Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A román sereg tényleg "felszab...

A román sereg tényleg "felszabadította" Magyarországot 1945-ben a Vörös Hadsereggel?

Figyelt kérdés
Külföldön tanulok, egy nemzetközi osztályban. A minap tartottam előadást Magyarország történelméről, s az egyik román közbevágta, hogy márpedig Románia is felszabadította az országot. Nem akartam mondani, hogy igen, ti egészen a Tisza vonaláig akartátok volna a határokat.. Mert nem akartam ott balhézni. De utána egy másik megkérdezte, hogy tudom-e forrásokkal igazolni hogy honnan szedtem a Magyar Királyság határvonalát.... Szikrákat szórt a szemük kb..
2013. ápr. 10. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem.A románok mindig azt a segget nyalták, amelyik fényesebb volt.
2013. ápr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

A győztes azt mond amit akar.

A vesztes pedig mondhat amit akar.

A győzelmet nem kell megmagyarázni.

A vereséget pedig nem lehet.


Az első vh-ban a románok már akkor kapcsolódtak be amikor várható volt hogy a magyarok nem tudják védeni Erdélyt.

Ekkor német segítséggel kiűztük a románokat és elfoglaltuk Bukarestet.

De viszont ha visszamegyünk az időben még régebbre akkor a Habsburgot a törököket "űzték ki" majd itt maradtak és berendezkedtek.

Az is ilyen típusú felszabadítás volt.

2013. ápr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt a könyvet próbáld meg valahogy beszerezni!

Egy román hölgy írta, de nagyon praktikus! Ebben minden le van írva, s talán az osztálytársad is jobban elfogadja egy honfitársa érveit :)


Jelavich, Barbara: A Balkán története I-II. Budapest 1996,

2013. ápr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
fenét a román hadsereg semmi dicsőséges dolgot nem követett el. sőt inkább kussolhatna, mert 1916-ba Bukarestig pofoztuk a román sereget...
2013. ápr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy "szabadította" az oláh csűrhe! Csak nagyon működik a hazug történelemgyáruk.
2013. ápr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
miért lettem lepontozva?
2013. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem elhangzott érvek mellett ezt az is bizonyítja, hogy ki akarták rabolni a Nemzeti Múzeumot és a Nemzeti Galériát, vagy az csak ajándék lett volna a hazaiaknak?
2013. ápr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 ettro ***** válasza:

"A román sereg tényleg "felszabadította" Magyarországot 1945-ben a Vörös Hadsereggel?"


NEM!!! Megszállók voltak és árulók! Szembefordultak a szövetségeseikkel. Szó szerint hátba támadták a korábbi szövetségest! Ehhez nem kell gerinc!

2013. jún. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elgondolkodtam, volt-e olyan a történelem folyamán, amikor a románok nem árultak el senkit? (szövetségest, semlegest, stb)
2015. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És mindazon országok katonái akik a Vörös Hadsereg oldalán harcoltak.
2021. máj. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!