Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért volt Margareth Thatcher...

Miért volt Margareth Thatcher ilyen megosztó személyiség Angliában?

Figyelt kérdés
Mert vannak akik örülnek, hogy meghalt, és vannak akik sajnálják.
2013. ápr. 11. 14:57
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Azért, mert a 70-es évek végén Ngay-Brittania komoly gazdasági válsággal küzdött, amiből csak rős megszorításokkal tudtak kilábalni. Pl. bezárták a nem megfelelő hatékonysággal működő gyárakat, rendkívül megemelve ezzel a munkanélküliek számát.


De örülni annak, hogy meghalt botorság, hiszen az utóbbi években már csak egy beteges öregassszony volt.

2013. ápr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
rős : erős
2013. ápr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Jobboldali politikát folytatott (nem összetévesztendő a Fidesz politikájával :), visszavágta a szakszervezeteket, a munkásjogokat, privatizálta az állami tulajdont. A 80-as években nagy szrájkok voltak emiatt.
2013. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. utánanéztem, a britek egy része tényleg örül, hogy meghalt és tök rosszindulatú megjegyzéseket tettek rá különböző fórumokon. pedig már nem is politizált... ő is a munkások közül jött és elvileg azért hozta ezeket az intézkedéseket, mert tudta, hogy milyen ott az élet és ezek hogyan érintik a dolgozó embereket. hát, szerintem voltak jó döntései is, és lehet, hogy abban a helyzetben tényleg csak ezt lehetett tenni, de azt nem gondoltam volna, hogy sokan ennyire gyűlölik. különben is, a világ elég nagy sz@rban volt akkor, és nem feltétlenül egy emberen kell megbosszulni a megszorításokat.
2013. ápr. 12. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!