Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire él mind a magyar,...

Mennyire él mind a magyar, mind a lengyel emberekben a "Lengyel-magyar két jó barát" mondás által is reprezentált barátság?

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. márc. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2. 48 százalékos.

Te vagy az oldal magyargyűlölője.

Egy jó szavad nem volt még ehhez a néphez , országhoz.


Ja , lehet hogy nem is vagy magyar.Nekem ez a gyanúm.

2013. márc. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Milyen igazságról beszélsz?


Ideje lenne ha visszaköltöznél Dél-Indiába.Neked az a hazád.

2013. márc. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hat en dolgoztam egyutt tobb 100 lengyellel, es szerintem is-is. Egyik felet nagyon szerettem, a masikat meg pont ennyire nem. Es szerintem ezzel ok is igy voltak. Volt akikkel egyutt buliztunk es a barpultrol szivtak orrba a vodkat :) Viszont nekem az a tapasztalatom, hogy dolgozni nem szeretnek. De hallottam mas orszagbol olyat, hogy ott meg igen. Fura egy nep az szent. Egy biztos, ha azt a szot ismered, hogy qrva, akkor kozepfokon beszeled a lengyelt :D
2013. márc. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Kb. ugyanannyira barátaink, mint a Dél-Borneói indiánok.
2013. márc. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért pont a lengyelek? Egész Európa utál minket, mint a háromnapos lóganajt a nappali közepén.

Egyébként az ilyesmit lemérheted például olyan európai műsorokon mint például az Eurovíziós dalfesztivál, ahol a baráti országok egymásra szoktak szavazni... ránk szoktak a lengyelek? áááááá... kizárt dolog... ennyit a barátságról.

2013. márc. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

egyetemes történelmi tudás hiánya, okozza a magyar gyűlöletet ... jól mutatja a szokásos gyűlölködők hozzászólásai is, akik nem értik, hogy mi a közös a lengyel és magyar történelemben ..

Nem értik, mit keresett itt Bem tábornak vagy miért volt Lengyel király Báthory István ...

Való igaz, hogy már nem olyan szoros a kapcsolat, mint amikor még szomszédok voltunk, de történelmi gyökereink összefonódnak és gyakorta baráti népként tekintettünk egymásra. Ez azért ritka jelenség volt Európában, pláne két egymással nem rokonítható nép között.

Közel múltban is emlékeznek az emberek ezekre a gyökerekre, 56ban is lengyel szimpátia tüntetésként indult a forradalom. rendszerváltáskor és a közel múltban is voltak nagy tömegű szimpátia tüntetések egymásért ...

2013. márc. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vadkan01 ***** válasza:
100%
Ettől függetlenül én bírom a lengyeleket.
2013. márc. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!