmivel sem veszélyesebb, mint mondjuk Mexikó, vagy Peru. Tapasztalatból mondom. És ha mégis, nem a drogbárók, hanem a szegénységből eredő fosztogató bandák szempontjából az.

Romániában a legeldugottabb és legsötétebb erdő kivilágított főutca egy szerényebb dzsungelerdőhöz képest. Nem a szegénység, hanem a lehetőség a fő szempont a bandák szempontjából.

2013. márc. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És aki ott akar lakni? Csak kérdem...
2013. márc. 3. 13:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Costa Rica lakosságának 90%-a fehér, a térség leggazdagabb állama. A többi országban a meszticek, indiánok, feketék, mulattok vannak döntő többségben.
2013. márc. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De az még nem befolyásol semmit.
2013. márc. 3. 14:19
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Panama és Costa Rica civilizáltabb országok, ahol nem arról szólt az elmúlt 100 év, hogy irtották egymást. Példának okáért Guatemala területén csak 1996 óta van béke (36 év polgárháború után), Salvadorban 1992 óta (14 évnyi háborúskodás után), Nicaraguaban meg 1990 óta (29 év polgárháború után), Hondurasban meg hosszú ideig katonai junta volt hatalmon. Ennyi idő éppen elég arra, hogy egy ország leprateleppé váljon. Costa Rica és Panama ezt ki tudták kerülni, az előbbi csak egy alig egy hónapos polgárháborút volt kénytelen elviselni, míg az utóbbi egy rövid amerikai inváziót, 1989-ben.
2013. márc. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Ha ebbe a négy országba vagy beleszerelmesedve Costa Ricaba meg Panamaba meg nem akkor gondolkozz egy kicsit... Mi az ami a ebben a két országban nincs meg? Putri,drogkartellek, szegénység,életveszély , ez azt jelenti hogy neked ezek a dolgok jönnek be ,ha nem így lenne akkor megfelelne a másik két normális ország is

szóval szerintem ne panaszkodj hanem menj és élj valamelyikben ezek közül az országok közül és vállald azt hogy szar körülmények közt fogsz élni és bármikor meghalhatsz

2013. márc. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!